שתף קטע נבחר

בנט: לא אתראיין בגל"צ עד חזרת עירית לינור לשידור

שר החינוך מחה בפייסבוק על השעיית שדרנית "המילה האחרונה" בעקבות דבריה נגד הנשיא ריבלין: "פגיעה סלקטיבית בחופש הביטוי, רינו צרור כינה את ראש הממשלה 'ארדואן של ארץ הקודש' ו... כלום, לא נזיפה ולא השעיה"

 

השר בנט ולינור (צילום: ינאי יחיאל, יאיר שגיא) (צילום: ינאי יחיאל, יאיר שגיא)
השר בנט ולינור(צילום: ינאי יחיאל, יאיר שגיא)

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הודיע הערב (יום ה') כי הוא לא יתראיין בגלי צה"ל עד לחזרתה של מגישת "המילה האחרונה" עירית לינור מהשעייתה. לינור הושעתה למשך שבוע מהתוכנית לאחר שכינתה בין היתר את נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין "חצוף".

 

בנט כתב בפייסבוק כי "עירית לינור היא אישה אמיצה ועיתונאית מרתקת, שאינה חוששת ללכת נגד הרוח. היא אינה מצטרפת לעדת ה'פוליטיקלי קורקט' וטוב שכך. אמירתה הייתה בוטה מדי והיא הייתה נכונה בוודאי להתנצל, אך העדיפו להשעות אותה. זוהי פגיעה סלקטיבית ובלתי הוגנת בחופש הביטוי".

 

שר החינוך טען כי קיימת אפליה בטיפול של גלי צה"ל בעקבות דבריה של לינור נגד הנשיא ובין דברים שאותם אמר בשידור רינו צרור. לדברי בנט, "שדרן גלי צה"ל רינו צרור כינה את ראש הממשלה 'ארדואן של ארץ הקודש' ודיבר על 'חשיבה עבריינית' בכנסת 'מבית המדרש של המאפיוזו', ואמר דברים שלא אחזור עליהם כאן על גברת נתניהו. ו...כלום. לא נזיפה, לא הערה ובטח לא השעיה".

 

השר בנט קרא למפקד גלי צה"ל שמעון אלקבץ לחזור בו מהשעיית השדרנית והדגיש כי "עד לחזרתה של עירית לינור לשידורים, איאלץ גם אני שלא להתראיין בגלי צה"ל.

 

הפוסט של השר בנט ()
הפוסט של השר בנט

 

נשיא המדינה ריבלין אמר בנאומו ביום שני בכנס דב לאוטמן כי "אין תחליף לכיכרות העיר האמיתיות. עלינו לגדל דור שיזכור שדמוקרטיה אמיתית יכולה להתחיל ברשת, אך לעולם לא תחליף את הצורך וההכרח לקחת חלק בוויכוחים ובעשייה משמעותית". אתמול הבהיר הנשיא את דבריו ואמר: "לא קראתי ולא יעלה על דעתי לקרוא לאזרחי ישראל להצטרף להפגנה זאת או אחרת".

 

לינור התייחסה בדבריה לאמירתו של ריבלין על ההפגנות ואמרה: "אני לא חושבת שהוא מלך אבל אני בטוחה שהוא היה רוצה. בן אדם שלא נבחר לתפקידו קורא לאזרחי ישראל לצאת להפגנות לנוכח המצב הנורא במדינה. אין שום מצב נורא במדינה. כבוד נשיא המדינה קורא למרי אזרחי נגד ממשלה נבחרת ושאנשים ילכו לזעוק בכיכרות כי המצב פה בלתי נסבל?

 

''אני אגיד לך מה בלתי נסבל אדוני הנשיא", הוסיפה לינור. "מה שבלתי נסבל שאתה לא שחקן פוליטי, בתור פוליטיקאי אתה היית תמיד פוליטיקאי כושל ביותר. הדבר היחיד שהצלחת להיבחר אליו זה משרת שר זוטרה ולהיות 'המאמי הלאומי' בתור יו"ר הכנסת, לא תפקיד ביצועי. ועכשיו בתור נשיא וסמל ישראלי אתה קורא לאזרחי ישראל לצאת לרחובות? על מה? חתיכת חצוף! מי אתה? יש קלפי! רובי ריבלין לא הצליח לראות את הצד המצליח של הקלפי מרוב שהוא כושל, תתבייש".

 

בגלי צה"ל אמרו בעקבות ההשעיה של לינור: "התבטאויותיה של עירית לינור כלפי נשיא המדינה אינן ראויות וגם האופן שבו נאמרו הדברים. אנו מכבדים, נלחמים ושומרים על חופש הביטוי בגלי צה"ל. ביקורת היא לגיטימית והיא סוד קיומה של עיתונות חופשית, יחד עם זאת יש לשמור על שיח ראוי כמצופה משידור ציבורי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ינאי יחיאל, יאיר שגיא
בנט ולינור
צילום: ינאי יחיאל, יאיר שגיא
מומלצים