שתף קטע נבחר

הצעת החוק מהשמאל לסיפוח שטחי C

ח"כ איילת נחמיאס ורבין ביקשה להגיש מחדש את ההצעה ברוח החלטת מרכז הליכוד, כדי "להבהיר לאן פניה של הממשלה"

כמה ימים אחרי החלטת מרכז הליכוד, שקרא לקדם סיפוח של שטחים ביהודה ושומרון לישראל, פנתה חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) ליו"ר סיעתה, ח"כ יואל חסון, בבקשה להעלות במליאה את הצעת החוק לסיפוח שטחי C אשר הניחה לפני כשנה.

ח"כ איילת נחמיאס ורבין (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ איילת נחמיאס ורבין(צילום: גיל יוחנן)

במסגרת פנייתה ציינה נחמיאס ורבין שמטרת הצעת החוק היא "לשמש מראה אשר תבהיר אחת ולתמיד לאן פניה של הממשלה". סביר להניח שאם תונח הצעת החוק מחדש על שולחן הכנסת, בדרג המדיני יבקשו למנוע את קידומה לנוכח הרגישות הבינלאומית.

 

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי מטרתה "לתת לממשלה הזדמנות ליישם את המדיניות המוצהרת שלה ולספח את שטחי C ולהחיל החוק, השיפוט והמנהל של המדינה גם על שטחים אלו". שטחי C מהווים כ-60% מיהודה ושומרון, והם אלו שלפי הסכמי אוסלו משנות ה-90 נמצאים בשליטה ביטחונית ואזרחית ישראלית.

 

לפי נחמיאס ורבין, "למרות המדיניות המוצהרת של הממשלה היא אינה מיישמת ומקדמת את סיפוח שטחי C. העדר יישום המדיניות המוצהרת מוביל למצב שבו אין תוכנית מדינית ולכן נדרשת הצעת חוק כדי לסייע לממשלה ליישם את תפיסת עולמה כפי שבאה לידי ביטוי בדברי השרים. בנוסף, המהלך נועד כדי להיטיב גם עם האוכלוסייה הפלסטינית ולתת להם יציבות משפטית וכלכלית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
איילת נחמיאס ורבין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים