שתף קטע נבחר

"מישראל? אתם לא רצויים כאן"

זוג צעיר מישראל נתקל בתגובה אנטי-ישראלית קשה כאשר ביקש להזמין לינה במלון באורוגוואי. "מתנגדים למדיניות של המדינה שלכם, אתם לא רצויים כאן". בעקבות פניית ynet אל בוקינג, המלון הוסר מהאתר

החופשה באורוגוואי שלא תישכח (מתוך אתר המלון Buena Vista Valizas) ()
החופשה באורוגוואי שלא תישכח (מתוך אתר המלון Buena Vista Valizas)
 

עמית ברדוש (22) מאבן יהודה ובן זוגה נסעו לטיול הגדול שלהם באמריקה. טיול שאמור להיות חוויה של פעם בחיים. חוויה שאכן לא תישכח אבל לא בהכרח מהסיבות הנכונות. לאחר שטיילו כחודש כבר בדרום אמריקה, בארגנטינה ובצ'ילה, הגיעו השניים אל היעד שלהם בטיול - אורוגוואי.

 

ביום שני האחרון כאשר הם בדרכם לכפר הנופש ברה דה וליסס שבמחוז רוצ'ה באורוגוואי, הזמינו ברדוש ובן זוגה מקום לינה דרך אתר בוקינג. המלון הנבחר נקרא Buena Vista Valizas. השניים נדרשו לשלם מקדמה מראש על הלינה במקום וכך היה. ההזמנה בוצעה בהצלחה והשניים המשיכו בדרכם אל היעד. הם לא ידעו שכעבור מספר שעות המצב ישתנה לחלוטין.

אתר מלון Buena Vista Valizas בבוקינג עם ציון גבוה (מתוך אתר בוקינג) (מתוך אתר בוקינג)
אתר מלון Buena Vista Valizas בבוקינג עם ציון גבוה(מתוך אתר בוקינג)
 

"שלום, החזרנו לכם את הכסף עבור התשלום, לא ראינו שאתם מישראל. אני מתנגד נחרצות למדיניות של המדינה שלכם ואתם לא רצויים להתארח בבית שלי", כך נכתב בהודעת הביטול להזמנה של הזוג.

תגובת המלון Buena Vista Valizas דרך בוקינג
תגובת המלון Buena Vista Valizas דרך בוקינג
 

את הודעת הביטול מהמלון קיבלה ברדוש באמצעות אתר בוקינג אשר ממנו נעשתה ההזמנה. "מספר שעות אחרי שההזמנה שלהם הושלמה בהצלחה ולאחר שקיבלו עליה אישור, בוקינג שלחו לה מייל שההזמנה מבוטלת ואת ההסבר מהמלון", כך מספר ל-ynet אביה של עמית, יול ברדוש. "וכך הם נשארו בשעה מאוחרת יחסית כאשר הם כבר קרובים ליעד, ללא מקום לישון בו".

 

בהודעת הביטול מבוקינג, נכתב בנוסף כי הם מתנצלים על המקרה: "ברצוני להתנצל באופן אישי על עוגמת הנפש שנגרמה לכם מהנושא, ב-Booking.com אנו מתייחסים לגזענות בחומרה רבה והנושא דווח למחלקה הרלוונטית לטובת טיפול הולם.

 

"הודעה זו אינה מייצגת את בוקינג בשום צורה ואת התנהלות החברה אלא אך ורק את בית האירוח הנ"ל. ברצוננו לוודא שאכן עלה בידכם לשהות במקום אירוח חלופי וכי אי הנוחות בעקבות הנושא מוזערה ככל שהיה ניתן. במידה וחלו עליכם עלויות נוספות עקב המצב שנוצר, אנא שלחו אלינו את קבלות התשלומים שלכם, ואנו ננסה לסייע לכם ככל שנוכל", כך במכתב מבוקינג ישראל.

תגובת ההתנצלות מבוקינג
תגובת ההתנצלות מבוקינג

תגובת בוקינג והסרת המלון מהאתר

בעקבות פנייתנו לאתר בוקינג הוסר המלון מהאתר ובתגובה ל-ynet נכתב: "ברגע שנודע לנו על מקרה זה מייד הגענו אל הלקוח. הצענו לו לכסות את העלויות שהצטברו במציאת מקום חלופי לשהייה בו, והסרנו את הנכס מהאתר שלנו בזמן שאנו חוקרים את המקרה".

 

עוד נכתב בתגובה כי ב-Booking.com לא מקבלים אפליה מכל סוג שהיא, ואם אנו מוצאים כי מקום לינה הנמצא באתר שלנו עוסק בהתנהגות מפלה, אנו חוקרים את העניין במלואו ושוקלים כמובן את הפסקת יחסי העבודה שלנו והסרת המקום המדובר מהאתר שלנו".

לאחר פניית ynet המלון הוסר מאתר בוקינג (מתוך אתר בוקינג) (מתוך אתר בוקינג)
לאחר פניית ynet המלון הוסר מאתר בוקינג(מתוך אתר בוקינג)
 

"כתבתי תגובות אזהרה במספר אתרים אודות המלון המדובר", אומר יול ברדוש אשר התריע על המלון באתר "טריפ אדווייזר" ובגוגל. "אני נוסע די הרבה בעולם בענייני עבודה ומעולם לא נתקלתי בתגובה גזענית שכזאת, אנחנו המומים", מסכם ברדוש.

 

זה לא המקרה הראשון בו תיירים מישראל נתקלים בתגובה אנטי-ישראלית בגלל מקום מוצאם. באוקטובר 2016 צימר בגרמניה סירב לארח קבוצת ישראלים מאותה סיבה בדיוק - כי הם מישראל. ארבע משפחות ישראליות שביצעו הזמנה לחדרי אירוח ביער השחור בגרמניה, קיבלו לאחר שבוע הודעות כי הם אורחים לא רצויים, שעליהם לבטל את ההזמנה ושהם לא יחויבו על כך. גם אז ההזמנה בוצעה דרך אתר בוקינג.

 

במקרה מ-2016 הסיבות היו תחילה עמומות אך במהרה התבררה הסיבה האמיתית: "כל משפחה קיבלה הודעה בנוסח אחר. משפחה אחת קיבלה מייל שהמקום מקבל אורחים לשהייה מינימלית של שבוע. משפחה אחרת קיבלה הודעה שבעצם המלון מלא ואילו משפחה נוספת קיבלה את ההודעה הבאה: "אנחנו לא רוצים אורחים מישראל. החדרים שלנו הם לא עבורם. נא לבטל את ההזמנה ב-Booking", כך סיפרו אז ל-ynet אותן משפחות מישראל שקיבלו את הסירוב.

 

ויש גם מי שקורא לכל סוכני הנסיעות להצטרף להחרמת המלון המדובר באורוגוואי: "מקרה זה מדגים את אי המחויבות של אתרים בינלאומיים לצרכנים הישראלים שכן מקרי גזענות והדרה על סמך דת או לאום אינם מתקבלים על הדעת, מדובר בסיטואציה חמורה מאוד שיש לתת עליה את הדין", כך מסרה דנה לביא מנכ"לית קבוצת הדקה ה-90.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אתם מישראל ולכן לא רצויים במלון", סיבת הביטול של המלון באורוגוואי
מומלצים