שתף קטע נבחר

אפליקציית החניה שמרתיחה את התל-אביבים

חיבור בתשלום בין מי שמפנה חניה למי שמחפש - זה השירות החדש והפרטי. תושבים מוחים על "מסחרה", העירייה "בודקת את ההיבטים המשפטיים". איך זה עובד?

שיא החוצפה: אפליקציה חדשה בשם PARK KING שמתווכת בתשלום בין מחפשים חניה בכחול-לבן בתל אביב לבין אלו שמפנים כזאת, מעוררת זעם בקרב תושבי העיר שמתמודדים מידי יום עם מצוקת חניה כבדה. אתמול בבוקר (יום ג') החל קמפיין אגרסיבי של יוצרי האפליקציה ומוקד העיריה הוצף בפניות.

 

המודעה ()
המודעה
 

 

האפליקציה הושקה לפני כמה חודשים אולם אתמול בבוקר החל קמפיין אגרסיבי שבמהלכו פוזרו פלאיירים על גבי מכוניות בצפון העיר ובמרכזה. "זה לא בסדר שגוף מסחרי עושה מסחרה בחניות שאמרות לשמש את כולם", אמרה סיגל שמתגוררת בשכונת בזל. "זאת שערורייה. פניתי לעירייה ודרשתי שימצאו דרך להתמודד עם הדבר הזה כי זאת חוצפה ענקית. גם ככה אין חניות בעיר הזאת ועכשיו התחילו לעשות מזה עסק".

 

למצוקת התושבים נוספת בעיה חדשה לפני שנה כשעיריית תל אביב פתחה במיזם "אוטותל", שלטובתו נלקחו מאות מקומות חניה. "זה כאילו אני אציב מחסום על מדרכה ואבקש תשלום ממי שרוצה לעבור", אמר תושב העיר יוני שרעבי. "אני מקווה שאנשים עם מצפון לא ישתמשו באפליקציה כל כך חצופה ושנויה במחלוקת. אסור לשתף עם זה פעולה".

 

בדף ההסבר של אפליקצית PARK KING נכתב כי מדובר באפליקציה "חברתית המקשרת משתמשים שמחפשים חניה לבין משתמשים שעומדים לפנות חניה. היא תמצא עבורכם אוטומטית חניה מתאימה, הקרובה ביותר ליעדכם, שתשמר אך ורק לכם וככל שמשתמשים יותר מרוויחים ונהנים".

 

בהוראות ההסבר נכתב עוד כי "כאשר אתם עומדים לצאת מחניה, או אם כהולכי רגל שתפסתם חניה, הפעילו את האפליקציה, שתפו את המיקום שלכם והמידע יופיע מיידית אצל כל מחפשי החניה באזורכם".

 

השימוש באפליקציה מותנה בהרשמה מראש. התעריף: 12 שקלים עבור מציאת חניה, 10 שקלים למי שמפנה חניה - והחברה גובה עמלה של 2 שקלים.

 

תגובת עיריית תל אביב-יפו: "העירייה קיבלה תלונות בנוגע לאפליקציה המדוברת ובוחנת את ההיבטים המשפטיים והאפשרויות העומדות בפניה למניעת שימוש לא ראוי במרחב הציבורי".

פורסם לראשונה 09/01/2018 23:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים