שתף קטע נבחר

מירי רגב לחנין זועבי: "תחזרי למרמרה ולכי לעזה, בוגדת"

הדיון בחוק ההמלצות החריף בצהריים ועלה לטונים גבוהים. לאחר שח"כ חנין זועבי עלתה לדוכן והאשימה בעיקר את האופוזיציה בצביעות - היא ספגה מילים קשות מהשרה מירי רגב ומח"כ אורן חזן. "זה העונש שלנו שיש לנו סוסים טרויאנים כמוה". ח"כ אורן חזן תקף אותה: "פושעת, בוגדת". שידור חי

 

 

הדיון בחוק ההמלצות שנמשך במליאת הכנסת זו היממה השנייה הניב בצהריים (יום ד') עימות חריף ביותר בין חברי הכנסת חנין זועבי מהרשימה המשותפת לשרה מירי רגב וח"כ אורן חזן מהליכוד. זועבי תקפה את האופוזיציה על כך שאינה מתייצבת נגד גזענות כפי שהיא עושה בענייני שחיתות: "אתם צבועים, תתביישו". השרה מירי רגב עלתה לדוכן: "היית צריכה לעלות למרמרה שוב ולנסוע לעזה". היא חזרה על דבריה מהעבר: "רוחי לע'זה, יא חאינה (לכי לעזה, בוגדת)".

 

 

"את וחברייך צריכים לעלות ולהגיד מברוק ושוקראן (תודה) על המדינה שמכבדת את המיעוטים. את התרגלת יחד עם חברייך בשארה ואחרים ליהנות מהמדינה, לנסוע בכל העולם ולעשות דה-לגיטימציה למדינה. זה העונש שלנו שיש לנו סוסים טרויאנים כמוה", תקפה רגב שהזהירה: "אל תעזי להגיד מילה רעה על חיילי צה"ל. לנו יש צבא מוסרי, אתם שולחים את הילדים שלכם להתאבד. אתם אוהבי מוות. העובדה שאת עדיין כאן היא כתם לדמוקרטיה הישראלית". 

 

עימות קולני. ח"כ חנין זועבי והשרה מירי רגב (צילום: רויטרס, מארק ישראל סלם) (צילום: רויטרס, מארק ישראל סלם)
עימות קולני. ח"כ חנין זועבי והשרה מירי רגב(צילום: רויטרס, מארק ישראל סלם)

 

"נראה מה יהיה שם בעזה, איך יתייחסו אלייך בעזה, האם יתנו לך בכלל לדבר והאם יתנו לך מקום, והאם תוכלי להגיד את הדברים השקריים שאת אומרת כאן ובכל מקום אחר שאת מופיעה בשם מדינת ישראל", הוסיפה שרת התרבות והספורט.

 

לפני כן תקפה זועבי: "האופוזיציה הזאת יותר צבועה מהימין ומציגה מצג שווא של דמוקרטיה". היא נקטעה על-ידי חזן שצעק: "אני אפקיר את המדינה למחבלת הזאת? לפושעת הזאת?".

 

אורן חזן. תקף את זועבי: "את צריכה ללכת לכלא" (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
אורן חזן. תקף את זועבי: "את צריכה ללכת לכלא"(צילום: עמית שאבי)

 

 

זועבי המשיכה בדבריה וטענה: "האופוזיציה רוצה ליהנות מכל העולמות - גם להיות שמאלנים ליברליים, וגם לשמור על משטר דיכוי. גם לשמור על תדמית של שלום, וגם לתמוך באפרטהייד. אתם לא יכולים ליהנות מתחושה של נאורות. מלחמה בדמורקטיה היא מלחמה נגד פשעי מלחמה, כיבוש ונגד זכויות הפלסטינים". 

 

"את צריכה ללכת לכלא, לשבת מאחורי סורג ובריח", המשיך חזן, וכינה את זועבי: "פה ג'ורה, פח אשפה". לאחר שסיימה לנאום ויצאה מהמליאה, המשיך חזן ללכת אחרי זועבי במסדרונות הכנסת וצעק לעברה: "נגרש אותך, קישטא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס, יונתן זינדל/פלאש90
רגב וזועבי
צילום: רויטרס, יונתן זינדל/פלאש90
מומלצים