שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בוטלה שביתת התלמידים לאחר שעיצומי המורים בוטלו
  השביתה שתכננה מועצת התלמידים מחר מ-12:00 בוטלה לאחר שארגון המורים העל-יסודיים נסוג מכוונתו לא לקיים מבחנים

  מועצת התלמידים הארצית ביטלה את השביתה בתיכונים ברחבי הארץ שהייתה אמורה להתחיל מחר (יום א') ב-12:00. השביתה תוכננה להתקיים עקב עיצומי ארגון המורים, אך בוטלה לאחר הודעת ארגון המורים על סיום העיצומים.

  ביטל את העיצומים. רן ארז ()
  ביטל את העיצומים. רן ארז
   

  קודם לכן הודיע יו"ר ארגון המורים רן ארז על ביטול העיצומים של הארגון. במסגרת העיצומים, שחודשו על ידי הארגון בשבוע שעבר, המורים לא קיימו מבחנים בבתי הספר. ארז ביטל את העיצומים לאחר שקיבל התחייבות ממנכ"ל משרד החינוך וממרכז השלטון המקומי שבכוונתם לחתום על הסכם השכר החדש למורי העל-יסודי. החתימה צפויה להתקיים ביום שלישי הקרוב, במעמד כל הצדדים.

   

  בהודעה למורים כתב ארז: "הנחישות הובילה לתוצאות. קיבלנו הערב בעקבות שיחה עם מנכ"ל משרד החינוך מר שמואל אבואב, מכתב בו מרכז השלטון המקומי מתחייב לכבד את ההסכמות אליהן הגענו עם משרדי החינוך והאוצר. התשלומים יועברו למורים, רטרואקטיבית מחודש ספטמבר. לאור זאת, אנחנו מודיעים על הפסקת העיצומים".

   

  יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית יובל חלביה כתב: "הוכחנו פעם נוספת שכאשר אנו מאוחדים - הכול אפשרי. אנו מודים למנכ"ל משרד החינוך, מר שמואל אבואב, על התערבותו לקידום תהליך החתימה על ההסכם. אנו מברכים על החלטת ארגון המורים לבטל את העיצומים ומקווים כי כעת יוכלו תלמידי ישראל לשוב לשגרת הלימודים והמתכונות. בהזדמנות זו נאחל לכל הנבחנים בהצלחה רבה בבחינותיהם, אנחנו כאן בשבילכם. אנו מודים ליו"ר המרכז לשלטון מקומי, חיים ביבס, על העזרה והתמיכה לאורך כל התהליך ולפורום ועדי ההורים הישוביים אשר פעלו כולם יחד לטובת תלמידי ישראל".

   

  הסאגה החלה לפני כשבועיים כאשר מרכז השלטון המקומי הודיע כי אין בכוונתו לחתום על הסכם השכר עד שיקבל ממשרד החינוך תוספות שכר לטובת בניית כיתות מב"ר ברחבי הארץ, תוספות שהמשרד דרש מהשלטון המקומי לשלם בעצמו. בתגובה, הודיע בשבוע יו"ר ארגון המורים כי הם מחדשים את העיצומים והורה שלא לקיים מבחנים. מדובר בהחלטה קריטית מפני שתלמידי התיכון נמצאים כעת בתקופת בגרויות החורף, וכמעט מידי יום מתקיימת בחינת מתכונת.

   

  בימים האחרונים היה נראה כי הצדדים מגיעים להבנות, לאחר שהשלטון המקומי קיבל את תוספות התקציב שביקש במסגרת חוק ההסדרים, ומשרד החינוך התחייב שלא להשית עליו הוצאות נוספות. אלא שהעיצומים לא הוסרו מפני שההסכם טרם נחתם בפועל, מה שהביא את יו"ר מועצת התלמידים הארצית יובל חלביה להודיע על ההשבתה החלקית שתוכננה למחר. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים