שתף קטע נבחר

הלו"ז של טראמפ: הרבה טלוויזיה וטוויטר ותחילת עבודה ב-11:00

אתר Axios פרסם יום עבודה טיפוסי של נשיא ארה"ב: בין 8:00 ל-11:00 שוהה טראמפ באגף המגורים בבית הלבן ובעיקר צופה בטלוויזיה ומצייץ ברשת החברתית. ב-11:00 הוא מגיע לחדר הסגלגל ומקבל תדריך מודיעיני - פגישת העבודה הראשונה שלו. הוא מקפיד לסיים לעבוד בשש בערב

      

 

מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר? אם שואלים את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, התשובה - לפי האתר Axios - היא צפייה בטלוויזיה, ציוצים בטוויטר והתחלת יום העבודה בשעה מאוחרת יחסית, 11:00, למי שהתעניין.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

האתר Axios פרסם הלילה (יום ב') את הלו"ז היומי של הנשיא האמריקני וציין שיום העבודה שלו קצר מזה של קודמיו בתפקיד, ושטראמפ משתדל לחזור למעונו בבית הלבן עד 18:00 בערב.

 

דחף לקצר את יום העבודה שלו. טראמפ בישיבת קבינט (צילום: AFP) (צילום: AFP)
דחף לקצר את יום העבודה שלו. טראמפ בישיבת קבינט(צילום: AFP)
החלק הראשון ביום העבודה של טראמפ מכונה "הזמן הביצועי" (Executive Time), מתחיל ב-8:00 בבוקר ומסתיים ב-11:00. לפי עותקי הלו"ז שהגיעו לידי האתר Axios, אמור החלק הזה להיערך בחדר הסגלגל, אולם פקידי ממשל אמרו לאתר שהוא מתבצע למעשה באגף המגורים של טראמפ וכולל צפייה בטלוויזיה וציוצים בטוויטר. עוד דווח שטראמפ מגיע לחדר הסגלגל ב-11:00 בבוקר כדי לקבל תדריך מודיעיני, וזוהי למעשה פגישת העבודה הראשונה שלו.

 

"כתבים אמרו שהם מתקשים לעמוד בקצב העבודה של הנשיא"

דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס הכחישה את הדיווח ואמרה ש"שעות הבוקר של טראמפ עוברות באגף המגורים ובחדר הסגלגל, אבל הוא תמיד מנהל שיחות טלפון עם הצוות, חברי קונגרס, חברי קבינט ומנהיגים זרים במהלך הזמן הזה.

 

"הנשיא הוא אחד האנשים הכי חרוצים שראיתי אי פעם, והוא משקיע שעות ארוכות וימים ארוכים כמעט כל יום בשבוע ולאורך כל השנה", אמרה דוברת הבית הלבן בתגובה ששלחה לאתר Axios. "כתבים כבר ציינו פעמים רבות שהם מקווים שהוא יאט את קצב העבודה משום שלפעמים הם מתקשים לעמוד בקצב שלו".

 

"הנשיא תמיד מנהל שיחות עם הצוות, חברי קונגרס, חברי קבינט ומנהיגים זרים כשהוא באגף המגורים ובחדר הסגלגל". דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס (צילום: AP) (צילום: AP)
"הנשיא תמיד מנהל שיחות עם הצוות, חברי קונגרס, חברי קבינט ומנהיגים זרים כשהוא באגף המגורים ובחדר הסגלגל". דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס(צילום: AP)

אם הלו"ז שפרסם Axios אכן נכון, הרי שיום העבודה של טראמפ קצר בהרבה מזה של נשיאים קודמים. הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש הבן נהג להגיע לחדר הסגלגל ב-6:45 בבוקר, והנשיא לשעבר ברק אובמה נהג להגיע לעבודה בין תשע לעשר בבוקר, לאחר אימון במכון הכושר.

 

העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח לא מזמן שטראמפ מבלה שמונה שעות ביום בצפייה בטלוויזיה. טראמפ טען שהדיווח שקרי ואמר: "אני לא צופה הרבה בטלוויזיה. בעיקר בגלל המסמכים. אני קורא מסמכים. הרבה. למעשה אני קורא הרבה מאוד".

 

באתר Axios ציינו שהלו"ז של טראמפ לא תמיד היה קצר. למעשה, בימיו הראשונים בתפקיד הוא התחיל את יום העבודה שלו בשעה מוקדמת וסיים אותו מאוחר. הנשיא הרפובליקני נהג לערוך פגישות במהלך ארוחות הבוקר שלו בחדר רוזוולט בבית הלבן, בין היתר עם אנשי עסקים מובילים, אולם לא אהב את הלו"ז הארוך שלו ודחף לקצר את יום העבודה שלו.

 

עובדים בבית הלבן סיפרו שטראמפ תמיד "עושה משהו" ואמרו שהיו רוצים שהנשיא יישן יותר בלילה. אלא שהזמן שמבלה טראמפ באגף המגורים בבית הלבן אינו מפוקח, ואיש לא יכול לקרוא אותו לסדר בעניין. לפי אתר Axios, טראמפ מתקשר לאנשים, צופה בטלוויזיה, מצייץ בטוויטר והוא מתנהל בתפקיד נשיא ארצות הברית כשם שניהל את ארגון טראמפ שנים רבות - בגישה משוחררת ומאולתרת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים