שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הקרב על השבת באשדוד: העירייה מגייסת פקחים לא יהודים שיאכפו

  בצל מחאת התושבים על מתן דו"חות בעיר לעסקים שפתוחים בשבת פרסמה העירייה מודעת דרושים: "מחפשים פקחים מאוכלוסייה ששבת איננו יום המנוחה שלהם". התושבים זועמים: "רק אנחנו נקבע איך לחיות, המהלך יוביל להחרפת המאבק"

   

  הפגנה באשדוד    (צילום: רועי עידן)

  הפגנה באשדוד    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עיריית אשדוד ממשיכה בצעדים לאכיפת חוק המרכולים: באתר העירייה פורסמה מודעת דרושים המחפשת אחר סטודנטים למשרת פקח בפיקוח העירוני כדי לאכוף חוקי עזר עירוניים, בהם את החוק לפתיחת עסקים בשבת. במודעה מצוין כי היא מיועדת לאוכלוסייה לא יהודית. "המשרה מיועדת לאוכלוסייה שיום שבת איננו יום המנוחה שלה", לשון המודעה.

   

  מודעת הדרושים ()
  מודעת הדרושים

   

  בהגדרת התפקיד במודעת הדרושים נכתב: "שיפור איכות החיים של התושבים ונקיטת פעולות לשמירה על סביבת מגורים/עסקים נאותה באמצעות אכיפה של חוקים ושל מכלול חוקי העזר העירוניים ברשות המקומית".

   

  באשדוד זועמים: "העירייה לא יכולה להכתיב לנו איך לחיות"

  בסוף השבוע האחרון סערו הרוחות באשדוד בעקבות מתן דו"חות של פקחי העירייה לעסקים שפתוחים בשבת, בהם בתי עסק במתחם ה"ביג פאשן" בעיר. ביום שבת הפגינו ברחבת העירייה יותר מאלף תושבי אשדוד במחאה על החמרת מדיניות האכיפה כלפי עסקים הפועלים בשבת. המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב "אנחנו נגד כפייה דתית".

   

  מובילי המחאה בעיר זועמים על המהלכים האחרונים של עיריית אשדוד: "העירייה ממשיכה להתעלם מהתושבים, ואם הם חושבים שהמחאות יפסיקו - הם טועים בגדול", אמר גיא סער, אחד ממובילי המחאה. "העירייה לא יכולה להחליט לתושבים איך לחיות ולשנות לנו את הסטטוס קוו. רק התושבים יקבעו אותו ולא רק ראש העיר, שנתון למרותם של אנשים אחרים".

   

  הפגנה באשדוד בסוף השבוע ()
  הפגנה באשדוד בסוף השבוע   

   

  סער הוסיף כי "עצם העובדה שבשבת האחרונה נשלחו פקחים יהודים לאכוף חוק עזר עירוני בשבת, זה מחדל בפני עצמו. צריך לשים סוף להתנהלות הביזיונית בעירייה. נמשיך במחאות עד שיבינו שהתושבים מחליטים לעצמם ויקבעו את סדר הדברים בעיר. חוקי המשחק השתנו. הפוליטיקאים יבינו שהם עובדים עבור התושבים כי הם שכחו את מהות עבודתם. המחאה היא לא נגד חרדים אלא נגד מקבלי ההחלטות".

   

  סיון מרילי, שנמנית אף היא עם מובילי המחאה, הוסיפה בשיחה עם ynet: "מבחינתנו זאת החרפת המאבק ואנחנו לא נשתוק על זה בשום אופן". מייק ויצמן, גם הוא ממובילי המחאה, הוסיף כי "ראש העיר יחיאל לסרי קיבל את הביקורת שלנו על הפקחים היהודים שהלכו לעבוד בשבת, ועכשיו הוא מתקן את הטעות בכך שהוא מגדיל את העוול. מדובר בניסיון נבזי שלו להציג את הרוסים באשדוד כלא יהודים".

   

  מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "כבר בשנת 2016 פרסמה עיריית אשדוד מכרז זהה לגיוס פקחים שיכולים לעבוד בשבת במגוון תחומי עבודות פיקוח כחלק מתחזוקת העיר ושמירה על חוקי העזר העירוניים הנהוגים בעיר. למכרז בזמנו לא ניגשו מועמדים שעמדו בתנאיו. לכן העירייה חזרה ופרסמה מכרז דומה בתקווה כי הפעם יימצאו פקחים מתאימים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רועי עידן
  המחאה במתחם הביג בשבת האחרונה
  צילום: רועי עידן
  מומלצים