שתף קטע נבחר

התפתחות דרמטית נוספת בפרשת ביטן

שבועיים לאחר ההתפתחות הקודמת בפרשה שבה חשוד חבר הכנסת מהליכוד בעבירות שוחד, היום נרשמה התפתחות נוספת בחקירה. החשוד המרכזי, משה יוסף המכונה "הבנקאי" של ביטן, מסר עדות מפורטת והתנהלו מגעים עם היזם דרור גלזר לחתימה על הסכם עד מדינה

 

ח"כ ביטן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ ביטן(צילום: מוטי קמחי)

תיק השחיתות בעיריית ראשון לציון: התפתחות נוספת ודרמטית נרשמה היום (א') בחקירת תיק 1803, שבה חשוד ח"כ דוד ביטן (הליכוד) בעבירות שוחד. לא ניתן לפרט מעבר לכך שנרשמה התפתחות בחקירת הפרשה. מדובר בהתפתחות שנייה תוך שבועיים בחקירה שבה חשוד גם ראש העיר ראשון לציון דב צור. ביטן עצמו צפוי לשוב לחדר החקירות השבוע.

 

לאחרונה פורסם כי התנהלו מגעים לחתימה על הסכם עד מדינה עם משה יוסף, שכונה "הבנקאי" של ביטן, שמאז ההתפתחות הקודמת בפרשה מסר עדות מפורטת במשרדי יחידת להב 433. במקביל, התנהלו מגעים עם היזם דרור גלזר על חתימה על הסכם עד מדינה. גלזר נחשד כי נתן שוחד לביטן בסך 250 אלף שקל. 

דרור גלזר (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
דרור גלזר(צילום: שאול גולן)

משה יוסף (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
משה יוסף(צילום: מוטי קמחי)

לפי המשטרה, פרשת החשד לשחיתות בראשון לציון נחקרת כבר כשנה וחצי. במסגרת הפרשה נחקר ביטן כמה פעמים בחשד לעבירות שוחד. בחקירתו האחרונה הוא שמר על זכות השתיקה. בחקירה האחרונה שלו שמר ביטן על זכות השתיקה ולא השיב לשאלות החוקרים. חקירתו התקיימה על רקע העדות המפורטת שמסר בלהב מקורבו של ביטן, איש העסקים משה יוסף, שהוגדר במשטרה כ"בנקאי" שלו.

 

עו"ד אפרים דמרי (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
עו"ד אפרים דמרי(צילום: בראל אפרים)

 

לפני כשבועיים הוארך מעצרו של רונן גינזבורג, מנכ"ל ענקית הבנייה דניה סיבוס. הוא חשוד גם בהלבנת הון ובעבירות מע"מ ומס הכנסה. בין היתר נחשד שדרך העסק של יוסף, הועברו מדניה סיבוס 300 אלף שקלים שבסופו של דבר הגיעו לידי ביטן. גינזבורג שוחרר למעצר בית.

 

עורך דינו של ביטן, אפרים דמרי, מסר ל-ynet: "ח"כ ביטן אינו חושש מאף עד מדינה - ככל שישנו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים