שתף קטע נבחר

השרה שניצחה את מירי רגב בליכודיאדה: "רוצים יותר ממלכתיות"

נפעמת מזכייתה בהצבעת הדמה על רשימת הליכוד לכנסת הבאה, הסבירה השרה גמליאל בריאיון לאולפן ynet את דחיקת שרת התרבות והספורט למקום השני: "רוצים להציב ממלכתיות בחזית המפלגה". יו"ר מזכירות הליכוד, השר ישראל כץ: "מבקר המדינה קבע שאירוע 'הליכודיאדה' לא חוקי"

 

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל התייחסה הבוקר (יום א') בריאיון לאולפן ynet לזכייתה במקום הראשון במשאל הדמה שנערך בסוף השבוע ב"ליכודיאדה" באילת לבחירת רשימת המפלגה לכנסת הבאה. אחרי שהצליחה לגבור על שרת התרבות והספורט מירי רגב, שזכתה בהצבעת הדמה בשנה שעברה ונדחקה הפעם למקום השני, אמרה גמליאל: "יש כוח נשי מוביל בשורות התנועה, אני מברכת על זה".

 

-יש הבדל גדול בינך לבין השרה רגב. הליכוד רוצה דמויות אחרות?

"כשמסתכלים על המובילים, על העשירייה הפותחת ב'ליכודיאדה', זה מציג כמו שאתה אומר, את השילוב מן הצד האחד בין הצד אחד של העשייה, של הממלכתיות, יותר רוצים לראות את זה בתנועה שלנו ולהציב את זה יותר בחזית המפלגה, כי לטעמי בעת הזאת זה תורם רבות יותר בלהראות את כל הגיוון שקיים בתוך המפלגה והפעילים מבינים זאת".

 

על ההישג שרשמה בהצבעת הדמה אמרה גמליאל: "מאז שאני שרה, וזו קדנציה ראשונה שלי כשרה, רואלים את היכולת הביצועית שלי ואת העשייה במשרד, וזה מקבל את ההוקרה מצד המצביעים והמצביעות. אני עובדת קשה ויש תוצאות. אני שמחה שבמקומות הראשון והשני ניצבות שתי נשים, אבל צריך עוד נשים בצמרת".

השרה גמליאל ב"ליכודיאדה" (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
השרה גמליאל ב"ליכודיאדה"(צילום: מאיר אוחיון)

השרה רגב. נדחקה למקום השני (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
השרה רגב. נדחקה למקום השני(צילום: שאול גולן)

מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, קבע בדו"ח שפרסם לפני האירוע באילת כי ב"ליכודיאדה" בשנה שעברה ניתנה תרומה אסורה ובשל כך קנס את הליכוד ב-350 אלף שקל. השרה גמליאל אמרה הבוקר בתגובה כי "אני אחדד, מבקר המדינה אמר שהליכוד צריך לשלם קנס. על מה? על זה שהוא לא עושה שום דבר בעניין הזה. לצערי, הלוואי והמפלגות היו משכילות לממן אירועים מהסוג הזה ולא להשאיר את זה רק למימון פרטי ווולנטרי של פעילים בשטח".

 

1,500

 חברי ליכוד השתתפו באירוע של המפלגה בסוף השבוע באילת. מי שבלט בהיעדרותו הוא שר התחבורה ישראל כץ, שדורג במשאל הדמה במקום ה-13. כץ, שהחליט להיעדר מהאירוע, אמר בריאיון לאולפן ynet כי "היה כאן מצב מיוחד שמבקר המדינה הודיע באופן רשמי שהאירוע לא חוקי. כיו"ר מזכירות הליכוד, שחותם על הדו"חות פעם בשנה למבקר המדינה, אני ודאי לא יכול ליטול בזה חלק".

 

-אולי חששת ממקום נמוך.

"חלק מהם אולי לא שמעו ולא נענו, אבל אני שמח שבסך הכול הבהרתי את העמדה הזאת. זה מאוד חשוב שהליכוד הוא לא חלק באופן רשמי מהאירוע, זה לא אירוע שקשור לליכוד. מבקר המדינה קבע את זה באופן חד משמעי. הליכוד אגב לא מערער על הקביעה הזאת. הליכוד רק אומר 'למה קנסתם אותנו? אין לנו קשר לאירוע'. זכותם של אנשים להשתתף באירועים וולונטריים".

 

כץ אמר עוד בנוגע למיקומו בהצבעת הדמה כי "אנחנו כבר מתמודדים עם זה. עד היום, ברוך השם ברגעי האמת או שניצחתי כשהתמודדי על תפקיד אחד או שנבחרתי במקום מאוד גבוה. בבחירות האמיתיות, אני בטוח שזה יהיה כך. ביקשתי גם לא לסמן אותי ולא לבחור, וזה בסדר גמור. אבל אסור שזה יהיה מזוהה עם הליכוד, זו עבירה על חוק המפלגות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי דוידוביץ
השרה גמליאל
צילום: אורי דוידוביץ
מומלצים