שתף קטע נבחר

חיים שלמים שאין בהם רגע אחד של חסד

"משרדי החקלאות והאוצר מנסים שוב להעביר את הקומבינה הזו מתחת לאף שלנו, במהלך חטוף ומהיר. העברת כספי ציבור לבניית לולי כלובים מיושנים ואכזריים, היא בלתי נתפסת. הרפורמה של שר האוצר כחלון תגזור על 9.5 מיליון תרנגולות מאסר עולם בתנאים מחפירים". עו"ד שירה הרצנו, פעילה למען זכויות בעלי חיים, מזמינה להצטרף למאבק למניעת סבל של תרנגולות בכלוב

כפעילה לזכויות בעלי חיים לפעמים שואלים אותי איזה בעל חיים סובל הכי הרבה בתעשיות המזון מהחי. אני לא אוהבת להשיב לשאלה הזו, ואומרת שאין מקום לתחרות של סבל, סבלו של האחד לא מוריד או מעלה מסבלו של האחר, ואת כל תעשיות המזון מהחי צריך לפרק מהיסוד.

 

ובכל זאת, הם מתעקשים, לו היית חייבת לבחור, אילו היית זו את שם במקומם, מאיזה גורל היית רוצה לחמוק יותר מהכל? ואני אגיד שאני לא יודעת, ואחשוב על כל סוגי העינויים שבני האדם המציאו עבור בעלי החיים שאת גופיהם אנחנו חומדים, ואריץ תמונות זוועה בראשי ולא אענה בצורה החלטית אבל אודה שתרנגולת בכלוב היא אחת המועמדות המובילות לזכות בתואר המפוקפק הזה.

 

 

חיים שלמים שאין בהם רגע אחד של חסד. חיים שלמים שהם עינוי בלתי פוסק. כלואה. בלי שחרור מוקדם. בלי חנינה. בלי תקווה. באדיבות אנונימוס לזכויות בעלי חיים (באדיבות אנונימוס) (באדיבות אנונימוס)
חיים שלמים שאין בהם רגע אחד של חסד. חיים שלמים שהם עינוי בלתי פוסק. כלואה. בלי שחרור מוקדם. בלי חנינה. בלי תקווה. באדיבות אנונימוס לזכויות בעלי חיים

 

כשאני חושבת על תרנגולת בכלוב צפוף, דחוסה לצד תרנגולות אחרות, בלי יכולת לפרוש כנפיים, אני מרגישה את הגוף שלי מתכווץ, באופן הפיזי ביותר. מרגישה מתח בעורף וברצועת הכתפיים, מרגישה את הלא כלום סוגר עלי. מרגישה צורך עז להתמתח, לפרוש זרועות לצדדים. עצם המחשבה עליה, לרגע אחד, מכבידה. ואז אני חושבת על חיים שלמים. חיים שלמים בכלוב. מאסר עולם בצינוק. יום, ועוד יום, ועוד יום. חיים שלמים שאין בהם רגע אחד של חסד. חיים שלמים שהם עינוי בלתי פוסק. כלואה. בלי שחרור מוקדם. בלי חנינה. בלי תקווה.

 

משרדי האוצר והחקלאות מתכננים, במסגרת חוק ההסדרים שיעלה להצבעת הממשלה בימים הקרובים, להעביר מאות מיליוני שקלים מכספי ציבור ללולנים כדי שיבנו לולי ענק שבהם כלובים, על גבי כלובים, על גבי כלובים, ובתוכם אלפי ועשרות אלפי תרנגולות כלואות.

 

משרד החקלאות לא התקין תקנות על פי חוק צער בעלי חיים

רפורמה דומה שניסה משרד החקלאות לקדם לפני קרוב לעשור נחסמה על ידי בג"ץ בעקבות עתירה שהוגשה על ידי עמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים, וזאת מכיוון שמשרד החקלאות לא התקין תקנות על פי חוק צער בעלי חיים הקובעות תנאי החזקה מינימליים של התרנגולות. לאחר החלטת בג"ץ, ניסה משרד החקלאות להעביר בוועדת החינוך של הכנסת תקנות המכשירות את הכלובים, אולם חברי הכנסת התנגדו לתקנות שהוצעו, בהיותן קובעות תנאים אכזריים.

 

למרות שלא חל כל שינוי מאז שבג"ץ בלם את הרפורמה בתעשיית הביצים, משרדי החקלאות והאוצר מנסים שוב להעביר את הקומבינה הזו מתחת לאף שלנו, במהלך חטוף ומהיר. העברת כספי ציבור לבניית לולי כלובים מיושנים ואכזריים, היא בלתי נתפסת. הרפורמה של שר האוצר כחלון תגזור על 9.5 מיליון תרנגולות מאסר עולם בתנאים מחפירים.

 

בפעם הקודמת שניסו להעביר את הקומבינה הזו, הזעקה והמעורבות של הציבור שהתנגד, עצרה את הרפורמה. באדיבות אנונימוס לזכויות בעלי-חיים (באדיבות אנונימוס) (באדיבות אנונימוס)
בפעם הקודמת שניסו להעביר את הקומבינה הזו, הזעקה והמעורבות של הציבור שהתנגד, עצרה את הרפורמה. באדיבות אנונימוס לזכויות בעלי-חיים

 

תרנגולת בכלוב לעולם לא תזכה לראות אור יום, לדרוך על הקרקע, לנקר באדמה, ללכת, או להתעופף. ישראלים רבים בוחרים להימנע מצריכת ביצים באופן גורף, ללא קשר לסוג הלול בו מוחזקות התרנגולות, וזאת מכיוון שגם ביצים מלולים ללא כלובים מגיעות מתעשייה שבה הורגים את האפרוחים הזכרים, שהם חסרי ערך כלכלי עבור התעשייה, וחותכים לתרנגולות את המקור באמצעות להב מתכת לוהט.

 

גם אנשים שעדיין אוכלים ביצים, מתנגדים לכליאת התרנגולות בכלובים, ולא רוצים לראות את כספי הציבור מממנים בנייה של לולי כלובים. בפעם הקודמת שניסו להעביר את הקומבינה הזו, הזעקה והמעורבות של הציבור שהתנגד, עצרה את הרפורמה. גם הפעם, התייצבות של הציבור האכפתי לצד התרנגולות יכולה להכריע את הכף, ולהבהיר בקול ברור: לא נסכים שכספי ציבור יממנו התעללות.

 

  • להצטרפות למען התרנגולות לחצו כאן .
  • עו"ד שירה הרצנו היא דוברת עמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות אנונימוס
מרגישה מתח בעורף וברצועת הכתפיים, מרגישה את הלא כלום סוגר עלי. מרגישה צורך עז להתמתח, לפרוש זרועות
באדיבות אנונימוס
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים