שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הערכה: ה"תשתית המרכזית" שהותקפה בעזה - מנהרת טרור
  בתגובה לירי פצצות מרגמה לשטח ישראל תקפו הלילה מטוסים של חיל האוויר את מה שהגדירו בצה"ל כ"תשתית טרור מרכזית" ברצועת עזה, אך ניתן להעריך כי מדובר בתקיפת מנהרת טרור. בניגוד למקרי עבר, שמו של חמאס הושמט מהודעת דובר צה"ל כשברקע תגובות הג'יהאד האיסלאמי להשמדת מנהרתו

   

  מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו לפנות בוקר (ה') תשתית טרור מרכזית בעזה בתגובה לשלוש פצצות המרגמה שנורו אתמול לשטח ישראל. בניגוד למקרים קודמים, הפעם לא פירטו בישראל על סוג היעד שהותקף, אך ההערכה היא שמדובר במנהרת טרור. בהודעה של דובר צה"ל על התקיפה נעדר הפעם שמו של הארגון השולט ברצועה - חמאס.

   

  בעבר, יש לציין, התייחס צה"ל לחמאס באופן אוטומטי לאחר תקיפות ברצועה בהיותו הארגון השולט בה - וככזה ישראל רואה בו אחראי לנעשה בשטחה.

   

  מלבד ציון העובדה שהותקפה "תשתית טרור מרכזית" נכתב עוד בהודעה הקצרה כי "צה"ל ינקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו מעל ומתחת לקרקע לסיכול ניסיונות פגיעה בתושבי מדינת ישראל".

   

  סביר להניח כי הפעולה הלילה לא הייתה סיכול ממוקד של פעיל טרור או בכיר באחד הארגונים העזתיים, שכן היא הייתה מותירה אחריה מהומה גדולה. מצד שני, ההערכה היא שאין מדובר בהשמדה של עוד מחסן רקטות או מחרטה לייצור פצצות מרגמה.

   

  חיפושים אחרי שרידי הפצמ"רים, אתמול (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
  חיפושים אחרי שרידי הפצמ"רים, אתמול(צילום: בראל אפרים)

   (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
  (צילום: בראל אפרים)

  בינתיים שומרים על שתיקה גם בצד העזתי בנוגע למטרה שהותקפה, ונראה שיש "מרחב עמימות" הדדי, שמאפשר לשני הצדדים להשאיר את המתיחות על להבה נמוכה.

   

  בתוך שעות ספורות נורו אתמול מרצועת עזה שלוש פצצות מרגמה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. האחרונה, שנורתה מעט לפני השעה 18:00, התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. טרם אותרו נפילות מהירי של שתי פצצות המרגמה הנוספות בצהריים, ולכן יש ספק אם הן התפוצצו בשטח ישראל.

   

   

  הירי הוא חלק מהשיגורים שהיו בחודש האחרון, לפחות מאז הכרזת דונלד טראמפ על הכרה בירושלים כבירת ישראל. ביום שני נורתה רקטה מהרצועה והתפוצצה בשטח פתוח סמוך ליישוב במועצה האזורית אשכול, והיא אותרה סמוך לכביש. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

   

  ביום שישי נורה מטח פצצות מרגמה מהרצועה לעבר עוטף עזה, בשעה שנערך אירוע בכפר עזה לציון יום הולדתו ה-24 של סמ"ר אורון שאול ז"ל. המשתתפים באירוע נאלצו לתפוס מחסה ולרוץ לעבר המרחב המוגן. לאחר כמה דקות נמשך הטקס.

   

  מתן צורי השתתף בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים