שתף קטע נבחר

מהנדס פיגועי חמאס ביו"ש מכחיש: שקר, זה לא אני

מקור פלסטיני אמר ל-ynet כי מאהר עובייד הוא ראש המטה של חמאס ביהודה ושומרון. הוא רמז כי הפרסום נועד להכשיר את חיסולו בידי ישראל והוסיף: "ייחוס התפקיד - כבוד שאיני ראוי לו"

בכיר חמאס מאהר עובייד מכחיש כי הוא אדריכל הפיגועים של ארגון הטרור ביהודה ושומרון. שעות לאחר שנחשף ב-ynet, מפי מקור במנגנוני הביטחון הפלסטיניים, כי עובייד הוא האיש שהחליף את סאלח אל-עארורי בתפקיד ראש מטה הגדה של חמאס, רומז עובייד כי הפרסום נועד להכשיר את חיסולו.

 

"ייחוס התפקיד לי הוא כבוד שאיני ראוי לו, אך מדובר בשקר", אמר עובייד. הוא התייחס למקור הביטחוני הפלסטיני של הפרסום וטען כי מטרת הייחוס אליו היא לתקוע טריז בין הפלסטינים עצמם. עובייד רמז לאפשרות שהפרסום נועד להכשיר את חיסולו בידי ישראל וציין כי ממשלת ישראל אינה מחכה להצדקות כדי לחסל את אנשי ההתנגדות וכי הגורל בכל מקרה נגזר על ידי אללה.

מאהר עובייד ()
מאהר עובייד

נסראללה עם קודמו של עובייד, סלאח אל-עארורי ()
נסראללה עם קודמו של עובייד, סלאח אל-עארורי

עובייד, בן 59 שנולד בירדן, היה ב-1992 אחד מ-400 אנשי חמאס שגורשו למרג' א-זוהור בלבנון, והוא חבר הנהגת חמאס מאז 2010. במרוצת השנים הוא נעצר כמה פעמים בידי כוחות הביטחון והושם בחלק מהפעמים במעצר מנהלי. עובייד נמצא כיום בחו"ל, ייתכן שבלבנון. הוא נחשב למקורבו של קודמו בתפקיד אל-עארורי וכמוהו מחזיק בקשרים טובים גם עם המשטר האיראני. עובייד ביקר באיראן במסגרת משלחות רשמיות של חמאס בשנים האחרונות.

 

הוא החליף את אל-עארורי לאחר שזה מונה לסגן מנהיג חמאס, אחרי שהיה ראש מערך הפיגועים בחמאס. שבעה חודשים קודם לכן חוסל בעזה מאזן פוקהא, שהיה מראשי "מטה הגדה המערבית".

 

עובייד למעשה עומד בראש "מטה הגדה" ומנחה את הכפופים אליו ברצועת עזה. "מטה הגדה" בעזה, כך על פי המקור הביטחוני הפלסטיני, חילק את אנשיו לשלוש גזרות שונות: דרום הגדה, מרכז הגדה וצפון הגדה. בראש כל אחת מהגזרות הללו עומד כיום אסיר ממשוחררי עסקת שליט שגורש לרצועת עזה.

 

האחראי על אזור מרכז הגדה (מזרח ירושלים ואזור רמאללה) הוא עבדאללה עראר, מחברי החוליה שחטפה ורצחה את ששון נוריאל ב-2004. הוא נעצר ב-2005 ושוחרר בעסקת שליט. לפני פחות משבועיים הותר לפרסום כי בהנחיית עראר תוכנן פיגוע ביהודה ושומרון. חמישה חברי חוליית טרור, שפעלו תחתיו, נעצרו.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים