שתף קטע נבחר

בעקבות הפרסום: השוטרים לא יקבלו סנדוויצ'ים קרים

יומיים לאחר הפרסום ב-ynet של מה שכינו "נקמת החמגשיות", סיכמו המפכ"ל אלשיך, השר ארדן וראש אגף התקציבים: השוטרים ימשיכו לאכול מחמגשיות במקום לקבל כריכים קרים. "לא אתן לפגוע בשוטרים", אמר ארדן, והסעיף הוסר מהתקציב

הסערה שחולל הפרסום ב-ynet הובילה להסרת הסעיף מתקציב המדינה: השר לביטחון הפנים גלעד ארדן והמפכ"ל רב ניצב רוני אלשיך נפגשו עם ראש אגף התקציבים במשרד האוצר שאול מרידור ואמש (

ד') הגיעו הצדדים לסיכום, לפיו סעיף הסנדוויצ'ים בחוק ההסדרים יירד מהפרק. בעקבות זאת, השוטרים בשטח ימשיכו לאכול בחמגשיות. בפגישה עם ראש אגף התקציבים שכנעו ארדן ואלשיך את ראש אגף התקציבים כי השוטרים אינם כמו עובדי ציבור רגילים. 

 

השבוע דווח כי לקראת אישור תקציב 2019 החליטו במשרד האוצר לקצץ 50 מיליון שקלים מתקציב המשטרה. בעקבות הקיצוץ היו אמורים השוטרים בשטח לקבל כריכים קרים במקום חמגשיות. התוכנית, שהגיעה לאוזני בכירים במשטרה, עוררה תרעומת והיו בארגון מי שכינו אותה "נקמת החמגשיות".

 

במסמך שהכינו במשרד האוצר בנוגע להסדר הארוחות הממשלתי במשטרת ישראל נכתב כי ההחלטה על הקיצוץ התקבלה "כדי להתאים את תנאיהם של השוטרים לתנאים של יתר עובדי המדינה. כיום שוטרים מקבלים סבסוד מלא של הוצאות ההסעדה שלהם. אולם מאחר שאין הבדל מהותי בין שוטרים לבין יתר עובדי המדינה, לרבות עובדים הנדרשים לסייר או עובדים בכל שעות היממה מבחינת היכולת לסעוד במסגרת העבודה, מוצע להחיל את הסדר סבסוד הארוחות במשטרת ישראל ובהתאם לבצע הפחתה בתקציב משטרת ישראל".

השר ארדן. כינה את ההחלטה הראשונית "הזויה" (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
השר ארדן. כינה את ההחלטה הראשונית "הזויה"(צילום: עמית שאבי)

מהמשטרה נמסר בעקבות זאת כי אין לה כל כוונה לתת להשוואה בין השוטרים לעובדי המדינה להתממש בפועל. "אין עוד ארגון בישראל שהחגים, המועדים וימי החופשות הלאומיים מהווים עבור עובדיו את התקופות העמוסות והאינטנסיביות ביותר שיש. בכך השוטרים משלמים מחירים אישיים ומשפחתיים, ללא אח ורע לאף גורם אחר המועסק על ידי המדינה".

 

"זו החלטה הזויה וקטנונית של האוצר", אמר השר ארדן. "השוטרים שלנו פועלים יום וליל סביב השעון בכל רחבי המדינה, כולל בשבתות וחגים, ומסכנים את חייהם. אין להם ועד עובדים והם חייבים לשרת בכל מקום שמשימתם מחייבת אותם. לא אתן לפגוע בשוטרי ישראל, שנמצאים כיום בחזית המאבק בטרור, ואלחם נגד החלטה זו". בסופו של דבר, כאמור, הסעיף הוסר.

 

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) בירך על שינוי ההחלטה: "שוטרי משטרת ישראל עובדים בשטח מסביב לשעון בשבת וביום חול, בגשם ובשמש הקופחת ולא אחת מסכנים את חייהם אל מול טרור ופשיעה קשה. מגיע להם יחס מכבד, וראוי לשפר את תנאיהם ובטח שלא לגרוע מזכויותיהם. מהיכרותי עם משטרת ישראל, אין לי ספק שהנסיונות להרתיע את השוטרים מלבצע את תפקידם, לא יצליחו. השוטרים ימשיכו לבצע את תפקידם ללא מורא וללא משוא פנים בנסיון להגיע לחקר האמת".


פורסם לראשונה 10/01/2018 22:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
לא על הכריך לבדו
צילום: shutterstock
מומלצים