שתף קטע נבחר

"רעידת אדמה" במידע נגד נתניהו? המשטרה: דיסאינפורמציה

ליאור חורב, שייעץ למפכ"ל והתפטר על רקע ביקורת שמתח על רה"מ, אמר כי המלצות המשטרה "יביאו הרבה מאוד מידע שלא ידוע לנו, והדבר הזה יהיה כאן רעידת אדמה". המשטרה הגיבה בחריפות: "הוא לא חשוף למידע. לא פעם אין בין הפרסום ובין המציאות דבר וחצי דבר"

 

ליאור חורב על נתניהו. "תהיה הנהגה חדשה לליכוד" (צילום: אלכס קולומויסקי, מארק ישראל סלם) (צילום: אלכס קולומויסקי, מארק ישראל סלם)
ליאור חורב על נתניהו. "תהיה הנהגה חדשה לליכוד"(צילום: אלכס קולומויסקי, מארק ישראל סלם)

 

היועץ האסטרטגי לשעבר של המפכ"ל רוני אלשיך, ליאור חורב, טען בימים האחרונים שהמלצות המשטרה הצפויות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו טומנות בחובן "מידע חדש שיחולל רעידת אדמה". דוברות המשטרה הגיבה לכך בחריפות ומסרה: "לא פעם מואשמת המשטרה ב'הדלפה' בשם 'גורמים' כאלו ואחרים, כאשר אין בין הפרסום ובין המציאות דבר וחצי דבר".

 

הדברים הובאו הבוקר (יום ב') ברשת כאן ב'. חורב, שהתפטר מתפקידו כיועץ של המפכ"ל בין היתר על רקע התבטאויות שלו נגד נתניהו, אמר עוד בכנס בסוף השבוע שהמלצות המשטרה בתיקים הפליליים של נתניהו יוגשו לפרקליטות תוך שבועיים-שלושה, והוא העריך שכבר במאי יתקיימו בחירות כשאת הליכוד תוביל "הנהגה חדשה".

 

 

בתגובה שנמסרה מהמשטרה נטען: "כפי שמשטרת ישראל ציינה פעמים רבות בעבר, שום יועץ חיצוני לא חשוף ולא היה חשוף לחומרי חקירה, בוודאי לא בתחום שאפילו בכירי משטרת ישראל אינם חשופים לו. בנושאים רגישים אלה משטרת ישראל מעבירה מידע לציבור בהודעות רשמיות בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה, תוך שמירת האיזון בין צורכי החקירה, זכויות הנחקר וזכות הציבור לדעת.

 

"אנו מבקשים מהציבור להתמקד אך ורק במידע רשמי המפורסם מעת לעת על ידי דוברות המשטרה. שאר המידע הינו באחריות המפרסם בלבד. למעלה מן הצורך נאמר כי הרוב המכריע של המידע המתפרסם עונה להגדרה של דיסאינפורמציה, חלקה מכוונת על ידי בעלי עניין וחלקה בשל שטחיות וניסיון להשלים פערי מידע ללא הפרדה בין עובדות להערכות".

 

בתגובה אמר חורב: "המידע על מועד סיום המלצות המשטרה בעניינו של מר נתניהו פורסמה בכל העיתונים זה ארבעה שבועות מהטעם הפשוט שהמשטרה הודיעה שהיא רוצה שניצב מני יצחקי שפרש יהיה זה שיחתום על ההמלצות, והוא פורש בסוף החודש הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, מארק ישראל סלם
ליאור חורב ובנימין נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי, מארק ישראל סלם
מומלצים