שתף קטע נבחר

סטודנטים ערבים נטשו הרצאה של חוקר מצרי באוניברסיטת ת"א: "נורמליזציה זו בגידה"

החוקר סעד אלדין אברהים העביר שיעור בנושא יחסי ישראל-מצרים ונקטע על ידי קבוצת תלמידים שקראו לעברו: "נבלה, ויתרת על הלאומיות שלך". האוניברסיטה: "רואים זאת בחומרה, הנושא ייבדק"

 

 

סטודנטים ערבים ישראלים שוב נטשו הרצאה של אקדמאי מצרי בטענה שהוא מקדם נורמליזציה עם ישראל: החוקר סעד אלדין אברהים העביר אתמול בערב (יום ג') הרצאה באוניברסיטת תל אביב על יחסי ישראל-מצרים ועל הדרכים לשמר אותם. קבוצת סטודנטים תועדה יוצאת מהאולם אחרי שהפריעו לו בצעקות "נבלה, נורמליזציה זו בגידה".

 

המרצה. סער אלדין אברהים ()
המרצה. סער אלדין אברהים

בתיעוד נשמעים הסטודנטים קוראים לעברו: "מה שאתה עושה מבייש. זה נקרא נורמליזציה ואתה בוגד, בוגד, בוגד, בוגד. יחי העם הפלסטיני ויחי העם המצרי. תתבייש לך. אתה נבלה וממזר. ויתרת על הלאומיות שלך, יא בוגד. אתה פועל לנורמליזציה, משתף פעולה ובוגד גם בעם המצרי וגם בכל העולם הערבי. בושה וחרפה. העם המצרי מתנער ממך ואנשים כמוך".

 

אחד הסטודנטים אמר לאחר מכן ל-ynet: "החוקר המסריח הזה בא לדבר על נורמליזציה עם ישראל. הוא חושב שהוא נפגש עם ילדים קטנים. לא היינו מוכנים לשמוע אותו כי הוא מתאר דברים בצורה שקרית. ברור שהוא קיבל הוראות לגבי מה להגיד. המגיע לו יותר ואם הייתה לי אפשרות הייתי יורק לו בפרצוף.

 

"הראנו לו שאנחנו פלסטינים גאים" ()
"הראנו לו שאנחנו פלסטינים גאים"

"העיקר שהשמענו את צעקתנו והודענו לו ולאנשים כמוהו שאנחנו פלסטינים גאים. אף אחד לא ישפיע על עמדתנו. חשוב שהוא יבין שממשלת ישראל היא ממשלה כובשת שמנסה לחוקק חוקים גזעניים במטרה להשפיל את האזרחים הערבים הפלסטינים".

 

סטודנט אחר סיפר: "לא שמענו את ההרצאה שלו. רק נכנסנו בהתחלה וברגע שהתחיל לדבר העברנו לו את המסר המתאים. אדם ערבי כמוהו, שמשתתף בהרצאות באוניברסיטת תל-אביב בנושא שדיבר עליו, נחשב כפועל לנורמליזציה וכמי שמזלזל בעם הפלסטיני. איך אתה נותן לגיטימציה לעוול, הקיפוח, הכיבוש ושלילת זהותנו?".  

 

מאוניברסיטת תל אביב נמסר בתגובה: "אנו רואים בחומרה את ההפרעה למרצה במהלך אירוע אקדמי טהור. האוניברסיטה תבדוק את הנושא".

 

לפני כשנתיים נטשו סטודנטים ערבים מאוניברסיטת חיפה הרצאה בנושא פסיכולוגיה שהעביר ד"ר עומר סלאם, חוקר מצרי בעל שם עולמי מאוניברסיטת ייל. הם האשימו אותו "בשיתוף פעולה עם ציונים".


פורסם לראשונה 02/01/2018 22:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים