שתף קטע נבחר

יאיר נתניהו מתנצל: "אמרתי דברי הבל, מוטב שהדברים לא היו נאמרים"

בנו של רה"מ הגיב להקלטות שפורסמו ובהן נשמע אומר לבנו של טייקון הגז קובי מימון כי "אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר". "הדברים היו בגדר בדיחה, לא היה לי מושג על מתווה הגז", אמר נתניהו. על ההתבטאויות המבזות כלפי נשים: "לא מייצג את הערכים שעליהם חונכתי"

 

יאיר נתניהו מגיב לסערה סביבו: בתגובה לפרסום ההקלטות, שבהן נשמע בנו של ראש הממשלה מתבטא בצורה מזלזלת כלפי נשים ומדבר על מתווה הגז עם ניר מימון, בנו של טייקון הגז קובי מימון, שהיה בעל אינטרס במתווה, מתנצל אמש (ב') יאיר נתניהו על הדברים ומכחיש כי היה לו חלק בגיבוש המתווה.

 

"בשיחה לילית, תחת השפעת אלכוהול, אמרתי דברי הבל על נשים ודברי הבל אחרים שמוטב שלא היו נאמרים", אמר בנו של ראש הממשלה בתגובה. "הדברים אינם מייצגים את מי שאני, את הערכים עליהם חונכתי ואת מה שאני מאמין בו. אני מצר על הדברים ומתנצל אם מישהו נפגע מהם".

 

בהקלטות נשמע נתניהו הבן אומר לבנו של קובי מימון, מבעלי מאגר "תמר": "אבא שלי נלחם בכנסת בשביל זה. אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר. הוא סידר לו אחלה עסקה". על כך הגיב יאיר נתניהו אמש: "הדברים שאמרתי למימון היו בגדר בדיחה לא מוצלחת והסתלבטות עליו, וכל בר דעת מבין זאת. מעולם לא התעניינתי בנושא מתווה הגז ולא היה לי שום מושג לגבי פרטיו".

יאיר נתניהו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יאיר נתניהו(צילום: מוטי קמחי)

ההקלטות היו מבילוי בקיץ 2015 שערך בנו של ראש הממשלה עם מימון הבן ועם חברו רומן אברמוב, שעובד בחברה של המיליארד האוסטרלי ג'יימס פאקר שמסר עדות בתיק 1000. השלושה יצאו לבילוי במועדון חשפנות ונשמעו מדברים בצורה מבזה כלפי נשים ובין היתר שוחחו על מתווה הגז, שבאותם ימים היה באמצעו של דיון סוער סביב אישור. יש להזכיר כי מימון הוא מבעלי מאגר "תמר".

 

יאיר נתניהו נשמע אומר למימון: "אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה אחי. אתה חייב לפרגן לי. אבא שלי נלחם בכנסת בשביל זה אחי".

מימון: "מה?"

רומן: "אתה חייב לנו, אתה חייב לנו 25 אלף".

יאיר: "אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר. הצגה, אתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?

רומן: "ששינסקי (הוועדה שדנה במתווה הגז) זה גיהנום".

יאיר: בזה הוא דפק אותך אבל אחרי זה הוא החזיר לך. הוא דפק עכשיו 20 מיליארד דולר. אתה בוכה לי על 400 שקל, אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר ואתה בוכה לי על 400 שקל יא בן זונה".

רומן: "שלא תצא השיחה הזו בחוץ, אלוהים ישמור, אלוהים זה , זה אם ייצא החוצה, אלוהים, זה גיהינום".

 

השלושה כאמור יצאו למועדון חשפנות ונשמעו אומרים דברים מבזים כלפי נשים.

יאיר: "הוא חושב שהחשפנית באה אליו. יואו איזה מטומטם. אתה יכול להסביר לו שהחשפנית לא..".

רומן: "אחי, היא עבדה עליך, היא רצתה שתיקח אותה לחדר. תשים לה 800 שקל כמו אידיוט...".

יאיר: "אתם מטומטמים. אם היו מצלמים אתכם מחוץ למועדון חשפנות, אתם יודעים איך זה היה נראה?"

מימון: "בואנה, אתה יודע כמה הוצאתי היום? אני גם לא הוצאתי עלי, הוצאתי עליו שטרות, 400 שקל".

יאיר: "לא, בסדר הוא החזיר לך".

רומן: "לא, אני גם הוצאתי שטרות".

מימון: "2,400 שקל במועדון חשפנות".

אבטחה: "מחר אתה קם בבוקר ואתה לא זוכר כלום".

רומן: "לא, אני הוצאתי בשטרות 400 גם אז..."

מימון: "אז אתה בדיוק 100".

יאיר: "אני קצת באוברדרפט אחי... דודו... הרסן עושה את...".

יאיר: "דודו עקץ אותנו".

מימון: "בזבזתי 3,000 שקל היום".

יאיר: "אני לא יודע איך אנחנו נוסעים לאיביזה".

רומן: "על מה?".

מימון: "3,000 שקל בזבזתי. בזבזתי 300 ב"קלרה", 400 ליאיר הבאתי לו...".

רומן: "הוא הביא לך 400 שקל גם!".

יאיר: "לא, זה היה בשביל הזונה".

רומן: "לא, הוא רצה להראות למימון כמה הוא מוציא, כאילו בא לו בקטע של כבוד.

מימון: דודו ברח לנו, אחי".

 

בהמשך מציע נתניהו לחבריו "לסדר" להם צעירה שהייתה עמו במערכת יחסים.

יאיר: "אני צריך לסדר לכולם את ***. אני סוגר את כל החובות".

 

בהקלטות נשמע נתניהו שוקל אם לענות לאמו שרה שצלצלה.

יאיר: "זאת אמא שלי על הקו? אמא שלי מתקשרת, וואי איזה פדיחה, אמא שלי, וואי איזה פדיחה, שהיא תתקשר...".

רומן: "אמא שלך, אמא שלך ערה בשעות כאלה ביום שישי?".

מימון: "אמא שלך סבבה לצאת מהבית?".

רומן: "בשעה כזאת?!".

יאיר: "בוא תזמין את היפניות, אחי, יאללה".

רומן אברמוב ()
רומן אברמוב

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר בתגובה: "יחשוב כל הורה שצפה בכתבה איך היה מגיב לו כל אמירת סרק של ילדיו הייתה הופכת לכותרת ראשית בערוץ 2, כל יציאה מהבית מושא לתחקיר וכל שיחה - יעד להקלטת סתר.

 

רדיפה, שפיכות דמים ושיימינג - כל האמצעים כשרים בעיניכם לפגוע בממשלת הליכוד בראשות נתניהו, גם במחיר פגיעה חסרת מעצורים בבני משפחתו. אינכם בוחלים אפילו בשימוש בהקלטת סתר שנערכה באופן מגמתי ושנעשתה באופן מביש ובלתי חוקי ע"י נהג במשרד רה"מ.

 

ברשעות חטטנית כזאת לא סיקרתם אף בן משפחה של שום ראש ממשלה אחר, כולל בני משפחה שהפגינו נגד חיילי צה"ל בזמן מבצע צבאי וזכו כמעט לאפס סיקור.

 

מסע הציד שלכם הגיע לשפל חדש וחסר תקדים עם פרסום הקלטת סתר של דברים שנאמרו בצחוק לפני שנתיים וחצי בין צעירים בבילוי עם אלכוהול. הדברים אינם ראויים לשידור בתכנית של רכילות זולה, לא כל שכן במהדורת חדשות מרכזית.

 

גורמי האבטחה הם אלה שמחליטים על סידורי האבטחה וההסעה של בניו של ראש הממשלה. כשאתר איראני מפרסם את תמונותיהם של יאיר ואבנר וקורא לחיסולם, כנראה שיש לגורמי האבטחה סיבה טובה לעשות זאת.

 

לראש הממשלה אין שום קשר עם קובי מימון, אותו פגש רק פעם אחת לפני כעשר שנים. ראש הממשלה נתניהו העביר את מתווה הגז דווקא משום שרצה להציב תחרות לשדה הגז תמר שבבעלותו של קובי מימון. ראש הממשלה כלל לא ידע על הקשר בין בנו יאיר לבנו של קובי מימון. יאיר כלל לא מצוי בנושא מתווה הגז, ואם דיבר בנושא, ברור שעשה זאת בבדיחות הדעת.

 

אין בכוונתנו להתייחס ליתר הרכילות הזולה והמרושעת על קטעי דברים שנאמרו בצחוק לאחר ערב של שתייה, שאינם משקפים כלל את עמדותיו של יאיר, ושהוצאו מהקשרם בהקלטת הסתר המבושלת, המגמתית והלא חוקית".

 

תגובת משרד ראש הממשלה: "ההחלטה לאבטח את בניו של ראש הממשלה מתקבלת ע"י ועדת שרים בהמלצת ועדה מייעצת, והיא נובעת מהערכת האיומים ומן העובדה שיאיר ואבנר מזוהים בכל העולם משחר ילדותם. לראש הממשלה ולמשפחתו אין שום חלק בסידורי הביטחון הללו. הם גם אינם שותפים בסידורי ההסעה של בניו של ראש הממשלה, שגם הם נקבעים על ידי גורמי הביטחון".

 

עו"ד בועז קניג המייצג את מי שהקליט את השיחות: "היו עוד כמה לילות כאלה של הוללות שהולכים למועדוני חשפנות כאלה. זה לא היה הערב היחידי שהם הלכו למועדוני חשפנות. היו עוד ערבים כאלה. הלקוח שלי החליט לחשוף את הקלטת בגלל השיח הציבורי שיש סביב עניין האבטחה. איתי הוא התייעץ לגבי החוקיות של פרסום ההקלטה. אנחנו סבורים שההקלטה חוקית לגמרי כי הלקוח שלנו היה צד לשיחה. הלקוח שלנו לא פוטר ממקום העבודה. הוא עזב ואין לו שום תביעות משפטיות ואין לו כעס. הוא היה הנהג האישי של יאיר ועבד רק עם יאיר. היה לו לא נוח בסיטואציות כאלה ואחרות אבל הוא לא אמור להיות מורה או רס"ר משמעת. מה שאומרים לו זה סע מפה לשם".

 

 


פורסם לראשונה 08/01/2018 22:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יאיר נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים