שתף קטע נבחר

אחרי יותר מחמש שנים: הסדר טיעון בפרשת הסחיטה באתר "בחרדי חרדים"

ב-2012 נעצרו מנכ"ל אתר החדשות "בחדרי חרדים" יחד עם בכירים נוספים בחשד שסחטו באיומים אישי ציבור ואנשי עסקים עבור הסתר כתבות שליליות. היום הוגש הסדר טיעון, שחלק גדול מהעבירות צומצמו. המנכ"ל לשעבר גיא כהן הודה וייגזר עליו עונש של בין 8-6 חודשי מאסר

 

הסדר טיעון בפרשת הסחיטה באתר "בחדרי חרדים" : יותר מחמש שנים לאחר התפוצצות הפרשה הוגש היום (ג') הסדר טיעון לבית המשפט המחוזי בירושלים בפרשה, שבמסגרתה הודה מנכ"ל האתר לשעבר גיא כהן בעבירה של סחיטה באיומים וייגזר עליו עונש מאסר שינוע בין 8-6 חודשים.

 

עו"ד גלית שוהם מפרקליטות מחוז ירושלים מסרה כי "גיא כהן, מנכ"ל האתר, הורשע בכך שניהל את האתר תוך שנהג לסחוט כספים מלקוחות תמורות הסרת פרסומים מכפישים אודותם באתר. סמנכ"ל השיווק באתר הודה בביצוע עבירה של סיוע לעושק. הפרקליטות טענה כי מדובר בהרשעה תקדימית המבהירה את גבולות המותר והאסור בעולם העיתונות והפרסום. במסגרת הסדר הטיעון הוסכם כי הפרקליטות תבקש להשית על גיא כהן מאסר וקנס כספי, ואילו הטיעון בעניינו של הסמנכ"ל יהיה פתוח".

 

בשנת 2012 התפוצצה הפרשה ובגין יחד עם בכירים נוספים באתר החדשות החרדי נעצרו בחשד שגבו כספים על חבילות פרסום אישי ציבור ואנשי עסקים בתמורה להסרת תכנים שליליים מהאתר. בשנת 2015 הוגש כתב אישום נגדם בגין על סחיטה באיומים.

יישלח לעונש מאסר במסגרת ההסדר. מנכ"ל האתר גיא כהן (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
יישלח לעונש מאסר במסגרת ההסדר. מנכ"ל האתר גיא כהן(צילום: גיל יוחנן)

היום הוגש כתב אישום מתוקן, שממנו נמחקו חלק הפרשיות וצומצמו האישומים. מנכ"ל האתר לשעבר, הודה כאמור והורשע בעבירות של סחיטה באיומים ומרמה. סמנכ"ל האתר, ששמו נאסר בפרסום, הודה בעבירה של סיוע לעושק ויישלח לקבלת תסקיר מבחן.

 

עו"ד גיל פרידמן המייצג את גיא כהן והחברות הגיב בשם מרשו כי הוא שמח שלאחר שנים רבות התיק עומד לקראת סיום. עו"ד שלומי שרון המייצג את סמנכ"ל האתר לשעבר מסר: "אחרי שנים מתברר כפי שטענו מהיום הראשון שלא היה שחר או ניצוץ של אמת בטענות המופרכות ובאישומים המופרכים שהופנו נגד מרשי. אנו מברכים על ההסדר ומודים לפרקליטות על כך שהיא שקלה מחדש את עמדתה בזיקה ישירה לראיות והסכימה לאמץ את עמדתנו.

עו"ד שלומי שרון ()
עו"ד שלומי שרון

בכירים באתר נעצרו בחשד שסחטו באיומים רבנים, פוליטיקאים ואנשי עסקים בכירים במשך שנתיים. אלו נדרשו לשלם עשרות ומאות אלפי שקלים - חלקם באמצעות חוזי פרסום באתר - תמורת הורדת כתבות וטוקבקים נגדם. בכמה מקרים הוצע לחברות לפרסם עצמן בתשלום במסגרת האתר, ובתמורה לא רק שייחסמו תגובות שליליות, אלא אף יפורסמו דברי שבח עליהן. לפי החשדות, חלק מההודעות הועלו לפורומים באתר בידי העובדים, שהסוו את עצמם.

 

יומיים אחרי המעצר פורסם ב-ynet סרטון שהיווה ראיה מרכזית בחקירה, שבו תועד המנכ"ל כהן בפגישה עם איש העסקים החרדי יעקב ברגר. באותה פגישה נשמע המנכ"ל אומר לבן שיחו: "יש לי מספר לקוחות מאוד מאוד מצומצם, שאני דואג שיהיו מבסוטים... הם יכולים לישון בשקט. הלקוח הקטן ביותר הוא לקוח של עשרת אלפים דולר לחודש".

 

יובהר כי האתר בחדרי חרדים, חברת בחדרי חרדים, הבעלים וההנהלה הנוכחית אינם קשורים כל קשר לפרשה.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים