שתף קטע נבחר

בעקבות עתירת משפחת גולדין: הוחמרה מדיניות ההיתרים לטיפולים רפואיים לאנשי חמאס

בתשובת המדינה לבג"ץ לעתירת בני משפחת הקצין שגופתו מוחזקת בעזה צוין כי חלה החמרה במתן הכניסות ההומניטריות של אנשי חמאס וקרוביהם לישראל. עם זאת, לא תימנע כניסתם לצורך טיפולים מצילי חיים

 

 

המדינה הגישה היום (ב') לבג"ץ את תשובתה המלאה לעתירת בני משפחתו של סגן הדר גולדין ז"ל, שגופתו מוחזקת בעזה בידי חמאס מאז מבצע צוק איתן. בתגובת המדינה צוין כי חלה החמרה במדיניות מתן ההיתרים לכניסה של אנשי חמאס ובני משפחותיהם לישראל לטיפולים רפואיים. עם זאת, המדינה ציינה בתשובתה לעתירה כי "מניעת כניסה גורפת של אנשי חמאס ובני משפחותיהם לטיפול רפואי לא תכלול מניעת כניסה לצורך טיפולים מצילי חיים".

 

לעיון בתשובת המדינה לבג"ץ - לחצו כאן

 

בתשובת המדינה צוין כי "החלטות הקבינט בסוגיית הכניסות לישראל לצרכים הומניטריים יושמה עד לאחרונה באופן חלקי בלבד, זאת משום שנמצא כי לא היו בידי מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האמון על מתן היתרי כניסה מעזה לישראל, נתונים בדבר זהות כלל אנשי חמאס ובני משפחותיהם המוכרים לגורמי הביטחון, וביכולתו של המתאם היה למנוע רק כניסה של קבוצה חלקית של אנשי חמאס ובני משפחותיהם שהיו מוכרים במערכותיו.

 

"ראש המועצה לביטחון לאומי קבע כי הפרשנות המחייבת באשר להחלטת הקבינט מעתה ואילך היא, כי החלטת הקבינט חלה ככתבה וכלשונה על גורמים אשר על פי נתוני גורמי הביטחון משויכים לארגון חמאס, וכן על כל מי שנמנה על קרוביו מדרגה ראשונה של אדם המשויך לארגון חמאס, והכול בהתאם למגבלות המשפטיות בעניין זה".

 

 

אורון שאול והדר גולדין ()
אורון שאול והדר גולדין

העתירה של משפחת גולדין עוסקת גם בדרישה להורות על הפסקת מוחלטת של ביקורי משפחות אסירי חמאס בבתי הסוהר בישראל ובעצירת שחררו גופות מחבלים חמאס ומזוהי חמאס לקבורה.

 

משפחת גולדין מסרה בתגובה כי "זהו צעד קטן במשימה הגדולה שלנו להשיב את הדר שהיה גיבור ישראל ונפל במערכת צוק איתן. אין לנו רצון לנצח את ממשלת ישראל בבתי משפט. אנו מעוניינים בהשגת הניצחון על ארגון הטרור חמאס והשבתם של הדר ואורון (שאול. ר"ב) הביתה".

 

את העתירה לבג"ץ הגישו בשם משפחת גולדין עו"ד עודד סבוראי, פרופ' אביעד הכהן והקליניקות המשפטיות במכללת שערי משפטי. לדברי עו"ד סבוראי: "חבל שממשלת ישראל נזקקה לעתירה של משפחת גולדין לבג"ץ כדי להבחין בכך שהחלטות הקבינט אינן מתקיימות. אנו מצפים מהממשלה לתת הוראה מחייבת לקיים את ההחלטות גם בנושא ביקורי האסירים והחזרת גופות המחבלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ההורים לאה ושמחה גולדין
צילום: מוטי קמחי
מומלצים