שתף קטע נבחר

חוזרים לעבודה חולים? כך לא תדביקו אחרים

אין כמעט מי שלא נאלץ להמשיך ולהגיע לעבודה גם בזמן מחלה, בגלל בקשה של הבוס, כדי לא לפגוע בקולגות או כדי למנוע מהעסק הפרטי לקרוס. אם גם אתם חייבים להמשיך ולעבוד גם בזמן מחלה, כך לא תדביקו אחרים

הלכתם לעבודה חולים? אתם לא לבד: על פי סקרים, עד 90% מהעובדים ממשיכים לעבוד גם בזמן ימי מחלה. אבל כשאתם מגיעים לעבודה חולים במחלה זיהומית, אתם בוודאות מדביקים גם אחרים.

 

צפו: כך לא תדביקו אחרים בעבודה

 

 

אז כן, אפשר להודות שרובנו לא תמיד יוצאים לחופשת מחלה על כל שיעול או חום. הסיבות לכך רבות: אם בגלל שהבוס לוחץ, או כדי לא לפגוע בקולגות שלנו שיצטרכו לבצע את אותה משמרת אליה הוקפצו בגללכם.

 

לעתים אתם ממשיכים ללכת לעבודה פשוט כי לא נעים, כי הרי הרגע חזרתם מחופשה מפנקת בחו"ל (במהלכה נדבקנו בנגיף מעצבן), או שכבר יצאתם לאינספור ימי מחלה בגלל הילד החולה. ולפעמים זה העסק הפרטי שלכם שעלול להיפגע בשל היעדרותכם.

 

אבל כשאתם מגיעים לעבודה חולים, אתם לא רק פוגעים בשאר העובדים כי בוודאות תדביקו אותם, אלא שבסופו של דבר זה יפגע גם בכם: הם יידבקו, ייצאו לחופשת מחלה, והיעדרותם תגרום לעומס גדול יותר עליכם.

 

אם תדביקו את הקולגות במשרד כולם בסוף ייפגעו (צילום: shuttertstock) (צילום: shuttertstock)
אם תדביקו את הקולגות במשרד כולם בסוף ייפגעו(צילום: shuttertstock)

 

אבל יש כמה צעדים שבהם תוכלו לנקוט כדי להפחית למינימום את הסיכוי להדבקה:

 

1. הקפידו להתחסן  נגד שפעת: גם אם אתם בריאים בדרך כלל ולא בקבוצה המוגדרת "קבוצת סיכון", החיסון יגן עליכם מפני המחלה. גם אם תידבקו בשפעת ותהיו מחוסנים, תלקו במחלה קלה יחסית.

 

2. חסנו גם את הילדים: הזאטוטים הם לרוב "מבשרי השפעת", ונדבקים ראשונים בגן או בבית הספר. ודאו שהם מקבלים את כלל החיסונים הנדרשים בטיפת חלב או בבית הספר. זה יגן לא רק עליהם, אלא גם עליכם.

 

3. התעטשו והשתעלו אל המרפק ולא אל כף היד: אחת הדרכים העיקריות להדבקה היא דרך מגע עם כף היד המזוהמת שמכילה רסיסי רוק על משטחים או בלחיצות ידיים. לפיכך התעטשו והשתעלו תמיד אל המרפק או אל מגבון טישיו חד פעמי.

 

4. אם "ברח לכם" – חטאו: לפעמים השיעול או העיטוש באים לא בצורה מתוכננת, והרסיסים המזוהמים מתפזרים ונוחתים על משטחים ומשם מדביקים כל מי שנוגע בהם. לכן, אם השתעלתם או התעטשתם שלא אל המרפק, חטאו את האזורים שעליהם נחת הרוק שלכם.

 

5. פתחו חלון: אחת הדרכים המרכזיות להדבקה בחורף היא חללים סגורים המהווים קרקע עשירה להתפשטות והתרבות נגיפי וחיידקי החורף שמתפזרים מהחולים. אם הגעתם חולים, או שהבחנתם במישהו חולה, פתחו חלון ודאגו שהחדר יהיה מאוורר.

 

6. חטאו ידיים: בין אם נגעתם במשטחים מזוהמים בגללכם או בגלל מישהו אחר שהגיע חולה, חטאו ידיים, בעיקר אחרי ביקור בשירותים, במטבחון או משטחים ציבוריים אחרים בעבודה שלכם.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shuttersock
לחזור חולים לעבודה
צילום: shuttersock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים