שתף קטע נבחר

גדעון סער: "סטייה מהממלכתיות - סכנה לליכוד"

השר לשעבר נאם בוועידת "כלכליסט" ושלח רמז לבנימין נתניהו שלפיו "יש לשמור ולכבד את מערכות המדינה החשובות". לדבריו, יאיר לפיד ואבי גבאי לא מהווים איום אמיתי על הליכוד: "מה הם מציעים בעצם?"

"הסכנה לשלטון הליכוד ודרכו אינה יאיר לפיד או אבי גבאי. הסכנה היחידה לשלטון הליכוד היא רק אם נסטה מהדרך הממלכתית", כך אמר היום (ב') השר לשעבר גדעון סער בדברים שנשא בכנס כלכליסט.

 

הוא הוסיף: "הליכוד הוא הזרם המרכזי בעם ובמערכת הפוליטית, והניסיון לעשות דה-לגיטימציה לתנועה שלמה הוא מקומם. הליכוד הוא תנועה ממלכתית ומובן מאליו שממלכתיות מחייבת לשמור ולכבד את מערכות המדינה החשובות".

 

על ההפגנות ברוטשילד ואמר סער: "הגיליוטינה שנישאה בהפגנה במוצאי-שבת מזעזעת, ביותר ממובן אחד. מלכתחילה ביטאו ההפגנות מול בית היועץ המשפטי לממשלה בפתח תקווה חוסר אמון במוסדות אכיפת החוק לצד תביעה חד-משמעית לתוצאה משפטית אחת, מסוימת, שתגשים רצון פוליטי ברור – החלפת השלטון.

 

"עכשיו תובעת 'המחאה' לא להמתין אפילו למיצוי ההליכים על ידי המוסדות המוסמכים. לפי אותה גישה - גם אם הסמכות להכריע אם יש ראיות לאישום נתונה בידי היועץ – יש להביא להדחה מיידית של ראש הממשלה כבר על בסיס המלצות המשטרה. לגיליוטינה של הכיכרות אין סבלנות להליך מסודר. היא מעדיפה ביצוע מיידי. עלינו להוקיע תרבות של גיליוטינות המתיימרת לחרוץ דין בכיכר העיר".

 

סער תקף את האופוזיציה ואמר: "בדרך כלל מבקשת האופוזיציה את אמון העם על בסיס הצגת מדיניות חלופית. בימים אלה אין אפילו יומרה להצגת אלטרנטיבה מדינית, ביטחונית או כלכלית. מפלגות האופוזיציה – 'העבודה' ו'יש עתיד' כלל לא מנסות להציג חלופה כזאת, ולו למראית עין. מהי החלופה שהם מציעים היום לאזרחי ישראל בתחום המדיני, הביטחוני והכלכלי? כיום זאת תעלומה.

 

"רוב משמעותי של הציבור מקבל את הדרך של הליכוד כדרך הנכונה לשמור על האינטרסים הלאומיים של ישראל באזור נפיץ ומסוכן כמו המזרח התיכון. לכן, לפיד וגבאי מטשטשים את עמדותיהם האמיתיות, כדי להימנע מקיום דיון ציבורי אמיתי. מה הם מציעים בעצם? מה בדיוק הם מבקשים לשנות?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים