שתף קטע נבחר

חזר לבית חב"ד שבו נרצחו הוריו: "הטרור לא ניצח"

בנובמבר 2008 נרצחו בני הזוג גבריאל ורבקה הולצברג במתקפת הטרור במומבאי, ובנם מוישי בן השנתיים ניצל ע"י המטפלת סנדרה. 9 שנים אחרי הוא הצטרף לביקור של נתניהו בהודו: "הוא היה בהלם מהסיקור של ההודים"


משה הולצברג חוזר לראשונה לבית חב"ד במומבאי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
משה הולצברג חוזר לראשונה לבית חב"ד במומבאי(צילום: AFP)
תשע שנים לאחר מתקפת הטרור במומבאי חזר היום (ג') משה (מוישי) הולצברג (11) לבית חב"ד בעיר שבו נרצחו הוריו, הרב גבריאל ורבקה הולצברג. זהו ביקורו הראשון בהודו מאז הפיגוע, אז היה בן שנתיים בלבד. הוא הוזמן על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו להצטרף אליו לביקורו המדיני, והולצברג הגיע מלווה בסבים שלו.

 

לבית חב"ד הוא הגיע עם סנדרה סמואל, המטפלת המקומית שהצילה את חייו. "זו סגירת מעגל", אמר שליח חב"ד במומבאי כיום, הרב ישראל קוזלובסקי. "לחשוב איך הוא יצא משם לפני כמה שנים, ועכשיו הוא חוזר למקום תוסס ופורח עם פעילות יהודית כמו בתקופת הזוג הולצברג. הטרור לא ניצח".

 

בפיגוע במומבאי בנובמבר 2008 נרצחו שישה ישראלים: בני הזוג הולצברג, אריה לייב (לייבוש) טייטלבאום, יוכבד אורפז, בן-ציון קרומן ונורמה שוורצבלט-רבינוביץ'.

 

ביקורו של משה הולצברג בבית חב"ד במומבאי:
דצמבר 2008. מוישי הולצברג מגיע לארץ עם המטפלת סנדרה סמואל (צילום: בועז ארד) (צילום: בועז ארד)
דצמבר 2008. מוישי הולצברג מגיע לארץ עם המטפלת סנדרה סמואל(צילום: בועז ארד)

בשנים האחרונות מנהלים הרב קוזלובסקי ואשתו חיה את בית חב"ד באותו המבנה - "בית נרימן" - שבו אירע הפיגוע. בימים הקרובים ישהה הולצברג עם בני קוזולובסקי וארבעת ילדיהם.

 

 

בני הזוג נתניהו בטאג' מאהל:

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: אבי אוחיון לע"מ) (צילום: אבי אוחיון לע
(צילום: אבי אוחיון לע"מ)

"בפעם האחרונה שמוישי יצא מהמקום זה היה תחת אש, זה המקום שכונן את הזהות שלו", הוסיף הרב. "אנחנו נרגשים מהביקור של מוישי, שכבר אינו תינוק, אבל הוא לנצח יישאר בלבנו כ'מוישי התינוק'. הוא חוזר למקום שבו חייו ניצלו בנס על ידי המטפלת שלו.

 

"כשהוא הגיע לכאן הוא היה בהלם מכמות כלי התקשורת ההודיים, שמאד מתרגשים מהביקור שלו. הוא התרגש, שאל שאלות על המקום וביקר בבית הכנסת שאבא שלו ניהל ובו הוא נרצח. הוא גם הלך למלון הטאג' מאהל הסמוך שהותקף במהלך הפיגוע, ומאוד מתעניין, אבל הוא לא דיבר הרבה על עצמו".

 

במקביל נמשך בהודו ביקורו המדיני של נתניהו, שביקר עם רעייתו שרה בטאג' מאהל. "זה רגע של נחת בביקור מאוד אינטנסיבי", אמר ראש הממשלה. "אני רוצה להודות לחברי, ראש ממשלת הודו, שמאפשר לנו גם את הרגע הזה. בהודו פגשנו הרבה מאוד אהבה לישראל וכאן הגענו למקדש האהבה. זו אומנות בלתי נתפסת עם דברים נצחיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה הולצברג בבית חב"ד במומביי
מומלצים