שתף קטע נבחר

היועמ"ש: הדיון בתביעה של נפתלי פוגע בהליך נגד שרה נתניהו וסיידוף

ל-ynet נודע כי אביחי מנדלבליט מבקש לדחות את הדיונים בתביעת הדיבה של מני נפתלי נגד מקורבי נתניהו. הטענה: חשש לפגיעה בהליך הפלילי נגד שרה נתניהו ועזרא סיידוף, שזומנו לשימוע לפני כתב אישום בתיק המעונות. אחד הנימוקים: "בא כוחה של נתניהו, שנתבע ע"י נפתלי, קיבל לידיו את חומרי החקירה בתיק הפלילי"

 

"המשך הדיונים בתביעה של מני נפתלי מעלה חשש לפגיעה בהליך הפלילי". כך מזהיר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שפנה לבית משפט השלום בהרצליה וביקש לדחות את המשך הדיונים בתביעת הדיבה שמנהל אב הבית לשעבר במעון רה"מ נגד מקורבי ראש הממשלה בנימין נתניהו. כך נודע היום (ה') ל-ynet.

 

מנדלבליט, שהבהיר במכתב ששיגר מטעמו פרקליט המדינה שי ניצן כי הוא צד בהליך, מבקש מבית המשפט לדחות בעשרה ימים את הדיונים בתביעה של נפתלי, בין היתר נגד דובר משפחת נתניהו לשעבר ניר חפץ, עו"ד דוד שמרון ופרקליטהּ של שרה נתניהו, עו"ד יוסי כהן. הסיבה: היועמ"ש טוען כי ישנו חשש לפגיעה בהליך הפלילי המתנהל נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו ונגד סמנכ"ל משרד רה"מ לשעבר עזרא סיידוף בתיק המעונות.

האחד תובע, השני מבקש דחייה למען ההליך הפלילי. נפתלי ומנדלבליט (צילום: יואב דודקביץ, אלכס קולומויסקי) (צילום: יואב דודקביץ, אלכס קולומויסקי)
האחד תובע, השני מבקש דחייה למען ההליך הפלילי. נפתלי ומנדלבליט(צילום: יואב דודקביץ, אלכס קולומויסקי)
 

היועמ"ש מבקש לקבל לידיו את כתבי הטענות והפרוטוקולים של הדיונים לעיונו כדי שיוכל לגבש את עמדתו אם להגיש בקשה נוספת לעיכוב ההליכים בתיק. בתיק אמורים להתקיים שני דיונים בעשרת הימים הקרובים.

 

"קיימת זיקה הדוקה בין העובדות נשוא החקירה הפלילית לבין העובדות העולות מכתב התביעה (של נפתלי)", נכתב בבקשה. "ניתן לראות שישנה חפיפה בין הנושאים שנבחנו במסגרת החקירה הפלילית לאלו שעולים במסגרת כתב התביעה וכי התביעה מתייחסת להתנהלות במעון הרשמי בתקופה הרלוונטית לחקירה הפלילית".

 

בבקשה מצוין גם כי חלק מהנתבעים בתביעה של נפתלי צפויים להיות עדים מטעם המדינה בתיק נגד הגברת נתניהו ונגד סיידוף, שזומנו לשימוע לפני הגשת כתב אישום ככל הנראה בסעיף מרמה בנסיבות מחמירות.

שרה נתניהו ועזרא סיידוף. זומנו לשימוע לפני כתב אישום (צילום: גיל נחושתן, מוטי קמחי) (צילום: גיל נחושתן, מוטי קמחי)
שרה נתניהו ועזרא סיידוף. זומנו לשימוע לפני כתב אישום(צילום: גיל נחושתן, מוטי קמחי)

"ראה את חומרי החקירה". עו"ד כהן שנתבע ע"י נפתלי ומייצג את שרה נתניהו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"ראה את חומרי החקירה". עו"ד כהן שנתבע ע"י נפתלי ומייצג את שרה נתניהו(צילום: מוטי קמחי)
 

"לא מן הנמנע כי חלק מהעדים בהליך האזרחי יידרש למתן עדות גם בהליך הפלילי, כדוגמת סיידוף", נכתב בבקשה לאחר שסיידוף כבר העיד השבוע בתיק האזרחי של נפתלי. "שמיעת עדותם של גורמים אלה בהליך האזרחי, כשהם צפויים בעתיד להיות עדים בהליך הפלילי, מקימה חשש לפגיעה ממשית בהליך הפלילי".

 

בבקשה מצוין גם כי עו"ד יוסי כהן, שנתבע על ידי נפתלי ומשמש כעורך דינה של שרה נתניהו בהליך הפלילי, קיבל לידיו העתק של חומרי החקירה בתיק הפלילי לצורך השימוע שעתיד להיערך בקרוב בעניינה של רעיית ראש הממשלה. "נתון זה מחדד עוד יותר את החשש לפגיעה הממשית בהליך הפלילי שעליו עמדנו", נכתב בבקשה.

עורך הדין דן חי המייצג את נפתלי (צילום: ערן לוי) (צילום: ערן לוי)
עורך הדין דן חי המייצג את נפתלי(צילום: ערן לוי)

ביום שלישי התקיים דיון ארוך בשלב ההוכחות בתביעת הדיבה שהגיש נפתלי. אב הבית לשעבר השיב בדיון לשאלותיו של עו"ד יוסי כהן, שאותו תבע נפתלי על הוצאת לשון הרע. בדיון טען נפתלי כי נאלץ לזייף הזמנות ממסעדת יוקרה עקב דרישתה של שרה נתניהו לעשות כן, ולאחר מכן סיידוף אישר את המהלך, אולם סיידוף הכחיש את הדברים.

 

כהן ניסה לקעקע את אמינותו של נפתלי ושאל אותו על דירת עמידר שבה הוא מתגורר, על לימודיו, על תביעה שהגיש בגלל נכות שבה הוא לוקה ועל טופס שמילא בעת קבלתו לעבודה במעון ראש הממשלה.

 

את התביעה, בסך חצי מיליון שקל, הגיש נפתלי בפברואר 2015 נגד מקורבים ויועצים של נתניהו: מנהל קמפיין הליכוד בבחירות ניר חפץ; עו"ד דוד שמרון, המייצג את בני הזוג נתניהו; והיועצים שהגנו בכלי התקשורת על נתניהו מפני דו"ח המבקר - עו"ד יעקב בורובסקי, שלומית אשבול ועו"ד יוסי כהן. הוא טען כי הטילו עליו אחריות בגין הגידול בהוצאות בית ראש הממשלה וכי זהו "סיכול ממוקד". לדברי נפתלי, לא הייתה לו "כל השפעה על גובה ההוצאות".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ, אלכס קולומויסקי
מנדלבליט ונפתלי
צילום: יואב דודקביץ, אלכס קולומויסקי
מומלצים