שתף קטע נבחר

ריבלין מבהיר: לא קראתי להצטרף להפגנות

לאחר שדיבר אמש בשבח ההפגנות, פרסם הנשיא הבהרה: "למען הסר ספק, לא קראתי ולא יעלה על דעתי לקרוא לאזרחי ישראל להצטרף להפגנה זאת או אחרת"

 

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין שדיבר אמש (יום ג') בשבח ההפגנות, פרסם הבוקר הבהרה: "לא קראתי ולא יעלה על דעתי לקרוא לאזרחי ישראל להצטרף להפגנה זאת או אחרת".

 

את הדברים אתמול אמר הנשיא בכנס דב לאוטמן לחינוך ולדמוקרטיה באוניברסיטה הפתוחה. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אמש באותו עניין כי "יש פה מאמץ פוליטי באמצעות הפגנות ודברים אחרים להפיל את הממשלה הלאומית בראשותנו שדואגת לארץ ישראל ונאבקת למענה".

הנשיא ריבלין וראש הממשלה נתניהו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הנשיא ריבלין וראש הממשלה נתניהו(צילום: גיל יוחנן)

ההפגנה נגד השחיתות במוצאי שבת ברחוב רוטשילד בתל אביב (צילום: "מהפך") (צילום:
ההפגנה נגד השחיתות במוצאי שבת ברחוב רוטשילד בתל אביב(צילום: "מהפך")

לפיכך, בהודעתו הבוקר אמר הנשיא: "אתמול התארחתי בכנס בנושא דמוקרטיה וחינוך במושב שעסק ברשתות חברתיות. דיברתי על הכוח והחשיבות של הרשתות החברתיות בדמוקרטיה אך הוספתי שלעולם הן לא יוכלו לשמש תחליף להשתתפות אזרחית פעילה, במעשים. נתתי דוגמאות שונות מהשנים האחרונות, לכך שהישראלים הוכיחו שהם לא נשארים מאחורי המקלדת ולא מוותרים על כיכרות העיר.

 

"למען הסר ספק, ואני אומר זאת בקולי בצורה הברורה ביותר, לא קראתי ולא יעלה על דעתי לקרוא לאזרחי ישראל להצטרף להפגנה זאת או אחרת והדבר לא יעלה על הדעת. אין אלא להצטער שבעת הרגישה הזאת השתמשו בדבריי מחוץ להקשרם על מנת להוסיף שמן למהדורה. אנו מצויים בעת רגישה. בעת הזאת שומה על כולנו, בפרט מנהיגי הציבור, לבחור בקפידה את מילותינו, לבל יעשה בהם שימוש לרעה או ייגרם מהם חלילה נזק. לכן מצאתי לנכון להבהיר את דבריי ולהצטער על הרושם המוטעה שנוצר מהן".

 

בנאומו אתמול בכנס דב לאוטמן אמר ריבלין: "יש לנו כמה הוכחות נפלאות בשנים האחרונות להשפעת הרשתות על המציאות – מחאת הקיץ, הפגנות נגד ובעד, שעברו מפתח תקווה לתל אביב ולכיכרות נוספות, וקמפיין Me Too החשוב כל כך. שימו לב שכל הדוגמאות הללו עברו ממילים למעשים, יצאו מהמסך ותפסו אחיזה של ממש גם בחיים הממשיים. גורן, הבימה, ספרא, רחבת הסינמטק, אין תחליף לכיכרות העיר האמיתיות, הפיזיות. עלינו לגדל דור שיזכור שדמוקרטיה אמיתית יכולה להתחיל ברשת, אך לעולם לא תחליף את הצורך וההכרח לקחת חלק בוויכוחים ובעשייה משמעותית".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
הנשיא ריבלין
צילום: יאיר שגיא
מומלצים