שתף קטע נבחר

נתניהו בהודו: העברת השגרירות האמריקנית לירושלים - בטווח של שנה

ראש הממשלה אמר בשולי ביקורו בהודו כי להערכתו, "השגרירות תעבור הרבה יותר מהר ממה שאתם חושבים". עוד אמר בהתייחסו לעמדת הנשיא טראמפ ביחס להסכם הגרעין כי "מתחולל שינוי דרמטי מאוד מול איראן". נתניהו זכה לקבלת פנים חמה שכללה שלטים בעברית ובמות ריקוד

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (יום ד') במהלך ביקורו בהודו כי להערכתו, השגרירות האמריקנית תעבור לירושלים "הרבה יותר מהר ממה שאתם חושבים, בוודאי בטווח של שנה".

 

עוד אמר בהתייחסו לעמדת הנשיא דונלד טראמפ בעניין הסכם הגרעין עם איראן כי "עושים שינוי דרמטי מאוד מול איראן. מה שהנשיא אמר, הוא קצב בעצם זמן לשינוי המתבקש ביחס לתוכנית הגרעין, הסכם הגרעין. ברור לכם שהדבר הזה יקרה ויש לזה משמעות אסטרטגית עבורנו. תיקון להסכם או ביטול ההסכם. אלה דברים מאוד חשובים, כי אחרת - הרכבת האיראנית נוסעת למקום אחד. האם האירופאים יכולים להיות בלי התמיכה של ארה"ב, זו גם שאלה".

לומדים לטוות כותנה באשרם של גנדי דאחמדאבאד  (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
לומדים לטוות כותנה באשרם של גנדי דאחמדאבאד (צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

קבלת פנים חמה  (צילום: AP) (צילום: AP)
קבלת פנים חמה (צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

קבלת הפנים בגוג'ראט  ()
קבלת הפנים בגוג'ראט
 

שלטים בגוג'ראט לרגל ביקורו של נתניהו (צילום: AP) (צילום: AP)
שלטים בגוג'ראט לרגל ביקורו של נתניהו(צילום: AP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

בנוגע לקיצוץ הסיוע האמריקני לסוכנות הסיוע לפליטים של האו"ם, אמר ראש הממשלה כי זו "פעם ראשונה שמאתגרים את אונר"א. 70 שנה הגוף הזה שמנציח את הפליטוּת הפלסטינית ואת הנרטיב של ביטול הציונות. פעם ראשונה שמתייצבים ומאתגרים את הדבר הזה". עם זאת אמר נתניהו כי בכל צעד שעושים, "תמיד יש סיכון מסוים".

 

נתניהו זכה לקבלת פנים יוצאת דופן בגוג'ראט שכללה שלטי ענק, שירים וריקודים ברחובות עם עשרות אלפים שנופפו משני צדי הכביש שנסגר. נתניהו, רעייתו שרה וראש ממשלת הודו נרנדרה מודי נסעו ביחד ברכב ונופפו מתוכו לקהל לכל אורך הנסיעה בדרכם באשראם סאברמאטי, שבו היה ביתו של מנהיג הודו גנדי.

 

בנימין ושרה נתניהו בטאג' מאהל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בנימין ושרה נתניהו בטאג' מאהל(צילום: AFP)

 (צילום: אבי אוחיון לע"מ) (צילום: אבי אוחיון לע
(צילום: אבי אוחיון לע"מ)

 (צילום: אבי אוחיון לע"מ) (צילום: אבי אוחיון לע
(צילום: אבי אוחיון לע"מ)

 

 

מאות שלטים המברכים את נתניהו ומודי נתלו בצירוף תמונות שלהם והכיתוב בעברית "ברוכים הבאים לאחמדאבד". לאורך כל הדרך הוצבו עשרות במות שבהן התקיימו הופעות של ריקודים מסורתיים. קבלת הפנים שודרה במסכי ענק ברחובות.

 

אתמול ביקר ראש הממשלה עם רעייתו שרה בטאג' מאהל. "זה רגע של נחת בביקור מאוד אינטנסיבי", אמר ראש הממשלה. "אני רוצה להודות לחברי, ראש ממשלת הודו, שמאפשר לנו גם את הרגע הזה. בהודו פגשנו הרבה מאוד אהבה לישראל וכאן הגענו למקדש האהבה. זו אומנות בלתי נתפסת עם דברים נצחיים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בני הזוג נתניהו באשרם של גנדי
צילום: רויטרס
מומלצים