שתף קטע נבחר

אחרי הפרסום ב-ynet: עוקץ נהגי המוניות נעצר במבצע משולב של נהגים

שלושה ימים אחרי החשיפה שעשרות נהגי מוניות נפלו קורבן לאדם שביקש כסף לספר תורה ולקח מהם אלפי שקלים: נהג הבין שהחשוד בהונאה נכנס למונית שלו, קבע איתו נסיעה נוספת - ובעזרת נהג נוסף הוא נעצר

 

רגע מעצר החשוד בהונאת נהגי המוניות ()
רגע מעצר החשוד בהונאת נהגי המוניות

שיתוף פעולה בין כתב ynet לנהג מונית הוביל למעצר של גבר שלפי החשד הונה כמה נהגים במשך שנים באופן שיטתי. בתחילת השבוע פורסם כאן סיפורם של נהגי מוניות מרחבי הארץ שטענו כי נעקצו באלפי שקלים על ידי נוסע שביקש סיוע ברכישת ספר תורה לזכר אביו. הבוקר (יום ד') נעצר החשוד בירושלים.

 

לפי החשד, האיש שנעצר הבוקר סיפר לנהגים כי הוא איש עסקים שזקוק לכסף עבור רכישת ספר תורה לעילוי נשמת אביו או לרכישת ציוד כלשהו. לעתים הוא הציג את עצמו כבעל אולם אירועים, במקרים אחרים כבעל בית קפה, ולפעמים כבעל חנות לטלפונים ניידים בקניון עזריאלי בתל אביב. כ-20 נהגים דיווחו על התרמית, ולפחות חמישה מהם הגישו תלונה במשטרה.

 

 

סיפור העוקץ השיטתי נפוץ תחילה מפה לאוזן בקרב נהגי מוניות, שהבינו גם קולגות רבים נפלו קורבן לתרמית. בעקבות כך פרסם נהג מונית מתל אביב בפייסבוק את המקרה האישי שלו. הוא צירף תמונה של הגבר שלפי החשד הונה אותו. נהגים שצפו בפוסט זיהו את האיש כמי שהונה גם אותם.

 

יוסי דלשד, נהג המונית שפרסם את הפוסט, אמר השבוע: "הוא סיפר לי שיש לו חנות בעזריאלי ומשם אספתי אותו ונסענו לנתניה. הוא שילם לי 200 שקל ואמר לי שהוא רוצה לאסוף בהמשך טלפונים מאשדוד. בדרך הוא סיפר שסבתא שלו תרמה ספר תורה לזכר אבא שלו וחסר לה כסף, הוא ניגן לי על המצפון. כשהגענו הוא ביקש 800 שקל ובתמימותי נתתי לו את הכסף והוא נעלם".

החשוד עולה לרכב השוטרים ()
החשוד עולה לרכב השוטרים

דפוס הפעולה שתיאר דלשד מוכר גם לנהגים אחרים. בעקבות פרסום הדברים ב-ynet התקבלו דיווחים על מקרים דומים שאירעו לנהגי מוניות נוספים. אחד מהם סיפר כי האיש עלה באחרונה לרכבו, וסיפר לו כי הוא איש עסקים שיכול להשיג מוצרי חשמל בזול. החשוד סיפר לנהג כי הוא "יורד לעשות עסקה" ושאם הנהג מעוניין - הוא יכול לסדר לו שני מקררים ב-7,000 שקל. הנהג התפתה, שילם לו את הסכום - ומאז לא ראה את החשוד שנעלם עם כספו.

 

אמש עלה האיש על מונית בירושלים וסיפר לנהג סיפור בעל אופי דומה. בסוף הנסיעה ביקש החשוד מהנהג שיאסוף אותו בבוקר ברחוב הרב קוק בבירה. נהג המונית הבין מיד שהחשוד בהונאה עלה על רכבו, ותיאם עם נהג אחר לאסוף את החשוד למחרת. הנהג השני הגיע הבוקר לאסוף את החשוד, וכתב ynet שנכח באזור הפנה את תשומת לבם של השוטרים שעצרו את החשוד.

 

במשטרה אישרו הערב את דבר מעצרו של החשוד בהונאת נהגי המוניות, וציינו כי הוא כבר הורשע בעבר בעבירות דומות. חקירתו נמשכת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים