שתף קטע נבחר

נתניהו יתחיל לשלם מס על הוצאות ביתו בקיסריה

הוצאות ששולמו על-ידי המדינה עבור המעון הפרטי היו עד כה פטורות ממס. בעקבות עתירה שהגיש אזרח לבג"ץ נקבע שההוצאות הפרטיות יחויבו

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
ראש הממשלה בנימין נתניהו(צילום: יואב דודקביץ)

מהחודש הבא ישלם ראש הממשלה בנימין נתניהו מס בגין הוצאות המשולמות על המעון הפרטי שלו בקיסריה - כך עלה מדיון שהתקיים היום (ד') בבג"ץ בתגובה לעתירה שהגיש אזרח. בית המשפט הורה לשלם 5,000 ש"ח הוצאות משפט לעותר – עו"ד שחר בן מאיר - שרק השבוע זכה לניצחון בעתירה אחרת שנגעה לנתניהו, לגבי חשיפת פגישותיו עם בעלי השליטה בבזק, שאול אלוביץ'.

 

במקרה הנוכחי, לאחר הגשת העתירה בנושא מיסוי ההוצאות המשולמות לנתניהו על ידי המדינה, הוחלט על הקמת צוות שיבחן את הסוגיה. היום הודיעה המדינה לבג"ץ כי יש לחלק את ההוצאות לשניים: מחד כאלה הקשורות לתפקיד, והן לא יהיו מחויבות במיסוי, ומאידך הוצאות על צרכים פרטיים, שעליהן יהיה צורך לשלם מס.

בית משפחת נתניהו בקיסריה (צילום: שאול גולן "ידיעות אחרונות") (צילום: שאול גולן
בית משפחת נתניהו בקיסריה(צילום: שאול גולן "ידיעות אחרונות")
 

עד כה, פירטה המדינה, לא היה נהוג לגבות מס על הטבות שראש הממשלה מקבל במסגרת התפקיד, בהן הוצאות במעון הפרטי, שכן היה מדובר ב"הוצאות לנוחות המעביד ולכן הן אינן חייבות במס". הנימוק היה שראש ממשלה ממלא את תפקידו 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, ועל כן יש לאפשר לו תנאים מיטביים גם במעון הפרטי.

 

כעת, כאמור, המדינה החליטה לשנות את עמדתה מכיוון שבין היתר משמש המעון גם לצרכים פרטיים לחלוטין.

 

הצוות שבחן את הנושא הורכב מכלל משרדי הממשלה, והובילה אותו רשות המסים. בנוסף הוא קבע המדינה שגם פעולות של השבחת המעון הפרטי הן הוצאות שמחויבות במס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
בנימין נתניהו
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים