שתף קטע נבחר

פרשת דוד ביטן: עוכב לחקירה מנכ"ל חברת בנייה ציבורית גדולה

המשטרה חושדת כי חברות גדולות העבירו כספי שוחד ליו"ר הקואליציה לשעבר. המנכ"ל חשוד בעבירות שוחד, הלבנת הון ועבירות מע"מ ומס הכנסה. אפריקה ישראל דיווחה לבורסה: "מתנהלת חקירה משטרתית שבה מעורבת דניה סיבוס"

 

דוד ביטן ()
דוד ביטן

התפתחות נוספת בחקירת פרשת דוד ביטן (תיק 1803 ): המשטרה עיכבה הבוקר (יום ד') לחקירה באזהרה מנכ"ל חברת בנייה ציבורית גדולה בחשד למעורבות לכאורה בעבירות שוחד, הלבנת הון ועבירות לפי חוק מע"מ ופקודת מס הכנסה. בתוך כך דיווחה הבוקר אפריקה ישראל לבורסה כי "למיטב ידיעתה, מתנהלת חקירה משטרתית בקשר עם פרויקט/ים שבו/הם מעורבת דניה סיבוס בע"מ בראשון לציון".

 

החשוד הובא לחקירה ביחידת להב 433, ובמשטרה הבהירו כי אם החקירה תדרוש זאת, הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון. עוד נמסר כי "החקירה מנוהלת על ידי משטרת ישראל, במשותף עם רשות המיסים - חקירות מע"מ באר שבע וחקירות מס הכנסה תל אביב, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה".

 

 

אתמול דווח כי על פי החשד העבירו שתי חברות גדולות כספי שוחד ליו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן. במשטרה חושדים שכספים הועברו מהחברה הציבורית לידיו של משה יוסף, מקורבו של ביטן, וממנו לביטן עצמו. משה יוסף, מי שהוגדר "הבנקאי" של ביטן, התייצב אתמול במשרדי להב 433 ומסר עדות מפורטת במשך עשר שעות. הוא שיתף פעולה עם החוקרים וענה על כל השאלות.

 

פרשת החשד לשחיתות בראשון לציון נחקרת כבר כשנה וחצי. במסגרת הפרשה נחקר ביטן כמה פעמים בחשד לעבירות שוחד. בחקירתו האחרונה הוא שמר על זכות השתיקה. אתמול היה ביטן אמור לשוב לחדר החקירות במשרדי להב 433, אך החקירה נדחתה בשל ההצבעה על חוק המרכולים. ההחלטה התקבלה לפני שהיה ידוע כי ההצבעה על החוק תידחה.

 

גם ראש העיר ראשון לציון דב צור חשוד בפרשה ואף נעצר בגינה. המשטרה ביקשה אתמול להרחיק את צור מהעירייה לעוד ארבעה חודשים. כמו כן ביקשה המשטרה להרחיק מהעירייה גם את סגנו של צור, אייל מושיוב. צור התנגד לבקשה באמצעות עורכי דינו, גיורא אדרת וטל שפירא. מסתמן כי צור ומושיוב יורחקו מהעירייה בהסכמת הצדדים לעוד 25 ימים.

 

בחקירה האחרונה שלו שמר כאמור ביטן על זכות השתיקה ולא השיב לשאלות החוקרים. החוקרים רצו שביטן יספק להם רשימה של כל המוזמנים לחתונת בתו, אולם הוא לא מסר אותה מחשש שהמסמך יודלף. במשטרה מבינים כי ח"כ ביטן יסכים לתת את הרשימה בכפוף לצו איסור פרסום שיוצא עליה, אולם זו טרם הסכימה לכך.

 

כמו כן החליטה אתמול המשטרה שלא לבקש להאריך עוד את מעצר הבית של הקבלן בני עוזיאל, והוא אינו נתון עוד להגבלות, פרט להרחקה זמנית ממשרדי עיריית ראשון לציון. פרקליטיו, עורכי הדין קובי ואורי גולדמן, טענו כבר עם מעצרו כי שמו של עוזיאל שורבב לפרשה ללא כל הצדקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
ח"כ דוד ביטן
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים