שתף קטע נבחר

תוך שעות: שלוש פצצות מרגמה נורו מרצועת עזה

ירי חריג מעזה: מהצהריים שוגרו 3 פצמ"רים מהרצועה. האחרונה נפלה בשטח מועצת אשכול, טרם ברור אם שתי הראשונות התפוצצו בשטח ישראל. נתניהו היה אמור להגיע היום לטקס בעוטף עזה - אך לפני יומיים הגעתו בוטלה. במקביל בגדה: פלסטיני בן 17 נהרג מאש כוחות הביטחון

 

 

 

ירי חריג לעבר יישובי עוטף עזה: תוך שעות ספורות נורו מרצועת עזה שלוש פצצות מרגמה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. האחרונה, שנורתה מעט לפני השעה 18:00, התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. טרם אותרו נפילות מהירי של שתי פצצות המרגמה הנוספות בצהריים, ולכן קיים ספק אם הן התפוצצו בשטח ישראל.

 

 

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול: אמר: "לצערנו, נערכנו לאפשרות לירי לכיווננו על רקע גילוי המנהרה, הקמת המכשול והכרזת טראמפ. אנחנו לא מוכנים שירי יהיה שגרת חיינו וסומכים על הצבא ועל הגורמים המדיניים שיפעלו בשיקול דעת ובאופן שיחזיר את ההרתעה ולא יגרור להסלמה מיותרת באזור. אנו ממשיכים בשגרת חיינו ואין שינוי בהנחיות".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמור היה לבקר היום בעוטף עזה ולהשתתף בטקס לציון סיום פרויקט שיקום תשתיות, אבל לפני יומיים בוטלה הגעתו מסיבה לא ברורה. הטקס אמור היה להיערך במועצה האזורית שדות נגב.

חיפושים אחר שרידי הרקטה בעוטף עזה (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
חיפושים אחר שרידי הרקטה בעוטף עזה(צילום: בראל אפרים)

 (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
(צילום: בראל אפרים)

הירי מהווה המשך של שיגורים במשך כחודש, לפחות מאז הכרזת דונלד טראמפ על הכרה בירושלים כבירת ישראל. ביום שני נורתה רקטה מהרצועה והתפוצצה בשטח פתוח סמוך ליישוב במועצה האזורית אשכול, ואותרה סמוך לכביש. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

 

ביום שישי נורה מטח פצצות מרגמה מהרצועה לעבר עוטף עזה, במקביל לאירוע שנערך בכפר עזה לציון יום הולדתו ה-24 של סמ"ר אורון שאול ז"ל. הנוכחים בו נאלצו לתפוס מחסה ולרוץ לעבר המרחב המוגן. לאחר כמה דקות הטקס נמשך.

 

 

"זו חוויה לא נעימה ומפחידה", אמרה ל-ynet זהבה שאול, אמו של אורון, והוסיפה: "העיקר שאף אחד לא נפגע". הבוקר השלימו בצה"ל את חקירת ירי פצצות המרגמה ביום שישי, וההערכה היא שהג'יהאד האיסלאמי ירה אמל"ח איראני תקני.

 

בצה"ל הושלמה חקירת אירוע הירי ביום שישי, וממנה עלה כי מדובר בפצצות מרגמה - אמל"ח איראני תקני הזהה במאפייניו לאמל"ח שנורה ב-30 בנובמבר על-ידי הג'יהאד האיסלאמי לעבר מוצב צה"ל בצפון הרצועה. מועד הירי החריג הביא את מערכת הביטחון להעריך בסבירות גבוהה כי גם הפעם מדובר בירי שבוצע על ידי הג'יהאד האיסלאמי, ארגון הטרור השני בגודלו ברצועה, הנתמך וממומן על ידי איראן.

 

במקביל התקיימו היום עימותים אלימים גם בגדה: בדיר ניזאם שליד רמאללה ירו כוחות הביטחון למוות במפגין פלסטיני, מוסעב תמימי בן ה-17. תחקיר ראשוני בצה"ל העלה שבמקום היו עשרות מפגינים, והכוח ירה לעבר תמימי אש חיה לאחר שזיהה אותו חמוש בנשק חם.


פורסם לראשונה 03/01/2018 14:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
חיפושים אחר רקטה בעוטף עזה
צילום: בראל אפרים
מומלצים