שתף קטע נבחר

מפקד חיל האוויר בסיום קורס טיס: "גם אתם תפעלו מעבר לקווי האויב"

מחזור 175 סיים שלוש שנים של קורס מפרך ו-36 בוגרים, בהם הטייסת ליאור, קיבלו כנפיים. בטקס הסיום רמז מפקד החיל עמיקם נורקין לבוגרים כי הם יפעלו כמו חבריהם מחוץ לגבולות ישראל. נתניהו שלח מסר לחמאס: "השקט תלוי בעזה"

 

 

36 בוגרים – בהם אישה אחת – מסיימים היום (ד') את מחזור 175 של קורס הטיס של חיל האוויר בטקס על רחבת המסדרים בבסיס חיל האוויר בחצרים. זאת אחרי שאת הקורס התחילו כ-340 חניכים.

 

מפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין פנה לבוגרי קורס הטיס ורמז כי הם יידרשו, כמו חבריהם, לפעול מעבר לקווי האויב: "חבריכם מטיסים את המטוסים התוקפים במזרח התיכון בחודשים האחרונים תוך גילוי יוזמה ויצירתיות. לא יחלוף זמן רב וגם אתם תפעלו מעבר לקווי האויב. אני יודע שאני יכול לסמוך עליכם".

 

האלוף נורקין פנה לטייסת היחידה ליאור ולבוגר החובש כיפה סרוגה ואמר כי "לא הפקודה מובילה את דרכם אלא הערכים בבית. התרומה לביטחון המדינה. אלה עומדים לנגד עיניהם. אלה פני החברה הישראלית במלוא הדרה". 

מחזור 175 מקבל כנפי טיס (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
מחזור 175 מקבל כנפי טיס(צילום: חיים הורנשטיין)

סגן ליאור, הבוגרת היחידה בקורס 175 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
סגן ליאור, הבוגרת היחידה בקורס 175(צילום: דובר צה"ל)

 

 

הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט אמר כי "יש לנו צבא עוצמתי וזרוע אוויר עוצמתית ומדויקת. אנו סומכים עליכם שתבטיחו את ביטחנה של מדינת ישראל ואם נידרש לכם תבטיחו את ניצחונה של המדינה".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיבח את פעילות חיל האוויר: "עם המטוסים הטובים ביותר בעולם והטייסים הטובים ביותר בעולם יש לחיל האוויר יכולת להגיע לפי הצורך למרחקים קצרים ויעדים רחוקים. אנו עומדים באתגרים גדולים בצפון, בדרום ובמזרח".

 

נתניהו הזהיר את איראן מפעילותה: "בכל החזיתות יש מרכזים ושלוחות של האיסלאם הקיצוני. אנחנו אי בתוך הסהר הרוגש הזה, אנחנו שומרים על ביטחוננו מתוך מדיניות ברורה: לא נאפשר לכוחות של צבא איראן להתבסס בסוריה כדי לפגוע בנו ונפעל למנוע ייצור של נשק מדויק וקטלני שמכוון נגדנו".

בוגרי קורס 175 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
בוגרי קורס 175(צילום: דובר צה"ל)

ראש הממשלה שלח גם מסר לחמאס: "אנו רוצים שהאוכלוסייה תחיה את חייה בשקט ורגיעה, אבל ההחלטה אם יהיה שקט בעזה תלויה בעזה. לא נאפשר או נסבול הסלמה מחמאס או שום גורם טרוריסטי אחר. נשתמש בכל האמצעים להגן על ריבונות ישראל וביטחונה".

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר בטקס: "חיל האוויר הישראלי הפך לאחד הטובים והמתקדמים בעולם. אם חס וחלילה תיפתח שוב מערכה בצפון, התוצאה תהיה הרבה יותר מרשימה. ברור שגם בשנים הבאות יישאר חיל האוויר כוח המחץ של צהל. נכונו לנו כמה אתגרים שמעולם לא התמודדנו איתם קודם לכן".

 

הבוגרת היחידה, סרן ליאור, מצטרפת ל-48 טייסות שקדמו לה מאז בג"ץ אליס מילר בשנות ה-90. מהנתונים על בוגרי הקורס עולה כי 36% מהבוגרים מגיעים ממרכז הארץ. 69% מהטייסים החדשים למדו במגמה ריאלית. לרבע מבוגרי הקורס יש בני משפחה שסיימו גם הם את קורס הטיס.

 

58% מהבוגרים היו פעילים בתנועות נוער לפני הגיוס: 57% היו בצופים, 5% היו בנוער העובד והלומד, 14% היו בבני המושבים, 14% היו בבני עקיבא ו-10% היו באיחוד החקלאי.

 

28% מהבוגרים הם בוגרי שנת שירות ו-11% מהבוגרים הם בוגרי ישיבות הסדר. בשנת האקדמיה בקורס, שבה לומדים הצוערים לתואר ראשון, בחרו 31% בתואר בניהול מערכות מידע, 28% בחרו ללמוד מתמטיקה ומדעי המחשב, 22% פוליטיקה וממשל ו-19% עשו תואר בכלכלה וניהול.

 

8% ממסיימי הקורס שירתו בתפקיד אחר בצה"ל לפני שהגיעו אליו. 28% מהבוגרים מנגנים בשעות הפנאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
בוגרי קורס 175
צילום: דובר צה"ל
מומלצים