שתף קטע נבחר

גליק על הפיליבסטר של חוק ההמלצות: "כמו לבוא בטענות לנאנסת"

במהלך הלילה החל הדיון על חוק ההמלצות שיימשך לפחות עד מחר. ח"כ יהודה גליק טען שלהאשים את הקואליציה בשיתוק הכנסת הוא כמו להאשים נאנסת: "האופוזיציה מייצרת אווירה של קץ הדמוקרטיה". ח"כ יואל חסון, שנאם שעות והקריא שאלות מהוואטסאפ: "אם לא נילחם, עדיף להיות לא בפוליטיקה"

 

גם הבוקר (ג') נמשך הדיון המרתוני במליאת הכנסת שהחל לפנות בוקר סביב חוק ההמלצות שאמור לעלות להצבעה בקריאה שנייה ושלישית רק ביום רביעי. הדיון מתארך בשל ההסתייגויות הרבות שהגישה האופוזיציה נגד החוק שיאסור על המשטרה לפרסם בכתב ולהעביר לפרקליטות אם ישנה תשתית ראייתית להעמדה לדין נגד חשודים.

 

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) האשים את האופוזיציה בראיון לאולפן ynet בתקיעת עבודת הכנסת בשל הדיונים הארוכים על חוק ההמלצות. "זה כמעט כמו לשאול את הנאנסת אם זה נוח לה שבגללה אנסו אותה?", אמר גליק. "הכנסת מושבתת מסיבה אחת: האופוזיציה מדברת, כל אחד נואם שעות ואז באים בטענות שזה בגלל הקואליציה".

חסון טוען לעבודת אופוזיציה ראויה, גליק תוקף (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
חסון טוען לעבודת אופוזיציה ראויה, גליק תוקף(צילום: אלכס קולומויסקי)

אתה שלם עם ההשוואה הזאת? כי ח"כ אחר מהקואליציה שהשתמש באנלוגיה דומה, תקפו אותו

"לא. האנלוגיה היא האשמת הקרבן במעשה. אני תמיד מאמין שהאלים הוא האשם באלימות ולא הקרבן".

 

אבל זה לא תפקידה של האופוזציה להילחם נגד חוקים כאלה?

"לא. תפקידה לבקר ביקורת קונסטרוקטיבית על דברים, זכותה להציג בעיות, לנסות לתקן, תפקידה של האופוזיציה זה לא להשבית את הכנסת. אבל אם הם נהנים מזה אז אני מפרגן מכל הלב".

 

מליאת הכנסת בשעות הבוקר (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
מליאת הכנסת בשעות הבוקר(צילום: אלי מנדלבאום)

 

גליק המשיך לתקוף את האופוזיציה: "החוק לא פרסונלי. יש עכשיו אווירה ציבורית שהאופוזיציה מייצרת ונהנית לרכב על החוק הזה ולהפוך אותו לסוף הדמוקרטיה. הם מנסים לייצר אווירה ציבורית כאילו שאנחנו בקץ הדמוקרטיה. זו ממשלה לא הקואליציה". 

 

אחד הנואמים הבוקר היה ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) שנאם במשך כמעט שלוש שעות והקריא שאלות שקיבל בוואטסאפ מאזרחים. יש להזכיר כי עבודת הוועדות בכנסת הושבתה בשל הדיון שהוקצב לחוק ההמלצות. "הצעתי ליו"ר הקואליציה החדש דודי אמסלם לדחות את הדיון על החוק ולהתמקד במה שחשוב כמו חוק הנכים ולצערי הוא לא הסכים", האשים חסון בראיון לאולפן ynet. "האחריות היא על הקואליציה ולא על האופוזיציה. מביאים חוק מושחת, רעיל ופרסונלי".

 

מצד שני נדמה שאין לכם מה לעשות, החוק בסופו של דבר יעבור, וזה לא תלוי לא בהסתייגויות ולא בנאומים שלכם. למה לא להשלים עם רוע הגזירה ולעבור לפעילות השוטפת של הכנסת?

"קודם כל ביום שאני אשלים עם רוע הגזירה של העוול הזה, אני יכול לארוז את התיק וללכת הביתה. אין טעם להישאר בפוליטיקה. כל מה שעשינו הביא לזה ששינו את החוק. הצלחנו לעכב אותו עד היום. המצביעים שלנו מצפים מאיתנו להילחם עד הסוף לא משנה מה תהיה התוצאה. האופוזיציה נאבקת על עניין עקרוני".

 

על עצם החוק הסביר חסון: "החוק הזה מוכיח שראש הממשלה נתניהו אשם והוא מושחת. אם הוא לא היה אשם ומושחת, הוא לא היה מקדם חוק כזה שאמור להציל אותו. רוב ההודעות שקיבלתי לטלפון היו נגד החוק ואנשים מבינים שהחוק הזה הוא סימפטום של שחיתות".

 

 

 

אלכסנדרה לוקש וניר (שוקו) כהן השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
גליק וחסון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים