שתף קטע נבחר

התקבלה בקשת היועמ"ש לדחות הדיונים בתביעת הדיבה של נפתלי

אחרי הפרסום ב-ynet: בית המשפט קיבל את בקשת היועץ מנדלבליט לדחות את המשך הדיונים בתביעת הדיבה שהגיש אב הבית לשעבר במעון רה"מ נגד מקורבי נתניהו. היועמ"ש הסביר בבקשתו כי יש חשש לפגיעה בהליך הפלילי שמתנהל נגד שרה נתניהו ועזרא סיידוף. השימוע לשניים: ב-16 בינואר

 

בית משפט השלום בהרצליה קיבל היום (ה') את בקשת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לדחות את המשך הדיונים בתביעת הדיבה שהגיש אב הבית לשעבר במעון רה"מ, מני נפתלי, נגד מקורבי משפחת נתניהו. הבקשה פורסמה לראשונה ב-ynet.

 

מנדלבליט הגיש את הבקשה בטענה כי המשך הדיונים בתביעה מעלה חשש לפגיעה בהליך הפלילי שמנהלת המדינה נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו ונגד סמנכ"ל משרד רה"מ עזרא סיידוף בתיק המעונות. נציג הפרקליטות אמר בדיון כי השימוע לשרה נתניהו ולסיידוף יתקיים ב-16 בינואר. "לא ידענו שמתנהל התיק הזה. בתיק הזה נחקרים עדי תביעה פונטציאלים לרבות סיידוף. אנחנו נמצאים בשלב משמעותי בהליך הפלילי", אמר נציג הפרקליטות.

 

מנדלבליט, שהבהיר במכתב ששיגר מטעמו פרקליט המדינה שי ניצן כי הוא צד בהליך, ביקש מבית המשפט לדחות בעשרה ימים את הדיונים בתביעה של נפתלי, בין היתר נגד דובר משפחת נתניהו לשעבר ניר חפץ, עו"ד דוד שמרון ופרקליטהּ של שרה נתניהו, עו"ד יוסי כהן. אלא שהשופט גלעד הס אישר היום לדחות את הדיונים עד ל-15 בפברואר, קרי כחודש וחצי, בשל לוח זמנים עמוס.

נפתלי בבית המשפט, היום (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
נפתלי בבית המשפט, היום(צילום: אבי מועלם)

ניר חפץ ועו"ד יוסי כהן, ממקורבי נתניהו, שנתבעים ע"י נפתלי (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
ניר חפץ ועו"ד יוסי כהן, ממקורבי נתניהו, שנתבעים ע"י נפתלי(צילום: אבי מועלם)
היועמ"ש ביקש לקבל לידיו את כתבי הטענות והפרוטוקולים של הדיונים לעיונו כדי שיוכל לגבש את עמדתו אם להגיש בקשה נוספת לעיכוב ההליכים בתיק. "קיימת זיקה הדוקה בין העובדות נשוא החקירה הפלילית לבין העובדות העולות מכתב התביעה (של נפתלי)", נכתב בבקשה. "ניתן לראות שישנה חפיפה בין הנושאים שנבחנו במסגרת החקירה הפלילית לאלו שעולים במסגרת כתב התביעה וכי התביעה מתייחסת להתנהלות במעון הרשמי בתקופה הרלוונטית לחקירה הפלילית".

 

בבקשה מצוין גם כי חלק מהנתבעים בתביעה של נפתלי צפויים להיות עדים מטעם המדינה בתיק נגד הגברת נתניהו ונגד סיידוף, שזומנו לשימוע לפני הגשת כתב אישום ככל הנראה בסעיף מרמה בנסיבות מחמירות.

בקשתו התקבלה. מנדלבליט (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
בקשתו התקבלה. מנדלבליט(צילום: אלכס קולומויסקי)

"לא מן הנמנע כי חלק מהעדים בהליך האזרחי יידרש למתן עדות גם בהליך הפלילי, כדוגמת סיידוף", נכתב בבקשה לאחר שסיידוף כבר העיד השבוע בתיק האזרחי של נפתלי. "שמיעת עדותם של גורמים אלה בהליך האזרחי, כשהם צפויים בעתיד להיות עדים בהליך הפלילי, מקימה חשש לפגיעה ממשית בהליך הפלילי".

 

בבקשה מצוין גם כי עו"ד יוסי כהן, שנתבע על ידי נפתלי ומשמש כעורך דינה של שרה נתניהו בהליך הפלילי, קיבל לידיו העתק של חומרי החקירה בתיק הפלילי לצורך השימוע שעתיד להיערך בקרוב בעניינה של רעיית ראש הממשלה. "נתון זה מחדד עוד יותר את החשש לפגיעה הממשית בהליך הפלילי שעליו עמדנו", נכתב בבקשה.

 

ממשרד המשפטים נמסר כי "הרינו להבהיר כי הפרקליטות איננה צד לתביעת הדיבה של מני נפתלי, ומשכך אין לפרקליטות מידע על דברים שנאמרו על ידי עדים ומעורבים שונים במסגרתו . הבוקר, במסגרת הדיון בבקשת הפרקליטות לעכב את ההליך על מנת שלא להפריע לניהול התקין של השימוע הפלילי, אמר נציג הפרקליטות - כי אחד הטעמים לבקשה לעכב ההליך הוא שהמשך ניהול תיק הדיבה האזרחי, עלול לגרום לכך שיהיה צורך לחזור באמצעות המשטרה לכל מיני עדים ומעורבים בגלל דברים שייאמרו, וזאת בעוד ההליך הפלילי עודנו מתנהל ומצוי בשלבי שימוע".

 

ביום שלישי התקיים דיון ארוך בשלב ההוכחות בתביעת הדיבה שהגיש נפתלי. אב הבית לשעבר השיב בדיון לשאלותיו של עו"ד יוסי כהן, שאותו תבע נפתלי על הוצאת לשון הרע. בדיון טען נפתלי כי נאלץ לזייף הזמנות ממסעדת יוקרה עקב דרישתה של שרה נתניהו לעשות כן, ולאחר מכן סיידוף אישר את המהלך, אולם סיידוף הכחיש את הדברים.

 

עו"ד יוסי כהן, בא כוחה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, אמר בעקבות ההחלטה: "בקשת הפרקליטות מובנת מאליה. אתמול נפתלי העיד ולמעשה הודה שהוא זייף חשבוניות. בקודש הקודשים, במעון ראש הממשלה, הוא עסק בזיופים. זייף דו"חות נוכחות עם שעות עבודה - והכי חשוב: שהוא אכל מהחמגשיות. אפילו השופט אמר לו באחד הדיונים שהוא ביצע עבירות פליליות. כל מילה נוספת - מיותרת".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
מני נפתלי בבית המשפט
צילום: אבי מועלם
מומלצים