שתף קטע נבחר

מנדלבליט אחרי נאום נתניהו: "אסור לפגוע בלגיטימיות המשטרה באמירות חסרות בסיס"

יומיים לאחר ההשתלחות של רה"מ במשטרה ברקע האפשרות לפרסום המלצה להעמידו לדין, גיבה היועמ"ש מנדלבליט את לובשי המדים הכחולים: "המשטרה עושה מלאכתה בשקידה ובמקצועיות, ללא משוא פנים". עם זאת, הוא הדגיש: "גם לנחקרים ולחשודים יש זכויות, וחובה עלינו לשמור עליהן"

 

 

היועץ המשפטי לממשלה הבהיר הערב (יום ה') כי חקירות ראש הממשלה צפויות להסתיים בקרוב וציין כי הוא "מודאג מהשיח הציבורי". בכנס משפטי בזכרון יעקב, שבו נאם לאחר נאומי נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות ושרת המשפטים איילת שקד, אמר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי "נראה שכל מחנה יודע את התוצאות הסופיות. לא אלה ולא אלה יסיטו אותנו מדרכנו".

 

יומיים לאחר נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבו אמר "יהיו המלצות נגדי, אז מה?", ציין מנדלבליט כי "על ביקורת להיות אמיתית ומבוססת. עם זאת, יש להגן על מעמדם של העושים במלאכה במשטרה ובפרקליטות ולא לפגוע בלגיטימיות שלהם על ידי אמירות חסרות בסיס".

היועמ"ש מנדלבליט והשרה שקד בכנס, הערב (צילום: זוהר שחר) (צילום: זוהר שחר)
היועמ"ש מנדלבליט והשרה שקד בכנס, הערב(צילום: זוהר שחר)

מנדלבליט העניק גיבוי מלא לפרקליטות המדינה ולמשטרה. לדבריו, "אני הולך עם שותפיי לדרך, פרקליט המדינה שי ניצן ואנשיו המצוינים והערכיים בפרקליטות המדינה, שעובדים לילות כימים במלחמה בפשע ובשחיתות. הציבור יכול להיות גאה בפרקליטות המדינה ובפרקליטים המכהנים בה. במחויבותם העמוקה לשלטון החוק ולאמת.

 

"בדרך הזו אני הולך ביחד גם עם המשטרה. שיתוף הפעולה שלי ושל פרקליטות המדינה עם משטרת ישראל, ובתוך כך כמובן גם עם המפקח הכללי של משטרת ישראל, רב-ניצב רוני אלשיך, הוא שיתוף פעולה מצוין. מערכת יחסי העבודה עם מפכ"ל המשטרה - שהוא משרת ציבור מהמעלה הראשונה, וכמובן עם ראש אח"מ היוצא, ניצב מני יצחקי, וראש אח"מ הנכנס, ניצב גדי סיסו, הם מצוינים ופוריים. יש לי אמון מלא בהם. הם עושים מלאכתם בשקידה ובמקצועיות, ללא משוא פנים, כאשר שיקולי טובת העניין גוברים על כל שיקול אחר".

 

מנדלבליט הוסיף: "כבר אמרתי זאת בעבר, ואני חוזר ואומר פעם נוספת - מערכת אכיפת החוק פועלת אך ורק על פי מצפן אחד שמכוון את דרכנו - והוא בירור החשדות וגילוי האמת. שום דבר אחר איננו מענייננו. בכל מקום שבו תתגלה שחיתות נטפל בה בכל הכלים העומדים ברשותנו בנחישות וללא מורא".

 

עם זאת, היועץ המשפטי לממשלה הדגיש בדבריו כי "לצד המאבק החשוב והנחוש בפשע ובשחיתות, יש לזכור כי גם לנחקרים ולחשודים יש זכויות, וחובה עלינו לשמור עליהן. הדברים בבחינת "'לא תעשו עוול, במשפט לא תשא פני דל ולא תהדר פני גדול. בצדק תשפוט עמיתך'. עלינו להקפיד היטב על כללי ההליך ההגון והראוי של נחקרים. גם הקפדה זו על זכויות הנחקרים והחשודים היא חלק חיוני בקיום הדמוקרטיה ובשמירה על שלטון החוק במדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זוהר שחר
מנדלבליט והשרה שקד בכנס, הערב
צילום: זוהר שחר
מומלצים