שתף קטע נבחר

משפחת גולדין לנתניהו: "תפעל כאילו הדר ואורון הם בניך"

הוריו של הדר גולדין תקפו את רה"מ בגין חוסר התמיכה הממשלתית במאבק, לטענתם. המשפחה דורשת להטיל סנקציות גם על הרשות הפלסטינית בעקבות הסכם הפיוס: "הם האחראים לנעשה בעזה"

 

 

הוריו של סגן הדר גולדין ז"ל, שגופתו מוחזקת בידי חמאס בעזה, האשימו את ראש הממשלה בנימין נתניהו בחוסר התמיכה הממסדית להשבת החללים מרצועת עזה. במסיבת עיתונאים שהתקיימה אחר הצהריים (ד') ברמת גן קראה המשפחה להטיל סנקציות על הרשות הפלסטינית בעקבות הסכם הפיוס עם חמאס.

 

"אדוני ראש הממשלה ושר החוץ נתניהו, אני מרשה לעצמי להגיד שאתה צריך לפעול כאילו הדר ואורון הם הבנים שלך", אמרה האם. בני המשפחה הזכירו כי מועצת הביטחון של האו"ם ומדינות מוסלמיות תמכו בדברי האם לאה בדיון על החטופים בחודש שעבר, והזדהו עמה. 


לאה ושמחה גולדין, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לאה ושמחה גולדין, היום(צילום: מוטי קמחי)

"המדינה שולחת אותנו להילחם להשבת הבנים ללא תמיכה וגיבוי, ואנחנו לא צריכים להתעסק עם השבת הבן שיצא לקרב. אחרי עשרות שנים שישראל הותקפה כמי שמפרה את החוק הבינלאומי, התקבלה הצעה הפוכה במועצת הביטחון שלפי חמאס והרשות הפלסטינית הפרו את החוק בצורה בוטה".

 

בני המשפחה אמרו כי "הרשות נושאת באחריות ישירה להחזקה הברברית של הדר ואורון. יש לנו קייס להטיל על ממשלת הפיוס סנקציות בגין הפרת החוק הבינלאומי ואנחנו מתכוונים להניע את התהליך בזירה הבינלאומית גם ללא תמיכת הממשלה.

 

אביו של הדר, שמחה, הדגיש כי בנו נחטף בזמן הפסקת אש הומניטרית בין ישראל לחמאס שהייתה תחת חסות האו"ם והאמריקנים. "הדר הוא קורבן של הפרת הפסקת אש על-פי הדין הבינלאומי. אם הייתה מדיניות נורמלית, הפגישה הזאת הייתה מתרחשת בלשכתו של נתניהו. אנחנו מצפים שהממשלה תשנה את גישתה, תעמוד לצידנו במאבק הזה ותהפוך שותפה לדרכנו", הוסיף.

גולדין לנתניהו: "צריך לפעול כאילו הדר ואורון הם הבנים שלך" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גולדין לנתניהו: "צריך לפעול כאילו הדר ואורון הם הבנים שלך"(צילום: מוטי קמחי)

 

  

פרופסור ארווין קוטלר שמלווה את משפחת גולדין (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פרופסור ארווין קוטלר שמלווה את משפחת גולדין(צילום: מוטי קמחי)

בני המשפחה ציינו כי הסנקציות שהם דורשים להטיל על הרצועה לא אמורות לפגוע באזרחים. "לא ביקשנו לפגוע באוכלוסיה, אנחנו רוצים שיפנו לרשות הפלסטינית ולגורמי הפיוס שרוצים להגיע להסכם, כמו ארגוני זכויות אדם וארגונים שמקדמים את השלום. אנחנו רוצים שהם ישיבו את הדר ואורון, לכן קודם כל עומדים בחוקים בינלאומיים ורק אחר כך מקדמים את תהליך השלום".

 

פרופסור ארווין קוטלר, שר המשפטים הקנדי לשעבר שמלווה את המשפחה בזירה הבינלאומית, ציין כי גולדין במועצת הביטחון ייצרה קונצנזוס רחב במליאה. "מדינות רבות הזדהו עם לאה ושמחה. הן הכירו בהפרות של המשפט הבינלאומי הומניטרי ודרשו לא רק את מה שאנחנו ביקשנו, אלא גם הכירו שהכתובת זה לא רק חמאס, אלא גם הרשות הפלסטינית. עכשיו הם האחראים מבחינה שלטונית על מה שקורה ברצועת עזה", אמר.

 

"ההפרות של המשפט הבינלאומי שבהם הכירו חברי מועצת הביטחון, שעל פי היהדות, האיסלאם והנצרות יש להחזיר חללים. אני מדגיש שאלו התחייבויות בסיסיות בקרב העמים ושמחנו על הכאב של האומות ועל ההכרות של ההפרות של המשפט הבינלאומי. גם למצרים ולקטאר יש השפעה על חמאס. גם לקנדה יש השפעה והיא מעורבת בהליך הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
לאה גולדין
צילום: מוטי קמחי
מומלצים