שתף קטע נבחר

נפתח משפט רוצח משפחתו: "שפל, רוצח ילדים"

עם פתיחת שלב ההוכחות במשפטו של נדב סלע, הנאשם ברצח אשתו, שני ילדיו ובן השכנים במושבה מגדל, התפרצה לעברו אימה של דור כרסנטי ז"ל: "כל קללה שיש בעולם מקללים אותך. יום אחד תשב ותקרא מה מאחלים לך". אחד החוקרים העיד: "זו זירה שאני נושא איתי עד היום"

 

 

בבית המשפט המחוזי בנצרת החל הבוקר (יום א') שלב ההוכחות במשפטו של נדב סלע, הנאשם כי רצח בשנה שעברה את אשתו דור כרסנטי, שני ילדיו, יוסף ובנימין, וילד נוסף, נחמן עתיה. לפני הדיון הניפה אימה של דור, רווית סבג, את תמונות הילדים לעבר הנאשם וקראה לעברו "רוצח שפל, רוצח ילדים".

 

עוד הטיחה בו האם: "כל קללה שיש בעולם מקללים אותך. יום אחד תשב ותקרא כמה קללות מקללים אותך ומה מאחלים לך. אמשיך לרדוף אותך. אני יודעת שאתה אוהב ללמוד תורה. כנראה שכחת שבתורה כתוב 'לא תרצח'". בתום הדיון הוסיפה: "הוא כמו מחבל בלי לב. הייתי מאושרת אם היה עונש מוות". לראשונה הגיעו לדיון גם בני משפחתו של סלע, בהם אביו ושני אחיו.

 

העד הראשון היה קצין משטרה שחקר את הזירה. בשל התמונות והתיאורים הקשים נענו השופטים לבקשת התובעת, והעדות הזו נשמעת בדלתיים סגורות. הנאשם, המיוצג על ידי עו"ד ארז מושקוביץ מהסנגוריה הציבורית, מכחיש את הנאמר בכתב האישום וטוען כי מסקנות הפסיכיאטר המחוזי, שלפיהן היה שפוי בעת ביצוע הרציחות, שגויות. הוא מבקש מבית המשפט להגיש חוות דעת פסיכיאטרית מטעמו.

סלע בבית המשפט (צילום: אחיה ראב"ד) (צילום: אחיה ראב
סלע בבית המשפט(צילום: אחיה ראב"ד)

חוקר מחלק הרצח, דוד חולי, היה מחוקרי הימ"ר שנכנסו לזירה. הבוקר הוא העיד במשפט: "נאמר לנו מלכתחילה שהמראות קשים, וראש הצוות שאל את החוקרים מי מתנדב להיכנס. ראש הצוות אלי בן לולו ואני נכנסנו. סרקנו וראינו את המראות המזעזעים. יצאתי, ואני מודה שהרגשתי לא טוב. זה דברים שלא רואים יום-יום, וראיתי הרבה זירות קשות. את הטבח שראיתי במקום אני נושא עדיין איתי".

 

כשנשאל בחקירה הנגדית אם ראה בזירה מכנסיים שחורים שקשורים לנאשם, השיב: "אני לא זוכר. ראיתי שם דברים הרבה יותר מזעזעים ממכנסיים שחורים". בדיון היום התברר כי סמוך לזירה נמצאה סכין נוספת, שלא נמצאו עליה ממצאים הקשורים לרצח. הסנגור עימת את אחת החוקרות ושאל מדוע לא ניסתה המשטרה לאתר את בעלי הסכין.

 

האישום נגד סלע הוגש במרס 2017, והוא מתאר מסע רצח אכזרי, ממושך ונטול רחמים שקורבנותיו הם בני משפחתו של סלע ובן השכנים. הוא נאשם בארבעה מעשי רצח ובניסיון רצח של בן השכנים נתן עתיה. חוות דעת פסיכיאטרית שניתנה בעקבות הסתכלות בתנאי אשפוז של קרוב לשלושה שבועות קבעה שהוא כשיר לעמוד לדין. 

דור כרסנטי וילדיה, בנימין ויוסף - שנרצחו ()
דור כרסנטי וילדיה, בנימין ויוסף - שנרצחו
נחמן עתיה. נרצח בבית משפחת סלע ()
נחמן עתיה. נרצח בבית משפחת סלע
 

כתב האישום היה כה קשה, עד ששופטת המחוזי בנצרת נעתרה לבקשת הפרקליטות והתירה לפרסם רק גרסה מרוככת שלו, שלא כוללת תיאורים מזוויעים של זירת הרצח, בין היתר כדי לא להקשות על משפחות הנרצחים. לפני הדיון אמר סלע כי עבר תאונה כמה חודשים לפני הרצח וכי "אלוהים שמר עליי בתאונה, והלכתי בהוראותיו עד יום הרצח".

 

באחר הצהריים של 28 בינואר עמדה כרסנטי ז"ל במטבח והכינה ארוחת צהריים. סלע, נטען, נטל סכיני שף שהיו במקום והחל לדקור אותה בכל חלקי גופה. "דור התחננה בפני הנאשם כי יחדל ממעשיו ואף ניסתה להתגונן מפניו, אך הנאשם המשיך", מתואר בכתב האישום. 

 

באותו זמן היו בבית המשפחה ילדי השכנים - נחמן עתיה ז"ל ואחיו נתן - ששיחקו בסלון. כשהבחינו במתרחש ניסו השניים להימלט דרך החלון, אך סלע ראה אותם, ניגש לנתן ודקר גם אותו למרות תחנוניו והתנגדותו. בשלב מסוים העמיד נתן פני מת, וסלע עזב אותו. הוא פנה לאחיו נחמן, דקר אותו למוות והשליך את גופתו במורד המדרגות המובילות למרתף הבית. 

 

לאחר מכן, נטען, שיסף סלע את גרונו של בנו יוסף בן השנה ושמונה חודשים שהיה גם הוא בסלון, ומשם המשיך למיטתו של התינוק בנימין בן שמונת החודשים ורצח גם אותו. באישום מצוין כי לאחר מכן הבחין סלע שנתן עתיה זז מעט ולכן בעט בראשו, "כדי לוודא שהוא מת". לאחר מכן, נטען, "כשנחה דעתו של הנאשם כי הצליח להמית את כל הנוכחים בבית, ניגש לחדר השינה, החליף את בגדיו ונעליו ונמלט מהדלת האחורית של הבית".


 (צילום: אחיה ראב"ד) (צילום: אחיה ראב
(צילום: אחיה ראב"ד)

בית העלמין במגד. ארבעת קברי הנרצחים (צילום: אחיה ראב"ד) (צילום: אחיה ראב
בית העלמין במגד. ארבעת קברי הנרצחים(צילום: אחיה ראב"ד)
כששמע נתן את הנאשם עוזב את הבית הוא ניגש לגופתה של דור ושאל אותה אם היא חיה. משלא נענה, החל לבכות. הוא ניסה לצאת דרך דלת הבית הקדמית וכשראה שהיא נעולה פתח את החלון בכוח ויצא דרכו. "נתן הלך מרחק של כמה עשרות מטרים עד לרחוב ראשי, שם עצר רכב שעבר במקום והזעיק עזרה", צוין בכתב האישום.

 

סלע נמלט למטע זיתים בפאתי היישוב, שם נעצר על ידי שוטרי הסיור שהוזעקו למגדל. הוא הסביר את מעשיו במילים אלה: "רצחתי את כל מי שהיה בבית, כי הם היו עמלקים". כאשר הובא לתחנת המשטרה בטבריה נבדק גם אם היה בהשפעת סמים ואלכוהול – אך האפשרות הזו נשללה. לפני אחד הדיונים בהארכת מעצרו טען סלע כי הוא "חתול" וירד על ארבע. הוא הוסיף: "חטאתי באשת איש". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
סלע בבית המשפט
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים