שתף קטע נבחר

נתניהו על הדלפת הקלטת בנו: חציית קווים אדומים, לבחון חקיקת נגד

בזמן שהממשלה דנה בתקציב המדינה קראה השרה רגב לפתוח בחקירת הדלפת הקלטת שבה נשמע בנו של ראש הממשלה מדבר בביזוי על נשים: "לא יכול להיות שנהיה בני ערובה. היום זה יאיר, מחר זה יקרה לנו". נתניהו הודה לרגב ופנה לשרת המשפטים שקד: "ראוי שגורמי החוק יבדקו את זה"

 

 

הדיונים בממשלה שצפויים להימשך לתוך הלילה על תקציב המדינה כללו דיון גם על הקלטת של בנו של ראש הממשלה: ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה במהלך הישיבה היום (ה') לשרת המשפטים איילת שקד ואמר לה כי ראוי שגורמי החוק יבדקו את ההדלפה מבחינה משפטית והעלה אפשרות לעגן זאת בחקיקה. בחברת החדשות בחרו שלא להגיב לדברי נתניהו.

 

נתניהו פנה לשקד לאחר שהשרה מירי רגב קראה לפתוח בחקירה על הדלפת ההקלטות. "לא יכול להיות שנהיה בני ערובה. מאיימים עלינו ועוד מספסרים בזה מול התקשורת. אם זה ככה אני לא רוצה מאבטחים. לא ייתכן שנהפוך לשקים שבכל רגע נתון חובטים בנו", אמרה רגב.

 (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)

השרים רגב ואריאל. השר דורש לחקור את ההדלפה (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
השרים רגב ואריאל. השר דורש לחקור את ההדלפה(צילום: אלכס קולומויסקי)

 (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

בשלב זה פנתה השרה לשקד: "לא ייתכן שלא תהיה מערכת שמגינה עלינו. הגיע הזמן שמערכת המשפט שלכם תתחיל לפעול בנושא ולהגן עלינו. זה חמור ביותר. קרה היום עם יאיר נתניהו ומחר יקרה לרגב, לכחלון, לראש הממשלה ולכל אחד אחר".

 

ראש הממשלה נתניהו הודה לרגב על דבריה ופנה לשרת המשפטים: "מדובר בחציית קווים אדומים בנושא האבטחה ולא פחות בחציית קווים מבחינה תקשורתית". שקד והשר יריב לוין הסכימו שהדלפת הקלטת הייתה בגדר חציית קו אדום והסכימו שיש לבחון חקיקה שתגן על השרים. אליהם הצטרף השר יובל שטייניץ באומרו: "גם על עוזרים ומזכירות אי אפשר לסמוך".

 

האולטימטום של השר אריאל

שר החקלאות אורי אריאל הודיע היום לראש הממשלה כי אם עד סוף החודש השב"כ לא יפתח בחקירה של הדלפת הקלטת של יאיר נתניהו – אין בכוונתו להיעזר עוד באבטחה של הממשלה. במכתב ששיגר לנתניהו כתב אריאל: "אני פונה אליך כמי שאחראי על ועדת שרים לשב"כ, להורות לראש השב"כ לחקור לאלתר את הקלטת המאובטח, יאיר נתניהו והדלפתה. בכוונתי להמתין עד סוף חודש זה לשמוע שאכן יש חקירה ומה תוצאותיה. לאחר תאריך זה הינני להודיעך שאין בכוונתי להיעזר באבטחה של הממשלה". אריאל שיגר העתקים של המכתב לראש השב"כ נדב ארגמן ולראש יחידת מגן, היחידה לאבטחת אישים במשרד ראש הממשלה.

 

בהקלטה נשמע נתניהו הבן בזמן בילוי עם ניר מימון, בנו של טייקון הגז קובי מימון, וחברו רומן אברמוב, שעובד בחברה של המיליארד האוסטרלי ג'יימס פאקר ומסר עדות בתיק 1000. השלושה יצאו לבילוי במועדון חשפנות ונשמעו מדברים בצורה מבזה כלפי נשים ובין היתר שוחחו על מתווה הגז, שבאותם ימים היה דיון סוער על אישורו. מימון הוא מבעלי מאגר הגז "תמר".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ראש הממשלה נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים