שתף קטע נבחר

שרי ליכוד יצאו להגנת ח"כ השכל, נתניהו: "צריך להעביר את החוקים"

השרים גמליאל והנגבי יצאו להגנתה של חברת הכנסת, שמתנגדת לחוק המרכולים, בישיבת שרי הליכוד ומחו נגד הכוונה להדיח אותה מהתנועה: "צעדים לא מידתיים, חוק המרכולים יגרום נזק כבד לליכוד". נתניהו הבהיר: "יש הצבעות על חוקי המרכולים ועונש מוות והתקציב, צריך להעביר אותם". השכל לאולפן ynet: "מי שיילחם בי ייתקל במלחמה עיקשת"

 

השרה גילה גמליאל קראה הבוקר (א') להרגיע את הרוחות ויצאה להגנתה של ח"כ שרן השכל עם השר צחי הנגבי בעקבות עתירת התנועה ויו"ר הקואליציה דוד אמסלם להדיחה בשל התנגדותה לחוק המרכולים.

 

"מדובר בצעדים לא מידתיים. יש רבים בליכוד שחושבים אותו דבר. החוק יביא נזק כבד לליכוד", אמרה גמליאל בישיבת שרי הליכוד. נתניהו השיב לה: "יש לנו שלוש הצבעות קואליציוניות שחייבות לעבור. חוק המרכולים, עונש מוות והתקציב".

 

השכל הבהירה בריאיון לאולפן ynet כי היא לא חוששת מהצעד של אמסלם. "אל תפתחו את השמפניות עדיין. אני לא נוסעת לשום מקום ולא הולכת לשום מקום. הייתי לוחמת במג"ב. מי שינסה להילחם מולי ייתקל בחומה ובמלחמה עיקשת". היא הבהירה כי לא תשתתף בהצבעה על חוק המרכולים, שאמור לעלות להצבעה בקריאה שנייה ושלישית השבוע במליאת הכנסת.

ח"כ השכל (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
ח"כ השכל(צילום: יואב דודקביץ)
 

השכל הדגישה: "החוק הזה מפלה בין עיר אחת לאחרת, הוא כופה אורח חיים מסוים על האזרחים ומשנה את הסטטוס קוו. אבל הכי חמור, הוא יוצר קרע בעם ישראל. הוא יוצר עוד הפעם את השיח הזה של חילונים מול חרדים.

 

"אני לא יכולה להצביע בעדו, הוא חוק שנוגד את העקרונות שלנו, הוא חוק של מפלגה שבקושי עוברת את אחוז החסימה ולמעשה מנסה להשיג איזשהו הישג על הציבור שלנו. שבירת הכלים עכשיו היא מוגזמת, גם בשבוע שעבר לקחו את זה רחוק מדי ואיבדו את הבושה".

 

הייתה ישיבה, המפלגה החליטה, את חלק מהקואליציה. לא נבחרת לכנסת, אפילו במקרה שלך גם נכנסת אחרי שהכנסת הושבעה. את חייבת, יש כללים, למה את לא מקפידה על הכללים?

"הכללים הם שאני נציגת המפלגה הלאומית-ליברלית, מפלגת ליכוד. דיון בסיעה לא התקיים בעניין החוק, וגם לא הייתה הצבעה.

 

"לפעמים אני מצביעה על חוקים שלא עומדים בקנה אחד עם האמונות שלי וקשה לי, אבל יש מסגרת, ואחד הכללים שהצבנו במסגרת הזו הוא שלא משנים את הסטטוס קוו".

 

השכל טוענת כי חוק המרכולים מפר את הסטטוס קוו ואת ההסכמים הקואליציוניים: "אם מישהו שובר את הכלים, זה אריה דרעי. ואני לא מאמינה שיילכו לבחירות על דבר כזה, בטח ובטח שלא בעת הזאת. החוק הזה הוא חוק שרוב הליכודניקים מתנגדים לו, ראשי הערים של הליכוד דיברו נגדו".

 

מבקר הליכוד, עו"ד שי גלילי, הגיב להגשת העתירה נגד השכל בתדהמה: "מלבד העובדה שבית הדין של המפלגה מחק על הסף בעבר עתירות מסוג זה, הרי שאף היועץ המשפטי עצמו קבע כי לא ניתן כלל לעתור לבית הדין להרחקת חבר כנסת על בסיס דרך הצבעתו או התנהגותו במליאת הכנסת".

 

הוא הדגיש כי דעתה של ח"כ השכל במקרה דנן "איננה סותרת את מצע הליכוד ו/או את הוראות חוקת הליכוד. מכאן, שאין כל בסיס ולו לכאורי לעתירה זו, ועצם השימוש בהגשת עתירה לבית הדין ככלי הרתעתי להניא חבר כנסת מלפעול על פי צו מצפונו - הוא פעולה פסולה מיסודה, קל וחומר כשהיא מתבצעת על ידי היועץ המשפטי של המפלגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ שרן השכל
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים