שתף קטע נבחר

מרכז הליכוד הצביע בעד סיפוח יו"ש: "להסיר כל סימן שאלה על ההתיישבות"

בישיבה מיוחדת של מרכז הליכוד הצביעו 1,500 חבריה בעד החלת הריבונות הישראלית ביו"ש ובבקעת הירדן. יו"ר הכנסת אדלשטיין במסר לטראמפ: "תמוך בחיבור ירושלים ומעלה אדומים". חמאס בתגובה: "המשך הפגיעה בזכות הפלסטינית - בחסות אמריקנית"

 

 

מרכז הליכוד אישר הערב (א') נוסח החלטה מחייב של תמיכת הליכוד בהחלת הריבונות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. בנוסח ההחלטה נכתב כי "במלאות יובל לשחרור חבלי יהודה ושומרון ובתוכם - ירושלים, בירתנו הנצחית, מרכז הליכוד קורא לנבחרי הליכוד לפעול כדי לאפשר בניה חופשית וכדי להחיל את חוקי ישראל וריבונותה על כל מרחבי ההתיישבות המשוחררים ביהודה ושומרון".

 

ההצבעה במרכז הליכוד, הערב (צילום מוטי קמחי) (צילום מוטי קמחי)
ההצבעה במרכז הליכוד, הערב(צילום מוטי קמחי)

בישיבה המיוחדת שהתכנסה באולמי אווניו השתתפו 1,500 חברי מרכז ליכוד, זאת בעקבות גיוס של יותר מ-900 חתימות. יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, פנה בנאומו לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ ואמר: "המשך בגיבוי שאתה נותן לצדק ולאמת ההיסטוריים! תמוך בחיבור ירושלים ומעלה אדומים - מהלך שאין מתבקש וחיוני ממנו.

 

"לפני שנה חתמנו על הצעת חוק להחלת הריבונות הישראלית במעלה אדומים, מתוך כוונה ליצור רצף טריטוריאלי בינה לבין לירושלים. יש מי שרוצה לחלק את ירושלים; אנחנו מתכוונים להגדיל אותה", הוסיף אדלשטיין.

 

יו"ר הכנסת אדלשטיין: "יש מי שרוצה לחלק את ירושלים, אנחנו נגדיל אותה" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יו"ר הכנסת אדלשטיין: "יש מי שרוצה לחלק את ירושלים, אנחנו נגדיל אותה"(צילום: מוטי קמחי)

 

שר העבודה והרווחה ויו"ר מרכז הליכוד חיים כץ הוסיף: "לפני 50 שנה שחררנו את נחלת אבותינו יהודה ושומרון, ירושלים רבתי, מערת המכפלה, קבר רחל והכותל המערבי. היום לצערנו, אחרי 50 שנה, כחצי מיליון אזרחי ישראל שממלאים אחר כל חובותיהם - במיסים ובשירות בצבא, מופלים לרעה בבניה וביטחון אישי. מרכז הליכוד מאשר היום הצבעה היסטורית להחלת ריבונות הישראלית על יהודה ושומרון וירושלים רבתי, כי חלקי הארץ הללו הם חלק בלתי נפרד מארץ ישראל ויישארו כאלה לנצח נצחים".

 

השר לשעבר גדעון סער אמר בנאומו: "כל ממשלות הליכוד פעלו לביסוס ההתיישבות והיום יש חצי מיליון מתיישבים. לא נוכל לתת מענה להתיישבות באמצעות כלים שהיו נכונים כאשר המפעל האדיר הזה מנה כמה רבבות. אם החוק הישראלי היה חל על ההתיישבות, לא ניתן יהיה להגיע לתוצאות אבוסורדיות. לכן, להערכתי, זה עניין של שנים ספורות שבכל מקרה זה יקרה. בואו נוביל את זה אנחנו, הליכוד! את כל התהליכים ההיסטוריים והמבורכים בארבעת העשורים האחרונים הליכוד הוביל. המשימה שלנו אחת ולתמיד היא להסיר כל סימן שאלה על ההתיישבות".

 

גדעון סער: "את כל התהליכים ההיסטוריים הליכוד הוביל" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גדעון סער: "את כל התהליכים ההיסטוריים הליכוד הוביל"(צילום: מוטי קמחי)

ח"כ אורן חזן אמר לאחר ההצבעה: "אני נרגש מההחלטה המובנת מאליה של מרכז הליכוד, אבל אנחנו יודעים שזו דרכנו, השמאל יודע שזו דרכנו, העולם יודע שזו דרכנו ועכשיו תורו של ראש הממשלה נתניהו להבין שזו דרכנו. כל עוד ראש הממשלה נתניהו לא חוזר בו מנאום בר אילן ואומר בקול חד וברור שארץ ישראל היא לעם ישראל ותהיה פה רק מדינה אחת, אנחנו יכולים רק לחלום. אני קורא לנתניהו לכבד את החלטת המפלגה ולרגל חגיגות ה-70 לתת לכולנו ריבונות במתנה". 

 

 

שר החינוך נפתלי בנט בירך על ההחלטה: "עברנו שלב נוסף מפרידה מהרעיון המסוכן של מדינה פלסטינית, שהביא איתו רק נזקים בטחוניים וחרמות על ישראל. אני קורא ליש עתיד להצטרף ליוזמה חשובה זו, ולהתנער מהרעיון של מדינת דעאש על כביש 6".

 

מנגד, יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי מתח ביקורת על ההחלטה: "המתפקדים של אלון מורה השלימו את ההשתלטות על הליכוד ומחדדים את ההבדל בתפישה של סיפוח מיליוני פלסטינים, לתפישתנו שדוגלת בהיפרדות מהם".

 

"הליכוד השלים את מלאכת הנחת המוקשים לתהליך השלום המדיני שהחל בה טראמפ בהכרה המזויפת של ירושלים כבירה", מסר ח"כ אילן גילאון (מרצ), והוסיף: "קצבת הנכות עומדת עדיין עומדת על 2,342 שקל, למרות ההבטחות והברכות של נתניהו ושריו".

 

בחמאס לא נותרו אדישים לתוצאות ההצבעה ומסרו בתגובה: "ההחלטה של הליכוד לספח את הגדה המערבית היא המשכה של הפגיעה בזכות הפלסטינית, ובחסות אמריקנית, שתגרור יותר התנגדות". מפתח נמסר: "החלטת הליכוד לכפות את שליטת ישראל על הגדה הכבושה מביאה לסופו של מה שנותר מתהליך השלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מוטי קמחי
חברי מרכז הליכוד מצביעים
צילום מוטי קמחי
מומלצים