שתף קטע נבחר

אליניב ברדה נגד ההתאחדות: "מאלצים אותי לנדוד לחו"ל"

בפוסט ארוך ומפורט בחשבון הפייסבוק שלו גולל קפטן הפועל ב"ש את ניסיונותיו להתקבל לקורס מאמני הפרו שכשלו: "רוצים לדעת מי כן נכנס? שלושה עובדים של ההתאחדות ושלושה מנהלים מקצועיים. ההשתלחות שלכם ברמה האישית, לא מכבדת, בעיקר אתכם". תגובת ההתאחדות תובא לכשתתקבל

קפטן הפועל באר-שבע, אליניב ברדה, תקף הערב (ו') בצורה קשה את אנשי ההתאחדות לכדורגל. בפוסט ארוך ומפורט בחשבון הפייסבוק שלו גולל ברדה את ניסיונותיו להתקבל לקורס מאמני הפרו שפתחה ההתאחדות לפני מספר חודשים. קורס שהיא מסרבת לשתפו בו בטענה שהוא שחקן פעיל והדבר נוגד את חוקי אופ"א.

 

"ההתאחדות טענה כלפי שלשחקן פעיל אסור להשתתף בקורס הפרו", כתב ברדה, בין השאר. "מה עשיתי? הלכתי לתקנון אופ"א וחיפשתי את התקנה. אבל מה מתברר? אין תקנה כזו. ההיפך הוא הנכון, יש התייחסות ספציפית לשחקנים פעילים שמעוניינים ללמוד בקורס, ובנוסף הבאתי גם דוגמאות לשחקנים פעילים שביצעו בעבר את הקורס. וההתאחדות? לא רק שסירבו להקשיב, גם לא הסכימו להעביר מסמכים שיוכיחו שהם פעלו על פי תקנון והנחיות אופ"א. יש למישהו משהו להסתיר? ההבדל בין ההתאחדות שלנו לאירופה: קשרים ולא כישורים".

 

כועס על ההתאחדות. ברדה (צילום: שי מוגילבסקי) (צילום: שי מוגילבסקי)
כועס על ההתאחדות. ברדה(צילום: שי מוגילבסקי)

 

"רוצים לדעת מי כן נכנס? שלושה עובדים של ההתאחדות ושלושה מנהלים מקצועיים. כל השישה לא עומדים לאמן בעתיד - כך נחשף בדיון בבית המשפט המחוזי (אליו פניתי מחוסר ברירה). עיני אינה צרה בהם, אני מאחל לכולם הצלחה, אולם אני מציין זאת כאן כדי להדגים כי אני עמדתי בכל הקריטריונים, וכי טענה למניעת השתתפות שחקן פעיל אינה קיימת כלל באופ"א".

 

"ההתאחדות לכדורגל שלי מאלצת אותי לנדוד לחו"ל לעשות את קורס הפרו ושם הפלא ופלא, שמחים לקבלני. שם משום מה אני עומד בכל הקריטריונים הדרושים לקבלה לקורס. אני אמשיך לפעול. אפעל על מנת שהתקנון המעוות הזה, שאינו תקנון של אופ"א ישתנה בעתיד. אנסה גם שישונה האבסורד בחוק הספורט, לפיו החלטות ההתאחדות לכדורגל נבחנות ע"י בית הדין שלה עצמה ללא אפשרות לערער".

 

"תקווה אחת קטנה - שההתאחדות לכדורגל, ובעיקר הפקידים העובדים בה, יבינו שהם באים לשרת את הכדורגל, ולא הכדורגל בא לשרת אותם. כבדו את אותם אלה שייצגו את המדינה במדי הנבחרת, עשינו זאת תמיד באהבה וגאווה. אנחנו יכולים תמיד להתווכח אך בדרך תרבותית. ההשתלחות שלכם ברמה האישית, לא מכבדת, בעיקר אתכם".

 

הפוסט של ברדה

 

תגובת ההתאחדות תובא כשתתקבל.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
אליניב ברדה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים