שתף קטע נבחר

במשטרה חושדים: שני קבלנים העבירו כספים לביטן בחודשים האחרונים

למשטרה הגיעו עדויות חדשות על עשרות אלפי שקלים שהועברו לכאורה לביטן במהלך כהונתו כיו"ר הקואליציה. על פי החשד, הכספים נמסרו לביטן דרך חנות הרהיטים של מקורבו משה יוסף. קשיים במו"מ על הסדר עד מדינה עם יזם הנדל"ן דרור גלזר: לאחר שסוכם על חצי שנת מאסר וקנס של 100 אלף שקל, כעת במשטרה ובפרקליטות מעוניינים בעונש חמור יותר

 

דוד ביטן. הפרשה הולכת ומסתבכת (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
דוד ביטן. הפרשה הולכת ומסתבכת(צילום: מוטי קמחי)

תיק 1803 הולך ומסתבך: בידי המשטרה עדויות חדשות על שני קבלנים שעל פי החשד העבירו בחודשים האחרונים כספים לח"כ דוד ביטן, עת שכיהן כיו"ר הקואליציה. על פי עדויות שנמסרו בימים האחרונים במשרדי להב 433, הכספים הגיעו לביטן דרך מקורבו משה יוסף. בשלב זה לא ברור בגין אילו פרויקטים לכאורה הועברו הכספים, אך לפי עדויות מדובר בעשרות אלפי שקלים שנמסרו לביטן דרך חנות הרהיטים של יוסף.

 

 

במקביל, דרור גלזר, יזם הנדל"ן שחשוד במתן שוחד בסך 250 אלף שקל לח"כ דוד ביטן, העביר בימים האחרונים למשטרה ראשי פרקים במסגרת המשא ומתן שמתקיים מולו לחתימה אפשרית על הסכם עד מדינה. במשטרה ובפרקליטות עדיין מתלבטים האם להחתימו על הסכם שכזה, ודורשים החמרה בענישה.

 

בסוף השבוע שעבר, במסגרת ההידברות בין המשטרה לבין גלזר וסנגורו עו"ד גיל עשת, הסכימו הצדדים על המתווה שבו יוכל לשמש גלזר כעד מדינה. העונש שנקבע בתחילת הדרך בין הצדדים כלל חצי שנת מאסר בפועל וקנס של 100 אלף שקל.

 

אף שלמשטרה יש עדויות נרחבות מצדו של משה יוסף, גלזר יכול לספק לה תרומה בשלושה מישורים: כאמור, על פי החשד הוא העביר 250 אלף שקל דרך חנות הרהיטים של יוסף בעבור עזרתו של ביטן בהשגת היתרי בנייה בפרויקט בדרום תל אביב. שנית, הוא יכול לספק לדבריו עדויות על גורמים בעיריית תל אביב שלכאורה היו מעורבים בפרשה. מעבר לכך, טוען גלזר כי הוא יכול לקשור את ביטן לפרויקט בנייה נוסף במרכז תל אביב, שבו לכאורה היה מעורב.  

דרור גלזר. העסקה עדיין לא נרקמה (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
דרור גלזר. העסקה עדיין לא נרקמה(צילום: שאול גולן)

במסגרת המשא ומתן בין הצדדים קיבל גלזר מכתב מהפרקליטה המלווה את התיק, עו"ד ליאת בן ארי, לפיה הדברים שיאמר לא ישמשו נגדו במידה שלא ייחתם עמו הסכם עד מדינה.

 

גלזר סיים למסור את ראשי הפרקים מהעדות המפלילה נגד המעורבים הראשיים בפרשה, אולם בפרקליטות ובמשטרה מעוניינים להחמיר בענישה נגדו - הן במשך תקופת המאסר והן בקנס הכספי - מה שמקשה על החתימה. "יש הרבה שיקולים לפה ולפה", אומרים גורמים במערכת אכיפת החוק.

 

במקביל נבדק חשד שהחברות "דניה סיבוס" ו"חצי חינם" העבירו כספי שוחד לביטן דרך משה יוסף. לפי המידע שנמצא בידי המשטרה, "דניה סיבוס" העבירה ליוסף 300 אלף שקל בתמורה לחשבונית פיקטיבית, וכסף זה הועבר לחשבונו של ביטן. במשטרה חושדים כי הכסף נועד לקדם פרויקט של החברה בראשון לציון.

 

בעקבות זאת נעצר לחקירה מנכ"ל "דניה סיבוס", רונן גינזבורג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים