שתף קטע נבחר

נהג התכופף לגרד את הרגל בזמן שעמד ברמזור - ונקנס

ההנחיות החדשות לשוטרים הופנמו: נהג שעצר באור אדום ברמזור ולטענתו רק התכופף לגרד את רגלו, קיבל דו"ח על הסטת המבט מהכביש. המחיר: 500 שקלים ושש נקודות. המשטרה: "הוא נהג בחוסר זהירות ולא ציין בפני השוטר כי גירד ברגלו"

 

 

התקנות המחמירות החדשות של המשטרה כלפי הנהגים ממשיכות לעורר סערה: נהג מכונית בשנות ה-30 לחייו קיבל אתמול (יום ה') דו"ח תנועה על סך 500 שקלים, בתוספת של שש נקודות, לאחר שנתפס על ידי שוטר, כשלטענתו רק גירד את רגלו כשעצר באור אדום ברמזור.

 

האירוע התרחש בצומת אשקלון. שוטר סמוי שהוצב בצומת הבחין בנהג כשהוא עומד ברמזור אדום. לטענת הנהג, הוא הסיט את מבטו לעבר רגליו כדי לגרד בחלקה התחתון של הרגל. השוטר הסמוי הבחין בו והחליט להפעיל את התקנות המחמירות החדשות, שאוסרות בין היתר על הסטת המבט מהכביש.

 

עו"ד תהילה בינו ()
עו"ד תהילה בינו

 

השוטר עצר את הנהג ורשם לו דו"ח, שבו נכתב: "נהגת ברכב הנ"ל ללא זהירות בכך שהורדת את מבטך מהכביש". בהמשך הדו"ח פירט השוטר: "הנהג מביט כלפי רגליו ומרים את הראש מספר פעמים.

כשהרמזור התחלף, הנ"ל היה עם מבטו למטה ורכבים אחרים החלו לצפור".

 

פרקליטתו של הנהג, עו"ד תהילה בינו אמרה: "נדמה שלמשטרת ישראל נגמרו הסיבות לתת דוחות לנהגים, אם הדו"ח ההזוי הזה מצא דרכו אל מרשי. אני שולחת מכאן מסר לראש אגף התנועה לחדד את ההנחיות לשוטרים, שנדמה שבמקום לתת דוחות לנהגים שמסכנים בנהיגתם את הציבור, עוסקים בחלוקת דוחות בשיטת 'כל המרבה הרי זה מתפיח את כיסה של משטרת ישראל'".

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "הנהג ביצע עבירה של נהיגה בחוסר זהירות תוך שהוא מפנה את מבטו כלפי מטה מספר פעמים ובמשך זמן ממושך. הנהג שעיכב את התנועה ודעתו הוסחה החל בנסיעה כשראשו כלפי מטה לאחר שהנהגים שעמדו מאחור צפרו. השוטר פעל כפי שמצופה ממנו ורשם לנהג דו"ח בגין עבירה של נהיגה בחוסר זהירות. תמוהה בעיננו האמירה כי הנהג גירד ברגלו ולו בשל העובדה כי בדברי הנהג לא ציין זאת בפני השוטר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים