שתף קטע נבחר

"ריבלין חתיכת חצוף": עירית לינור הושעתה מגל"צ

"אתה קורא לאזרחי ישראל לצאת לרחובות? מי אתה?": בעקבות אמירה זו מפקד גלי צה"ל הרחיק את מגישת "המילה האחרונה" מתוכניתה לשבוע

 

 

מגישת "המילה האחרונה" הושעתה לשבוע: מפקד גלי צה"ל החליט להרחיק משידור את עירית לינור לשבוע ימים בעקבות דבריה נגד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אתמול (יום ג') בתוכניתה "המילה האחרונה". לינור כינתה בין היתר את הנשיא ריבלין "חתיכת חצוף", לאחר ששיבח את ההפגנות.

 

מגלי צה"ל נמסר: "התבטאויותיה של עירית לינור כלפי נשיא המדינה אינן ראויות וגם האופן שבו נאמרו הדברים. אנו מכבדים, נלחמים ושומרים על חופש הביטוי בגלי צה"ל. ביקורת היא לגיטימית והיא סוד קיומה של עיתונות חופשית, יחד עם זאת יש לשמור על שיח ראוי כמצופה משידור ציבורי".

 

הנשיא ריבלין ועירית לינור (צילום: ינאי יחיאל, יאיר שגיא) (צילום: ינאי יחיאל, יאיר שגיא)
הנשיא ריבלין ועירית לינור(צילום: ינאי יחיאל, יאיר שגיא)

 

 

לינור התייחסה בדבריה לאמירתו של ריבלין על ההפגנות ואמרה: "אני לא חושבת שהוא מלך אבל אני בטוחה שהוא היה רוצה. בן אדם שלא נבחר לתפקידו קורא לאזרחי ישראל לצאת להפגנות לנוכח המצב הנורא במדינה. אין שום מצב נורא במדינה. כבוד נשיא המדינה קורא למרי אזרחי נגד ממשלה נבחרת ושאנשים ילכו לזעוק בכיכרות כי המצב פה בלתי נסבל?'

 

''אני אגיד לך מה בלתי נסבל אדוני הנשיא", הוסיפה לינור. "מה שבלתי נסבל שאתה לא שחקן פוליטי, בתור פוליטיקאי אתה היית תמיד פוליטיקאי כושל ביותר. הדבר היחיד שהצלחת להיבחר אליו זה משרת שר זוטרה ולהיות 'המאמי הלאומי' בתור יו"ר הכנסת, לא תפקיד ביצועי. ועכשיו בתור נשיא וסמל ישראלי אתה קורא לאזרחי ישראל לצאת לרחובות? על מה? חתיכת חצוף! מי אתה? יש קלפי! רובי ריבלין לא הצליח לראות את הצד המצליח של הקלפי מרוב שהוא כושל, תתבייש".

 

בנאומו אתמול בכנס דב לאוטמן אמר ריבלין כי "אין תחליף לכיכרות העיר האמיתיות. עלינו לגדל דור שיזכור שדמוקרטיה אמיתית יכולה להתחיל ברשת, אך לעולם לא תחליף את הצורך וההכרח לקחת חלק בוויכוחים ובעשייה משמעותית". היום הבהיר הנשיא את דבריו ואמר: "לא קראתי ולא יעלה על דעתי לקרוא לאזרחי ישראל להצטרף להפגנה זאת או אחרת". בתוך כך אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו אמש כי "יש פה מאמץ פוליטי באמצעות הפגנות ודברים אחרים להפיל את הממשלה הלאומית בראשותנו שדואגת לארץ ישראל ונאבקת למענה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ינאי יחיאל, יאיר שגיא
ריבלין ולינור
צילום: ינאי יחיאל, יאיר שגיא
מומלצים