שתף קטע נבחר

ייחשפו מועדי הפגישות בין נתניהו לאלוביץ'

בעל השליטה בבזק הוא חשוד מרכזי בפרשה העוסקת בין השאר בקשרים הפסולים של החברה ומשרד התקשורת. הפרקליטות הסכימה לחשוף פרטים על פגישות השניים בזמן שנתניהו כיהן כשר התקשורת ב-2015-2013

 

בנימין נתניהו ושאול אלוביץ' (צילום: אלי דסה, קובי גדעון, לע"מ) (צילום: אלי דסה, קובי גדעון, לע
בנימין נתניהו ושאול אלוביץ'(צילום: אלי דסה, קובי גדעון, לע"מ)

המדינה הודיעה היום (ב') שתחשוף את מועדי הפגישות של בעל השליטה ב"בזק", שאול אלוביץ', עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בתקופת כהונתו כשר התקשורת. המדינה תחשוף גם את מיקום הפגישות בין השניים, שהתקיימו בין ינואר 2013 לנובמבר 2015.

 

ההודעה ניתנה בתגובה לעתירה בנושא שהוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים על ידי עו"ד שחר בן מאיר. בעקבות הודעת המדינה נמחקה העתירה.

 

אלוביץ' הוא חשוד מרכזי בפרשת "בזק", העוסקת בין השאר במרמה, הלבנת הון ובקשר פסול לכאורה עם מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, שמונה על ידי נתניהו.

 

"אנחנו נראה מה תדירות הפגישות של ראש הממשלה עם אלוביץ', שאותו הוא הגדיר כחבר אישי, בדיוק בתקופה שבה מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פיליבר מטרפד את הרפורמה בשוק הסיטונאי ומאפשר לבזק רווח של מיליארד שקל בשנה", אמר עו"ד שחר בן מאיר.

 

הפרקליטות תמכה במסירת המידע, עמדה שהתגבשה לדבריה לאור פסק דינו של בית המשפט העליון בעתירה שהגיש עיתונאי ערוץ 10 רביב דרוקר נגד נתניהו, ובה דרישה לחשוף את מועדי השיחות בין נתניהו למו"ל "ישראל היום", שלדון אדלסון, ולעורך העיתון לשעבר, עמוס רגב.

 

לגבי הפגישות עם אלוביץ' כתבה הפרקליטות: "בידי משרד ראש הממשלה מצוי רק מידע ביחס למועד כל פגישה, המקום בו נערכה וזהו המשתתפים בה, אך אין בידיו כל תיעוד לגבי משך ותוכן הפגישות, ולא נערכו פרוטוקולים לפגישות אלה אשר היו פגישות פרטיות. עמדת המדינה מבוססת בין היתר על קביעת העליון שלפיה מסירת מועדי שיחות טלפון בלבד, אינו חושף את עצם הקשר בין הצדדים לשיחה ומהווה 'פגיעה קלה, בשוליה של הזכות לפרטיות'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי דסה, קובי גדעון, לע"מ
בנימין נתניהו ושאול אלוביץ'
צילום: אלי דסה, קובי גדעון, לע"מ
מומלצים