שתף קטע נבחר

החברות ששמן נקשר בתיק ביטן: דניה סיבוס וחצי חינם; משה יוסף העיד במשך 10 שעות

המשטרה חושדת כי שתי חברות הענק שילמו כספי שוחד לח"כ דוד ביטן, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet. דניה סיבוס: "לא ידוע לנו על חקירה, אם נתושאל נמסור כל מידע". משה יוסף, מקורבו של הח"כ מהליכוד, מסר את עדותו: "שיתף פעולה וענה לכל השאלות"

 

דוד ביטן והחברות הנחשדות שהעבירו לו כספים ()
דוד ביטן והחברות הנחשדות שהעבירו לו כספים

פרשת השחיתות בראשל"צ: "דניה סיבוס" ו"חצי חינם" הן שתי החברות שבמשטרה חושדים כי העבירו כספי שוחד ליו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן. החשדות שעלו, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, הם שכספים הועברו מהחברה הציבורית לידיו של משה יוסף, מקורבו של ביטן, וממנו לביטן עצמו. בתוך כך, משה יוסף, שהתייצב הבוקר (יום ג') במשרדי להב 433, סיים למסור את עדותו אחרי כ-10 שעות שבהן מסר את גרסתו, שיתף פעולה עם החוקרים וענה לכל השאלות.

 

לפי המידע שנמצא בידי המשטרה, "דניה סיבוס" העבירה סכום של 300 אלף שקל למשה יוסף בתמורה לחשבונית פיקטיבית, וכסף זה, כך חושדים החוקרים, הועבר לחשבונו של ביטן. במשטרה חושדים כי הכסף נועד לקדם פרויקט של החברה בראשון לציון. מדניה סיבוס נמסר כי "לא ידוע לה על כל חקירה המתנהלת בעניינה" וכי "אם וכאשר תתשואל היא תמסור כל מידע שברשותה בעניין". בחצי חינם סירבו להגיב.

 

בנוסף לכך חושדים במשטרה כי משה יוסף מחזיק במידע על עסקאות שוחד נוספות, כאלה שלא בוצעו במשרדו אל מול המצלמות. יוסף, מלווה בעורכי דינו אילן סופר, גיל דחוח וגלית רוטנברג, נמצא בשעות האחרונות בלהב 433 ומוסר עדות מפורטת על פי שאלות החוקרים.

ארכיון. משה יוסף (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ארכיון. משה יוסף(צילום: מוטי קמחי)

 

 

לפי המשטרה, פרשת החשד לשחיתות בראשון לציון נחקרת כבר כשנה וחצי. במסגרת הפרשה נחקר ביטן כמה פעמים בחשד לעבירות שוחד. בחקירתו האחרונה הוא שמר על זכות השתיקה. היום היה ביטן אמור לשוב לחדר החקירות במשרדי להב 433, אך החקירה נדחתה בשל ההצבעה על חוק המרכולים. ההחלטה התקבלה לפני שהיה ידוע כי ההצבעה על החוק תידחה.

 

גם ראש העיר ראשון לציון דב צור חשוד בפרשה ואף נעצר בגינה. המשטרה ביקשה אתמול להרחיק את צור מהעירייה לעוד ארבעה חודשים. כמו כן ביקשה המשטרה להרחיק מהעירייה גם את סגנו של צור, אייל מושיוב. צור התנגד לבקשה באמצעות עורכי דינו, גיורא אדרת וטל שפירא, וביום חמישי הקרוב יתקיים בנושא דיון בבית המשפט.

 

בחקירה האחרונה שלו שמר כאמור ביטן על זכות השתיקה ולא השיב לשאלות החוקרים. החוקרים רצו שביטן יספק להם רשימה של כל המוזמנים לחתונת בתו, אולם הוא לא מסר אותה מחשש שהמסמך יודלף. במשטרה מבינים כי ח"כ ביטן יסכים לתת את הרשימה בכפוף לצו איסור פרסום שיוצא עליה, אולם זו טרם הסכימה לכך.

 

במקביל החליטה היום המשטרה שלא לבקש להאריך עוד את מעצר הבית של הקבלן בני עוזיאל, והוא אינו נתון עוד תחת הגבלות, פרט להרחקה זמנית ממשרדי עיריית ראשון לציון. פרקליטיו, עורכי הדין קובי ואורי גולדמן, טענו כבר עם מעצרו כי שמו של עוזיאל שורבב לפרשה ללא כל הצדקה.

 

מהפרסומים בעניין ההתפתחות הדרמטית בעניינו של משה יוסף עולה כי אין בסיכומים בדבר עדותו של יוסף דבר אשר נוגע לעוזיאל. לפיכך, נראה כי המשטרה הגיעה לכלל מסקנה כי אכן מעורבותו של עוזיאל היא אף פחות משולית

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי
דוד ביטן ומשה יוסף
צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי
מומלצים