שתף קטע נבחר

ח"כ עזריה: "הבחירות מתקרבות? נאבקים בחקיקה לא ראויה"

חברת כולנו התראיינה לאולפן ynet: "מרגע שנכנסתי לקואליציה אמרו שהבחירות עוד שבועיים, אבל הבחירות מתקרבות פשוט כי הזמן עובר. בעודנו מדברים, מנסים להעביר את החוקים שאנחנו כל כך מתנגדים להם. זה המאבק הגדול"

 

 

המאבק הגדול של מפלגת כולנו הוא למנוע אישור חוקים שחבריה מתנגדים להם. כך אמרה הבוקר (יום ב') ח"כ רחל עזריה, חברת המפלגה, בראיון לאולפן ynet.

  

לדברי עזריה, "מרגע שנכנסתי לקואליציה כל הזמן אמרו שהבחירות עוד שבועיים. מאז שאני בקואליציה אני יודעת שהבחירות מתקרבות כי פשוט הזמן עובר. בעודנו מדברים על הדברים האלה, בדיוק מנסים להעביר את החוקים שאנחנו כל כך מתנגדים להם, זה המאבק הגדול".

ההפגנה בירושלים במוצ"ש (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
ההפגנה בירושלים במוצ"ש(צילום: יואב דודקביץ')
 

בהתייחס לחוק הלאום אמרה: "חוק לאום במדינת ישראל הוא רעיון טוב, טוב להגדיר את המעמד של הדגל והסמל ולהגדיר שמדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי. הבעיה שבנוסח הקיים לצערנו יש בלבול בגלל עניינים דתיים שנכנסו פנימה. בעצם נראה פגיעה בנשים, פגיעה בקהילה הלהט"בית, פגיעה בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. אני לא חושבת שזו הייתה הכוונה של המחוקק, אני בטוחה שזו לא הייתה הכוונה של אבי דיכטר, דיברתי איתו על זה, לכן  נצטרך להגיע להסכמה על נוסח שלא יפגע באוכלוסיות כל כך משמעותיות במדינת ישראל".

 

עזריה הדגישה כי חברי כולנו לא יצביעו בעד החוק כפי שהוא מנוסח כעת. "נצטרך להגיע להסכמה פנים קואליציונית איך אנחנו מסדירים את נוסח החוק". לדבריה, "נעשתה המון עבודה בוועדה כדי להגיע להסכמות, ודווקא התקדמנו בצורה משמעותית. עכשיו הגיעה דרישה להעביר את זה בקריאה ראשונה ואחר כך להתקדם. נדון ונראה מה הדרך הטובה ביותר לעשות את זה".

 

בהתייחס להשתתפותה בהפגנה נגד השחיתות במוצאי שבת, אמרה עזריה: "ההפגנות האלה חשובות ובעצם מפסיקות את השיטה שכאילו הקואליציה היא נגד שומרי הסף".

 

היא הזכירה כי "החוק של מבקר המדינה - עצרנו אותו באיבו. את החוק הצרפתי עצרנו באיבו, את כל נסיון פיסקת ההתגברות וחוק יסודות החקיקה 1 ,2 ו-3, את כל ההצעות האלה עצרנו. את חוק ההמלצות שיפרנו בצורה משמעותית. אני בכל מקרה מצביעה נגד, עדיף שחוק ההמלצות לא היה בא לעולם.

 

"שומרי הסף לא מושלמים ויש הרבה מאוד שינויים ותיקונים שצריך לעשות בתוך הארגונים ועבודה פנימית אבל חשוב שהציבור יבין ששומרי הסף יסתדרו בלעדינו, הם יקבלו את הכוח שלהם ויקבלו את הפנסיה התקציבית שלהם, גם מבקר המדינה, גם שופטי בית המשפט העליון, אני לא דואגת להם באופן אישי. אני כן דואגת בסופו של דבר לאדם הפשוט ברחוב. הוא זה שמשלם את המחיר. אם אין מי שיגן על חושפי שחיתויות, האדם הפשוט הוא זה שישלם את המחיר. כך גם אם אין מי שיגן על בית המשפט העליון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ עזריה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים