שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הכל בקווים: לזהות את הרוע בכף היד
  האם ניתן לגלות קיצוניות ואופי אנטי חברתי בכפות הידיים? בחינה מדוקדקת של כפות ידיו של פעיל אנטישמי מתגלה לא מעט, לאונרדו דניאל מסביר

  מה אומרות ידיו של פעיל אנטישמי גרמני שהביע תמיכה בנאצים? לפני מספר שבועות פורסם סרטון של אדם אנטישמי שהביע דברי שטנה מול מסעדה יהודית בגרמניה. מתוך הסרט שהתפרסם ברשתות החברתיות צילמתי את כפות ידיו ונדהמתי ממה שראיתי. להלן ניתוח אופיו בקצרה של אותו פעיל אנטישמי ממה שניתן לראות בתמונה בכפות ידיו:

    

  הדבר הבולט ביותר אצל אותו אדם הן הגבעות המאוד גדולות שנמצאות מתחת לאצבעות. תפקידן של הגבעות הוא לחזק את התכונות שמיוצגות על ידי האצבעות (אגו, ביקורת פנימית, הבעה עצמית, יצירה, תקשורת ועוד). כאשר הגבעה היא יותר מדי גדולה ומשמעותית כמו אצל האדם שבתמונה, באות לידי ביטוי התכונות של אותה גבעה בצורה מוקצנת מאוד ומאירה באור שלילי את המאפיינים של אותה גבעה.

   

  מה זה אומר לגביו?

   

  האצבע המורה: האצבע המורה שנקראת גם בשפה המקצועית אצבע יופיטר והגבעה שתחתיה, מלמדת על הביטחון העצמי כלפי חוץ, האגו והאידיאלים של האדם.

  אגו מאוזן נמצא כאשר אורך האצבע המורה שווה לאצבע הקמיצה וכאשר הגבעה מתחתיו היא לא גדולה מדי ולא קטנה מדי. אצל האדם שבתמונה האצבע המורה היא נמוכה יותר מהקמיצה מה שמלמד שבבסיס אישיותו האדם סובל מחוסר ביטחון. אותו חוסר ביטחון במהלך השנים קיבל זווית מעוותת בדמות גבעת יופיטר נפוחה וגדולה מאוד.

   

  הגבעה הזאת הופכת את האדם לשחצן, רברבן, בעל חשיבות עצמית וכזה שלא מתחשב בדעות של אחרים אלא בדעותיו שלו בלבד. כאשר תכונות אלה מונעות מחוסר ביטחון הדבר עלול להיות מסוכן כפליים היות שהאדם ינסה להשתמש בטקטיקה של "התקפה קודמת להגנה".

   

  גבעת סאטורן: זוהי הגבעה מתחת לאצבע האמה (האצבע האמצעית). אצבע זו אחראית על שיקול הדעת, המשמעת, הביקורת הפנימית. אצל המצולם גבעה זו גם היא נפוחה ביותר. הדבר מראה על אדם קודר, בעל התנהגות לא ידידותית ובעל שנאה או סלידה מאנשים אחרים.

   

  גבעת אפולו: מתחת לאצבע הקמיצה גם היא מאוד מאוד מפותחת אצלו. אצבע אפולו וגבעת אפולו, כאשר הן מאוזנות, מדברות על חוש יצירתי, הצורך להביע את היצירתיות ולקבל הכרה מהקהל. אך כאן המצב כאמור הוא קיצוני ובלתי מאוזן, מה שמבליט את התכונות השליליות של אותה גבעה. במקרה הזה, אוהב להפריז,תאווה לתשומת לב,אוהב חנופה ובעל טעם צעקני וזול וכן נטייה ללקיחת סיכונים.

   

  גבעת מארס עליונה: זאת הגבעה שנמצאת מתחת לקו הלב בצד של הזרת. גבעה זו מאפשרת לאדם את כוח הסיבולת שלו על מנת שיוכל לעמוד בקשיים. כאשר הגבעה הזאת מאוד גדולה כמו אצל האדם הזה, מדובר על אדם עם כוח סיבולת מאוד חזק, יכולת להגיד את אשר על לבו בלי לפחד מאף אחד עם כוח עמידה חזק שמאפשר לו להתבטא גם כאשר דבריו יכולים לעורר התנגדות.

   

  בסיכומו של דבר, מדובר על אדם עם אגו, שחושב רק על עצמו ללא רגישות חברתית, המונע מחוסר ביטחון בסיסי והזקוק לחיזוקים חיוביים ותשומת לב, עם סיבולת לבטא את השליליות שבו, מה שהופך אותו לבעייתי במיוחד.

   

  לאונרדו דניאל - מרצה ומאמן בינלאומי להעצמה אישית, ומומחה לאבחון אישיותי לפי מדע הכירולוגיה. מחבר הספר "Mastering Change" 

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shuttestock
  רוע בכף היד
  צילום: shuttestock
  צילום: דני בכר
  לאונרדו דניאל
  צילום: דני בכר
  מומלצים