שתף קטע נבחר

בנט תוקף את ליברמן: "רוצים? תמיד אפשר ללכת לבחירות"

בעקבות התנגדות ישראל ביתנו לחוק המרכולים אמר יו"ר הבית היהודי: "אם ימשיכו לשחק את המשחקים הילדותיים האלה, הממשלה יכולה להתפרק ונלך לבחירות". הוא תקף גם את לפיד: "כמה אפשר להתחפש?". דרעי נגד הרשויות שחוקקו חוקי עזר בנושא: "ואם יחליטו לאשר עישון גראס, גם אאשר את זה?"

 

 

הדרמה בחוק המרכולים מגיעה לשיאה: יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט דיבר היום (ב') בצהריים בישיבת הסיעה בעניין חוק המרכולים, ובתשובה לשאלת ynet בנושא תקף בחריפות את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. "לנו באופן עקבי חשובים דברים אמיתיים. אנחנו נלחמים על דברים אמיתיים ולא על קשקושים. אם ימשיכו לשחק את המשחקים הילדותיים האלה, הממשלה יכולה להתפרק ונלך לבחירות. אני מצפה מדרעי, מכחלון, מאיווט, מכולם. רוצים? אפשר תמיד ללכת לבחירות. אני חושב שזו שגיאה, שהממשלה היא טובה".

"אם ימשיכו במשחקים הילדותיים הממשלה תתפרק". בנט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"אם ימשיכו במשחקים הילדותיים הממשלה תתפרק". בנט(צילום: מוטי קמחי)

בנט הוסיף כי "ההתנהלות שלכל אחד יש את הפינוקים שלו היא התנהלות בלתי אחראית, ומניסיוני זה מה שמפרק ממשלות, לא הדברים הגדולים. גם אנחנו הצבענו על דברים שאנחנו לא אוהבים. אין פה אחד שאוהב את חוק מס על דירה שלישית, אין פה אחד שמת על חוק ההמלצות. אבל יש אחריות. לליכוד היה חשוב חוק ההמלצות, לאיווט היה חשוב חוק עונש המוות כביכול, למרות שהוא יכול לבקש עונש מוות".

 

לפני כן תקף בנט גם את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: "יותר מדי זמן אנחנו מאפשרים ללפיד להתחפש. ההתנהלות שלו היא של מרצ בציפוי כחול-לבן. בוא נזרום על החזון הפלסטיני של לפיד. פלסטין של לפיד, מה זה אומר בעצם? יש אריאל, יש מעלה אדומים, יש חלק מגוש עציון. בפלסטין של לפיד מפנים את קריית ארבע, את עופרה, בית אל, אלון מורה".

 

בנט הוסיף: "כמה אפשר להתחפש? אפשר ללכת עשרים פעם לכותל ולהפריש חלות ועוד הרבה דברים".

 

דרעי נגד הרשויות שחוקקו חוקי עזר: "ואם יחליטו לאשר עישון גראס?"

בהמשך, לאחר האישור בוועדת הפנים לקריאה שנייה ושלישית של חוק המרכולים - שמבקש לחול גם על חנויות הנוחות שבתחנות הדלק, מסר יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, הצהרה מיוחדת.

 

בפתח דבריו אמר דרעי: "לפני שאני מתייחס לחוק, אני לא יכול שלא להתייחס להתנהגות חסרת תקדים וחסרת רחמים של האופוזיציה, ואני כולל בה את ישראל ביתנו. אני משתומם על חוסר האנושיות של החברים, להיות אטומים לאנשים ברגעיהם הקשים ביותר. אדם שקובר את אשתו היום, ולא מוכנים לקזז אותו או אדם שנמצא בבית החולים ונאבק על חייו. האם זו האנושיות שאנו רוצים לשדר?"

"חייבת להיות סמכות של שלטון מרכזי להתערב בחוקי עזר". דרעי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"חייבת להיות סמכות של שלטון מרכזי להתערב בחוקי עזר". דרעי(צילום: AFP)

בהמשך קרא לאופוזיציה להתקזז עם ח"כ יהודה גליק, שאשתו הלכה הלילה לעולמה. "ההצבעה, אני אומר לכם וקובע כאן, תעבור ב"ה בכל מקרה. אבל אל תהפכו את הוויכוח הפוליטי למפגן של חוסר אנושיות.

 

"לעצם החוק, אני שומע כאילו מדובר בחוק של כפיה דתית", הוסיף דרעי. "חשוב להבהיר, הציבור החרדי יושב בממשלות השונות, ובממשלה הזו אנחנו לשון מאזניים. אילו רצינו היינו מעלים כל יום חוקים דתיים, אבל עד היום לא הבאנו חוק דתי אחד שמשנה את הקיים. אנחנו דוגלים ב'איש באמונתו יחיה' - ועדיין יש לנו קצת אחריות לצביון היהודי של המדינה, שלא נהיה ככל העמים.

 

"הפעם הכפייה הגיעה מהצד השני. ציבור שומרי השבת והמסורת נמצא במגננה כל הזמן, אחנו מנסים להגן על צביון השבת מהכרסום". בהמשך הוסיף דרעי כי "כשיגיעו חוקי העזר אבדוק כל דבר לגופו של עניין, נראה מה עשו ונחליט. אני לא מחליט אוטומטית. אבל חייבת להיות למדינת ישראל סמכות של שלטון מרכזי להתערב בחוקי עזר".

 

עוד אמר: "תארו לכם שגבעתיים תחליט שיותר לא נוסעים במכוניות בצד ימין אלא בצד שמאל כמו באנגליה. הם רוצים להיות אנגלים. אני אסכים לקבל כזה חוק? אגיד שזו זכותו של השלטון המקומי? תחליט רשות מקומית שהיא רוצה לאשר לכל אחד לעשן גראס. גם אאשר את זה?"

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
דרעי ובנט
צילום: בראל אפרים
מומלצים