שתף קטע נבחר

המפכ"ל ביקש הבהרות בעניין החמגשיות: "לא ניתן לזה להתממש"

בעקבות ההחלטה לקצץ בתקציב המשטרה ולספק לשוטרים בשטח רק כריכים קרים במקום חמגשיות, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, פנה אלשיך למשרד האוצר וביקש הבהרות. "למשטרה אין כל כוונה לתת להשוואה בין השוטרים לעובדי המדינה להתממש בפועל"

"פיקוד המשטרה והשר ארדן הם הוועד של השוטרים". המפכ"ל אלשיך לצד ח"כ אמסלם, שתהה לראשונה למה השוטרים מקבלים חמגשיות (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
"פיקוד המשטרה והשר ארדן הם הוועד של השוטרים". המפכ"ל אלשיך לצד ח"כ אמסלם, שתהה לראשונה למה השוטרים מקבלים חמגשיות(צילום: אוהד צויגנברג)

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, פנה מוקדם יותר היום (ב') לראש אגף התקציבים במשרד האוצר וביקש הבהרות בנושא ההחלטה לקצץ בתקציב המשטרה ולפגוע בתנאי השירות של השוטרים - קיצוץ שיכרסם בתקציב הארוחות של השוטרים.

 

הבוקר דווח כי לקראת אישור תקציב 2019 החליטו במשרד האוצר לקצץ 50 מיליון שקלים מתקציב המשטרה. ל-ynet נודע כי בעקבות הקיצוץ יאכלו עתה השוטרים בשטח כריכים קרים - במקום החמגשיות שהם מקבלים כיום. התוכנית, שהגיעה לאוזני בכירים במשטרה, כבר מעוררת תרעומת, ונראה שיתפתח עימות חריף בנושא בין האוצר לשר לביטחון פנים גלעד ארדן.

 

ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, שאול מרידור, התחייב בפני מפכ"ל המשטרה כי הדברים יידונו בין הצדדים וכי משרד האוצר יימנע מצעדים חד-צדדיים ויחתור להגיע להסכמה בעניין.

 

במסמך שהכינו במשרד האוצר בנוגע להסדר הארוחות הממשלתי במשטרת ישראל נכתב כי הוחלט לקצץ באופן דרסטי בתקציב הארוחות. "כדי להתאים את תנאיהם של השוטרים לתנאים של יתר עובדי המדינה יש להחיל הסדר סבסוד ארוחות דומה להסדר במפורט בהסכם קיבוצי מיוחד לסבסוד ארוחות לעובדי שירות המדינה", נכתב.

המסמך שחושף את הקיצוץ המתוכנן ()
המסמך שחושף את הקיצוץ המתוכנן
  

מהמשטרה נמסר כי אין לה "כל כוונה לתת להשוואה בין השוטרים לעובדי המדינה להתממש בפועל. מפכ"ל המשטרה חוזר ומבהיר כי לא קיימת תוספת שכר אמיתית שתהווה פיצוי הולם למסירותם של השוטרים, אשר מתייצבים בכל שעה, בכל מזג אוויר ובכל מקום, בשבתות ובחגים, לכל קריאה ומשימה, ללא כל תגמול שכרי על שעות עבודה רבות נוספות וללא כל יכולת להתאגד ולדון על תנאי שירותם".

 

עוד נמסר כי "אין עוד ארגון בישראל שהחגים, המועדים וימי החופשות הלאומיים מהווים עבור עובדיו את התקופות העמוסות והאינטנסיביות ביותר שיש. בכך השוטרים משלמים מחירים אישיים ומשפחתיים, ללא אח ורע לאף גורם אחר המועסק על ידי המדינה.

 

"המפכ"ל רואה בפיקוד המשטרה והשר לביטחון הפנים את הוועד של כלל השוטרים והשוטרות לכל דבר ועניין. 'ועד' זה ייצג את השוטרים בכל נושא אשר משיק לתנאי שירותם ושכרם".

 

לפני מעט יותר מחודשיים, בישיבה של ועדת הפנים, השתלח ח"כ דודי אמסלם, כיום יו"ר הקואליציה, במשטרה ותהה מדוע השוטרים צריכים לאכול בחדר אוכל ייעודי: "למה שוטרים מקבלים חמגשיות? שיביאו סנדוויצ'ים מהבית". על פי ההחלטה החדשה, נראה שהמתקפה הזו הופכת למציאות עבור השוטרים הנמצאים בשטח.

 

"זה נראה כמו נקמה במשטרה על הפעילות שלה", אמרו גורמים ששמעו על ההצעה לקצץ בתקציב הארוחות. "זה לא יעבור בקלות ותהיה כאן מלחמה. מישהו מנסה לפגוע במשטרה".

 

"זו החלטה הזויה וקטנונית של האוצר", אמר השר ארדן. "השוטרים שלנו פועלים יום וליל סביב השעון בכל רחבי המדינה, כולל בשבתות וחגים, ומסכנים את חייהם. אין להם ועד עובדים והם חייבים לשרת בכל מקום שמשימתם מחייבת אותם. לא אתן לפגוע בשוטרי ישראל, שנמצאים כיום בחזית המאבק בטרור, ואלחם נגד החלטה זו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שמיר אלבז
המפכ"ל אלשיך
צילום: שמיר אלבז
מומלצים