שתף קטע נבחר

הסדרי טיעון בתקיפה באיכילוב: הדוגמנית לא צפויה לעונש מאסר

פרשת תקיפת המאבטחים בבית החולים בת"א בספטמבר: חמישה נאשמים, בהם בן זוגה של אליה קדוש, הורשעו וייגזרו עליהם 25-17 חודשי מאסר. קדוש תורשע בתקיפה ובאיומים בשני מקרים אחרים, אך ההמלצה תהיה שתרצה עונשה בעבודות שירות: "היום היא בחורה אחרת"

 

התקיפה החמורה בבית החולים איכילוב הסתיימה בהסדר טיעון: הפרקליטות ועורכי דינם של ששת הנאשמים, בהם הדוגמנית אליה קדוש (19) ובן זוגה דודו אמויאל (35), הציגו הבוקר (ד') בבית המשפט המחוזי בתל אביב את ההסדר שאליו הגיעו. חמשת הנאשמים הורשעו בחבלה חמורה ותקיפה הגורמת חבלה ממשית. קדוש ואמויאל הורשעו באיומים. נוסף על כך, קדוש הורשעה בתקיפת שוטר, הפרת הוראה חוקית, תקיפה ואיומים במקרים שבהם תקפה נהג מונית בבית החולים וולפסון ובתקיפת שוטר בבית החולים אברבנאל, שאליו נשלחה במסגרת תנאי המעצר. בית המשפט אישר את ההסדר והרשיע את הנאשמים.
 
עם זאת, במסגרת ההסדר בעניינה של קדוש עתרו הצדדים לשלוח אותה לתסקיר מבחן ובדיקת היתכנות לעבודות שירות. הפרקליטות התחייבה שבכל מקרה תבקש עונש מאסר, עם אפשרות לרצות אותו בעבודות שירות (עד חצי שנת מאסר ניתן להמיר לעבודות שירות - ג"מ). אם בתסקיר היא תימצא מתאימה לעבודות שירות, הפרקליטות תסכים לעונש שירוצה בעבודות שירות.
 
לפי הסדר הטיעון, אמויאל ירצה עונש מאסר בן שנתיים וחודש, וארבעת המעורבים הנוספים ייכלאו לתקופות שבין 17 ל-22 חודשים. בפרקליטות הסבירו כי רצו להגיע להסדר משיקולים של חיסכון בזמן, הימנעות מחשיפת העדים, הבעת החרטה של הנאשמים והסכמתם של נפגעי העבירה להסדר. אחרי הצגת ההסדר התחבקו קדוש ואמויאל.
"אני הקורבן". אליה קדוש בבית המשפט היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"אני הקורבן". אליה קדוש בבית המשפט היום(צילום: מוטי קמחי)
 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
הסנגורים נס בן נתן ואושרי בן ישי אמרו בבית המשפט כי אמויאל "הגיע מחו"ל במיוחד כדי לסיים את התיק", אך יש להזכיר כי הוא בעצם נמלט מהארץ לאחר המקרה באיכילוב ונעצר לפני כמה שבועות עם נחיתתו בנתב"ג. על קדוש אמרו הסנגורים: "ההסדר מקובל עלינו. הנאשמים עשו כל מה שניתן לסיים את התיק. היום היא לא אותה בחורה. היום היא מישהי אחרת. היא לא מכירה את אותה בחורה".
 
עו"ד בן נתן הוסיף על מצבה הרפואי של קדוש: "הוא מאוד מורכב. היא עושה היום חיל בהליך טיפולי". עו"ד בן ישי, המייצג את שאר הנאשמים, אמר: "ההסדר מניח את הדעת לאור הפיצויים שיקבלו נפגעי העבירה וקבלת האחריות של הנאשמים". 
 
עורכת הדין לבנת מלמד מפרקליטות תל אביב: "הבהרנו מלכתחילה כי כוונת התביעה הייתה לכלול מאסר ממושך שיבהיר שמי שהולך לתקוף בעבירת אלימות, גם אם מדובר בידיים בלבד ללא חפץ כלשהו, יישב מאחורי סורג ובריח לתקופה ממושכת. היה פיצוי מאוד משמעותי, 120 אלף שקל, שיתחלק בין המתלוננים. לגבי קדוש, אנו מקווים שהיא עולה על דרך מאוד חיובית".
 
על פי כתב האישום המקורי, ב-28 בספטמבר 2017 הגיעו אליה קדוש ונאשם נוסף לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. באישום נטען שבמהלך שהותה בחדר המיון של בית החולים החלה קדוש לגדף את הצוות הרפואי בטענה כי היא אינה זוכה לטיפול ראוי.

 

אחד המאבטחים הרחיק את הצעירה מדלפק המיון כדי למנוע ממנה לתקוף את הצוות, לאחר שהבחין כי הצעירה ניסתה למשוך שפופרת טלפון מידיה של אחות במיון. בעוד המאבטח אוחז בה, פנתה קדוש למלווה שלה ואמרה לו: "תחזיר לו. אם בעלי היה פה הוא היה מפרק אותם".

 

לאחר מכן, סמוך ל-2:48 לפנות בוקר, הגיעו לבית החולים חמשת הנאשמים, בהם העבריין דודו אמויאל, בן זוגה של קדוש. אמויאל איים על המאבטח בכניסה: "אני השטן שלך. חכה, חכה. אני אתפוס אותך בחוץ, לא מול המצלמות". לאחר מכן פרץ עימות אלים בין הנאשמים למאבטחים, והאירוע תועד במצלמות האבטחה.

אמויאל מחויך בדיון בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אמויאל מחויך בדיון בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

כל הנאשמים חתמו על הסדר הטיעון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
כל הנאשמים חתמו על הסדר הטיעון(צילום: מוטי קמחי)

 (מתוך מצלמות אבטחה) (מתוך מצלמות אבטחה)
(מתוך מצלמות אבטחה)

עורכי הדין נס בן נתן ואושרי בן ישי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עורכי הדין נס בן נתן ואושרי בן ישי(צילום: מוטי קמחי)

 

קדוש הואשמה בתקיפת שוטרים: "אני קורבן"

אל בית החולים הוזעקו שוטרים כדי לסייע לצוות האבטחה. קדוש, שלא הייתה מעורבת פיזית בתקיפה, ניסתה לעזוב את שטח חדר המיון ולא נענתה להוראותיה של אחת השוטרות. נוסף על כך, היא אף התקרבה אליה בצורה מאיימת בעודה מקללת אותה. כשביקשו לאזוק אותה – תקפה הנאשמת את השוטרת. אחר כך ניסתה לתקוף את שאר השוטרים בבעיטות ולבסוף נאזקה ברגליה.

 

 

נוסף על אמויאל ייחס כתב האישום לארבעת המעורבים האחרים - רוסלן מיסייב, מור ביטון, חנן אלפסי ואברהם יוספוב - סעיפים של תקיפה הגורמת חבלה ממשית, חבלה חמורה, קשירת קשר לפשע ואיומים.

 

אמויאל, תושב ראשון לציון, נמלט מהארץ שעתיים לאחר תקיפת המאבטחים ונעצר לפני שבועות ספורים כשנחת בנתב"ג. בת זוגו, אליה קדוש, שוחררה בשלב מסוים למעצר בית, אך הואשמה בעבירות נוספות ובהן תקיפת נהג מונית בבית החולים וולפסון ותקיפת שוטר בבית החולים אברבנאל.

 

בני משפחתה של קדוש טוענים מנגד כי נעשה לה עוול וכי היא סובלת ממחלה נדירה. לאחר הגשת כתב האישום נגדה אמרה קדוש ל-ynet : "בסך הכול ביקשתי לדבר עם האחות, אבל המאבטחים חשבו שתקפתי אותה. המתנתי ארבע שעות לטיפול של 20 דקות. אני קורבן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
קדוש בבית המשפט, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים