שתף קטע נבחר

ח"כ יהודה גליק ספד לאשתו: "לימדת אותי להגיד 'אני אוהב אותך'"

סביב מותה של גליק, בת 51 ואם לשמונה, התפתחה הבוקר סערה פוליטית בשל סירוב האופוזיציה לקזז את חבר הכנסת בהצבעות

יהודה גליק ומשפחתו בהלוויה (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
יהודה גליק ומשפחתו בהלוויה(צילום: יואב דודקביץ')
 

בהר המנוחות שבגבעת שאול בירושלים הובאה היום (ב') למנוחות יפה גליק, רעייתו של חבר הכנסת יהודה גליק מהליכוד. היא הייתה בת 51 במותה. "בחורי ישיבה לא אומרים 'אני אוהב אותך', והיא לימדה אותי לומר", ספד לה בעלה. בהלוויה משתתפים שרים וחברי כנסת - וברקע הסערה פוליטית שפרצה סביב קיזוז גליק מהצבעות.

 

 

"יפי, אני אוהב אותך", אמר גליק בפתח ההספד. "לפני שאתחיל לדבר אני רוצה לבקש סליחה. אם יש משהו ששנאת זה שהייתי מפרגן לך ליד אנשים. אבל יפי, אין לי ברירה. אף פעם לא הבנתי, כל מה ששלי שלך הוא, וזה באמת - כל מה ששלי שלך הוא. כשהתחתנו הייתי נכה רגשית. יום אחד שאלת אותי - 'יהודה, אתה אוהב אותי?', אמרתי, 'בטח'. לימדת אותי להגיד תודה. יפי, איזה רגישות הייתה לך".

גליק סופד לאשתו, היום בהלוויה (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
גליק סופד לאשתו, היום בהלוויה(צילום: יואב דודקביץ')
  

גליק הוסיף בהספד: "אמרת לי 'לא נותנים מתנה בלי הקדשה. כל המתנה זה פשוט כדי שיהיה על מה לכתוב את ההקדשה'. אמרת לי שמילים זה הכי חושב. ו'לא, אל תכתוב רק מזל טוב, תקדיש כמה שניות לחשוב מה הבן אדם הזה בשבילך ותכתוב לו משהו אישי'. היית אלופה בזה. יפי, לא היה לך גרם אחד של שקר. כשמשהו שימח אותך, שמחת באמת, וכשמשהו העציב אותך אז ידעת, לא חיפפת".

 

הוא סיפר בהספד כי "כשעברו פתאום שנתיים שלא קרה לנו כלום אמרתי 'וואוו, צריך להודות להשם, צריך לקחת שתי ילדות לאומנה'. התחלנו לחפש וללמוד מה זה אומנה. לא יכול להיות ששנתיים השם עושה לנו חסדים, היינו מוקפים".

השר נפתלי בנט (שלישי מימין) וח"כ אמיר אוחנה (שני משמאל) (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
השר נפתלי בנט (שלישי מימין) וח"כ אמיר אוחנה (שני משמאל)(צילום: יואב דודקביץ')

חברי הכנסת יאיר לפיד, רועי פולקמן, בני בגין ואילן גילאון (למטה) (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
חברי הכנסת יאיר לפיד, רועי פולקמן, בני בגין ואילן גילאון (למטה)(צילום: יואב דודקביץ')
 
ח"כ נחמן שי (שני מימין), שלי יחימוביץ', השר איוב קרא וח"כ יוסי יונה (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
ח"כ נחמן שי (שני מימין), שלי יחימוביץ', השר איוב קרא וח"כ יוסי יונה(צילום: יואב דודקביץ')

 (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
(צילום: יואב דודקביץ')

יפה גליק הייתה שרויה בחודשים האחרונים בתרדמת ואושפזה לפרקים בבתי החולים בירושלים, אחרי שהתמוטטה וסבלה מנזק מוחי. בעלה חבר הכנסת סעד אותה. לפני שנים ספורות היא זאת שישבה ליד מיטתו בעת שהתאושש מניסיון התנקשות על רקע לאומני. לבני הזוג שמונה ילדים, בהם שניים מנישואים קודמים של יפה, ארבעה ילדים משותפים ושני ילדי אומנה.

 

 

"אימא יקרה, אימא אהובה. קשה לצפות בחיים כל כך קצרים שעברת", אמר הבן חגי. "כל מי שמכיר אותך יודע איזה לוחמת את. זה התחיל כשהתאלמנת בגיל כל כך צעיר והמשיך כשאבא נפצע לפני שלוש שנים. הבחירה שלך לא להיות קורבן ולהיות בעשייה ובדיאלוג עם בורא עולם - כל אחד ייקח אותה.

 

"אימא אהובה, תחסרי לכולנו. הלב מסרב להאמין. לא יהיה מי שישאל אם לקחנו מעיל ביום גשום. לא תשחקי עוד עם הנכדים. בתקופה שהיית חולה הרגשנו את חסרונך ולמדנו להעריך אותך. אימא, אני מצטער - יכולנו להיות יותר שם בשבילך, ואם ציערנו, אנו מצטערים. נוחי על משכבך בשלום".

 

סביב מותה של גליק התפתחה היום סערה פוליטית. בכנסת נערכים להצבעה על חוק המרכולים שיזם שר הפנים אריה דרעי, ובאופוזיציה - וגם במפלגת ישראל ביתנו המתנגדת לחוק - סירבו לקזז את גליק למרות האבל. "מתחנן בכל לשון של בקשה שלווייתה של רעייתי היקרה לא תהפוך בשום אופן לנושא למריבה. בבקשה הרבו אהבה ואנרגיות חיוביות", כתב מוקדם יותר חבר הכנסת בחשבון הטוויטר שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
יהודה גליק בהלוויה
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים